Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krátkometrážní
  • Akční
  • Animovaný

Blade Runner (1982)

Pastva pro oči a uši. Jenže příšerně nudná. Blade Runner měl sice několik zajímavých nápadů, ale všechny v průběhu filmu vyzněly do prázdna. Děj na skoro dvě hodiny nevystačí. Dozvíme se, že má Harrison Ford zabít nějaké replikanty. A on teda jde, pár jich bez velkých fanfár zabije a od toho blonďatého se nechá zmlátit. Pak sebere ženskou a odcházejí neznámo kam. Konec. Trocha filozofování to nezachrání.

Intolerance (1916)

Původně jsem nemyslela, že se moje hodnocení vyšplhá tak vysoko. Intolerance je jistě na svou dobu ohromný film - velkolepé kulisy, práce s kamerou, prolínání různých příběhů. Ale nedivím se, že si s tímhle Griffith pod sebou podřezal větev - film je opravdu dlouhý a prolínání různých epoch bylo občas dost zmatené. Začátek filmu je zabijácký, strašně nudný. Což je škoda, protože druhá polovina byla skvělá a velice poutavá.

Metropolis (1927)

Megalomanská bomba. Kulisy a triky na svou dobu nevídané. A výsledná podívaná je skvělá. Ani mi nepřišlo, že sedím a zírám na obrazovku už dvě a půl hodiny. Jediné, co mi vadilo, byla groteskní scéna, kdy vystrašená Maria prchá podzemím. Trošku přehnané i na němý film. I když právě Brigitte Helm mě fascinovala svým herectvím. Její "hodná" Maria by mohla nosit svatozář, zatímco robotka Maria je opravdu ďábelská. Metropolis má co říct ještě dnes. Já jenom doufám, že nějakého inteligenta nenapadne natočit remake.

plakát

Andrew - člen naší rodiny (1999)

Nedá se říct, že by byli tvůrci svázaní knižní předlohou. Z původní povídky nezůstalo skoro nic. Výsledný film je komedie/rádoby drama - na můj vkus moc přeslazený, moc americký. Do sci-fi bych tohle určitě neřadila. Průměrná rodinná zábava, kde se občas objeví pár vtipných scén. Slabé 3 hvězdičky.

Tři ženy (1977)

Nevidím důvod proč nedat 5 hvězdiček. Je zajímavé sledovat, jak se Pinky změní. Na začátku je naivní telátko. Vzhlíží ke své kolegyni Millie, přeje si být jako ona. Pak skončí na dně bazénu a po probuzení z komatu je jako vyměněná - nejen že je jako Millie, ale kompletně převezme její identitu. Do té doby sebejistá Millie je otřesená. Za nějaký čas se ale Pinky částečně vrátí ke své původní povaze, a když má pak v kritické chvíli jednat, tak jen stojí a civí... Kromě skvělých hereckých výkonů jsem se dočkala vhodně zvolené hudby - a snová scéna by nedělala ostudu ani hororu.

plakát

Adéla ještě nevečeřela (1977)

Květuška je dutá jak bambus, Adéla se úchylně olizuje a neporazitelný detektiv utrpí několik potupných porážek. Objevilo se tu pár skvělých hlášek (Dárek od přítele Nobela). "Adéla" je hezká parodie, ale schází jí švih. Po skvělém začátku jsem se docela nudila. Zas tak světaborná ta Adéla není.

Srpnové velryby (1987)

Pěkný oddechový film, který sice ubíhá pomalu,ale nenudí. Navíc s výborným hereckým obsazením. V minimálním množství postav zářily Bette Davis a Lillian Gish. Obě dámy jsou profesionálky a dokázaly by film utáhnout, i kdyby tam byly samy. I tak ale mohly dostat vedlejší postavy trochu víc prostoru.

Equilibrium (2002)

Vizuální stránka je pěkná, pár dobrých scén by se taky našlo, ale jinak je Equilibrium popcornová zábava. Po slibném začátku filmu se objevila spousta klišé a pitomostí. Christian Bale dokáže střílet opravdu hodně rychle a občas zůstane "zamrzlý" v nějaké pěkné póze. Začne cítit emoce, takže nemůže zabít štěňátko, ale v sebeobraně bez mrknutí oka postřílí celou armádu lidí. A když už to vypadá, že je všechno ztraceno, stane se zázrak a všechno se obrátí v jeho prospěch. A konec je naprosto nedotažený. Je to škoda, ze slibného námětu mohli filmaři vytřískat mnohem víc, ale místo toho vytvořili lacině efektní slátaninu.

plakát

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Dokonalá noční můra. Od začátku bylo jasné, jak to dopadne, ale stejně se mi nepřetržitě ježily vlasy v tušení, co zas Kevin udělá. Ten je zlověstný už jako dítě, což odmítá vzít na vědomí jeho otec, před kterým se úspěšně přetvařuje. Ne tak jeho matka, která tuší problémy, ale nedokáže odhadnut, co bude následovat. Jedna věc, která mně na filmu vadila - ten kluk se chová jako ztělesnění Satana, ne jako "problémové" dítě. Zvláštní je, že i když občas matka chtě nechtě vnímá Kevina jako přítěž, nakonec mu zůstane nablízku. Což jí pořádně komplikuje život a je vystavená šikaně ze strany svého okolí... Tilda samozřejmě hrála skvěle, převážnou část filmu utáhla právě ona. Ezra Miller jí ostudu rozhodně nedělal. Proti ústřední dvojici působí ostatní charaktery dost ploše, ale tyhle nedostatky vyvážila hutná atmosféra filmu.

Město andělů (1998)

Americké, přeslazené, o ničem. Nicolas Cage chodí od ničeho k ničemu a dělá psí oči na fešnou doktorku. U dialogů jsem mohla vyletět z kůže - kdyby tohle bylo doopravdy, tak by doktorka před tím divným chlapem dávno utekla. Patetických řečí bylo na můj vkus taky nějak moc. Město andělů je dost roztahaná nuda.

Ovládací panel
3 body