• Krátkometrážní

Doom (2005) odpad!

Pokud milujete zvuk střelby a hromady mrtvol, přijdete si na své. V tomhle filmu nic jiného neuvidíte, protože na světle se šetří. Na příšerách, které tam měly být, taky. A to nemluvím o akci a napětí. Zápletka by neutáhla ani minutový trailer, natož pomalu dvouhodinový film.  Prostě nemůžu najít nic, co by se na téhle ptákovině dalo pochválit.

Mravnost nade vše (1937)

Pan profesor je mravný až běda, ale nová "vychovatelka" mu udělá čáru přes rozpočet. Možná jeho dceru nenaučí angličtinu, ale kotouly a sex-appeal ano. Dobrá komedie, obzvlášť Ferbasová se mi líbila.  Ne že bych se válela smíchy, ale uculovala jsem se celou dobu. Jen konec je trochu zklamání. Pan profesor se naváží do paniček z mravního spolku, ale nemanželskou dceru veřejně nepřizná. Bodejť by se ta busta neusmívala, pokrytec jeden.

Což takhle dát si špenát (1977)

Ne, nedám si špenát. Zachraňovali to jen dva výrostci v roli ostřílených zlodějů. V těch bláznivých dějových zvratech se úplně ztratil humor. A přerostlá Marcelka - no fujtajbl, tohle mě bude strašit ve snu.

Moderní byt (1971) (TV film)

Mladý pár na sídlišti, kde si jeden soused potřebuje zavolat (z balkonu), druhý netrefí domů a třetí šmíruje. S maminkou by si nezadal ani velký bratr. Ze začátku docela vtipné, ale maminka žvanila nonstop a fóry se opakovaly moc často. I přes tu krátkou stopáž to mělo být kratší.

Světáci (1969)

Nebýt těch muzikálových čísel, bylo by to na pět hvězd. Jinak je film výborný, pánové chrlí jednu hlášku za druhou, dámy jsou k popukání, jen ta Bohdalka nemusela tolik řvát.

Spadla s měsíce (1961)

Na jednu poklidnou vesnici přijede rozjuchaná reklama na světlé zítřky Mája. Lidé jsou z ní na větvi, a po několika týdnech je všechno opraveno, sklizeno, z lidí na vesnici se stali uvědomělí občané a studenti vstoupili do JZD.. Všichni slaví a jásají, až to hezké není. A já jim to nadšení nevěřím, zejména ne hlavní představitelce.  Příliš okatá agitka. Až na pár vtipných hlášek to za moc nestojí.

Naruto: Šippúden (2007) (seriál)

Netuším, kde si Naruto vydobyl svou popularitu. Manga měla svoje mouchy, ale byla to docela zábavná četba. Bohužel anime je horší.  Sice má výbornou hudbu, ale to je tak všechno, co by se dalo pochválit.  Animace je vyloženě odfláknutá, zhruba 50 % epizod jsou fillery, a ty jsou nudné, pitomé, bez nápadu. Vlastní příběh je nesmyslně natahovaný. Jako celek nic moc, slabé tři hvězdy.

Van Helsing (2004) odpad!

Vemte Van Helsinga, přihoďte pár nadpřirozených kamarádů, spoustu "akce" a mizerných triků, a vyleze z toho tahle slátanina.Jediné,na co se tu dá koukat, jsou nepraktické kožené kostýmy ústřední dvojice.