• Krátkometrážní

Když Burian prášil (1940)

Kdyby celý film vypadal jako posledních dvacet minut, nemám námitek. Bohužel se tak nestalo a první hodinu a něco jsem prozívala. Nový se do role synáčka příliš nehodil, vzhledem k tomu, že jeho domnělí rodiče jsou jeho vrstevníci a podle toho to taky vypadá. Těžká nuda, dokud se neobjevil hrabě Kocharowski.  Pak se u toho dalo i zasmát. Bohužel zase tak moc prostoru nedostal a film je zakončený podivným utnutým koncem bez pořádného rozuzlení. Hodně slabá Burianovka.

Vlajka smrti (2022) (seriál)

Příjemné překvapení. Vlajka smrti si dělá srandu ze všeho, velmi nenuceným způsobem, postavy jsou většinou sympatické, a ústřední duo je fakt kouzelné. Zvlášť Taika se vyřádil, jak se patří. Vážně potřebujeme víc seriálů, jako je tenhle. 90%

Milenky starého kriminálníka (1927)

Praštěný scénář, zajímavé triky a Burian mi do němého filmu pasoval líp jak do zvukového. Škoda, že němých filmů nenatočil víc. Anny Ondráková skvělá, tu roli jí museli napsat na tělo. Scéna, kdy přijede autem za ženichem je silně akční. A Burian vraždící milenky mě taky dostal do kolen.  Jediný problém filmu je trochu přepísklá délka. 80%

Buď připraven! (1923)

Skoro sto let stará reklama na skauting.  Nejprve sledujeme skautíky v táboře. Čekala bych, že začnou vyvádět nějaké vylomeniny, ale kdepak, tábor je plný Mirků Dušínů a Kájů Maříků, a tak jsou všichni vzorní, až to hezké není. Po třiceti minutách se dočkáme i náznaku nějaké dějové linky- slečinka spadne z koně a skautíci ji slavnostně zachrání. Následuje oslava a všichni jsou velice šťastní.  A to je všechno. Na hodinu toho moc není. 20%

Alfa (2018)

Když pominete, že pravěcí lovci chodí čistí, s upravenými vlasy, vousy a obočím, kompletním chrupem a oblečením v moderním střihu, tak si můžete užít krásný příběh o tom, jak se chlapec spřátelil se zatoulaným psem. Protože tenhle pes neviděl vlka ani z rychlíku, a zřejmě se už v minulosti naučil aportovat a dávat pac. A zajímalo by mě, jestli tvůrci vědí, že vlk je podstatně větší než pes, a také se nechová jako pes. Takhle by si vlka neochočil, ani kdyby ho cvičil od mláděte. Zbývá vyřešit pár záhad, třeba jak kluk přežil srážku s bizonem a následný pád z velké výšky, nebo jak "vlk" přežil souboj se lvem, nebo jak oba přežili zimu doby ledové bez jídla a přístřešku. No, hlavně že jsme se dočkali happyendu. 20%

Dobrá znamení (2019) (seriál)

Tvorbu Neila Gaimana mám ráda, a tvorbu Terryho Pranchetta příliš nemusím. Tahle kolaborace nedopadla nejhůř, ale taky to není žádný zázrak. V seriálu převládá vliv Pranchetta. Dopředu to táhne hlavní duo Sheen-Tennant jako anděl a démon, co se snaží zastavit Armageddon. Ostatní postavy a jejich dějové linky jsou na tom podstatně hůř, to už mě moc nebavilo. Hudba od Queen potěšila, s tím se nedá nic zkazit. 50%

Poslední nepřítel (2008) (seriál)

Co začíná jako drama, se brzy zvrtne do orwellovského thrilleru. Sice dystopie, ale není těžké tomu věřit. Kamery, mikrofony, štěnice, identifikační karty, dveře otevírající se otiskem prstu-  tohle všechno už dávno máme. Už jen krůček k velkému bratrovi, ne?

Já a robot (2013) (seriál)

Ocelové jeskyně potkaly seriál o policajtech a vzniklo tohle.  Hašteření mezi ústředním duem ujde, herecké výkony taky, vedlejší postavy jsou víceméně sympatické, jen jednotlivé případy by chtěly víc propracovat. Nic inovativního, prostě klasický krimi seriál. Sice to fungovalo, ale jen po omezenou dobu. Moudré rozhodnutí  bylo seriál ukončit po jedné sezóně, už by to nikam nevedlo. 60%

Bílý ráj (1924)

Zápletka klasická dobová a přitažená za vlasy, nicméně za shlédnutí film stojí, už jen pro ty honičky v zasněžené krajině.

Sandman (2022) (seriál)

Jsem velmi spokojená. Jediný problém je, že Sandman není o chlup delší, aspoň o jednu epizodu. Je tu hodně zajímavých postav, bylo by hezké, kdyby jim věnovali víc prostoru, zejména Morfeově vypráskané rodince. 90%