Franklyn (2008)

Přiznám se, že mé hodnocení je naprosto neobjektivní. Film nastartoval s poměrně zajímavým tempem, nicméně moje pozornost pozvolna upadala k bodu mrazu,- a protože jsem po hodině pochopil, jak film asi skončí, musel jsem si položit základní otázku "proč na ten film vlastně koukám?" Dobře, dobře... v té větě mělo být původně místo filmu slovo "hovadina", nicméně nelze pochybovat o pokusu, natočit do jisté míry originální snímek, ačkoliv má podobné vedlejší účinky, jako třeba burčák. Na stránku druhou, jsou tu vyznavači úchylek jako "sadistický masochismus", nebo "sebepoškozování", kteří film budou vychvalovat do nebes jako kulervoucí biják a po závěrečných titulcích si žužlaje nehty pustí film znovu... Takže za sebe dvě hvězdy za steampunkové Meanshile city a praštěné obyvatele města. Jinak ODPAD (protože přesně tím by film bez Meanwhile city byl - konec spoileru). PS: než jsem se na film podíval, nikdy bych nevěřil, že se budu modlit k bubnu pračky.

Bullyparade (1997) (pořad)

...A perversnost získala nového rozměru...

Podraz (2011)

Neskutečná nízkorospočtová plichta, plná trapně ohraných klišé. Nevím jestli fandit více kladným, nebo záporným postavám, protože jsou všechny úplně stejně na houby. Nespraví to ani ten utečenec z gheta, který si myslel, že když mu nadávaj kvůli hlasité recitaci na ulici (aka rap), uspěje jako herec. Akorát mu zapomenuli říct, že retardovaný scénarista má za sebou dlouhá léta prací na scénářích pro německé pornofilmy ("Ahoj, já jsem instalatér" - "Ahoj, já se zrovna vykoupala" - "Ten se tam nevejde, ... AAAAAU" - "Tak vidíš, vejde"). za poslední dobu jediný opravdový film na dlouhé zimní večery... když třeba nemůžete usnout... mě se to podařilo třikrát, než jsem se na tu zvrhlost po etapách dokoukal. Jedna hvězda za Willise, který hraje jakoby mu bylo jasné, co z toho vyleze za sra*ku. PS: Za to doostřování kamery a najíždění v záběru na detail, kameramanovi nasrat do ruk a nepustit k vodě.

Chata v horách (2012)

"The evil is defeated. Now Kiko's soul will live in the happy frog!" (...) "NASRAT! Nasrat, nasrat, nasrat, NASRRRRRRAT, nasrat!!!" Pokud by měl horor nějaké náboženství, tenhle citát ze snímku ho dokonale vystihuje. Film, který v zásadě neboří mýty, protože je zcela ignoruje. Drew Goddardovi se rozsypaly krabice s několika sety puzzlů, a ani náhodou ho nenapadlo, aby si kostečky třídil, jak patří. A dopadlo to zatraceně dobře, protože film sám si utahuje z toho, že je paskvil. Nebo si snad na Chatu v horách dokážete představit parodii? Já ne.

Bastardi 3 (2012) odpad!

A já budu raději slušný

Resident Evil: Odveta (2012)

Co to letí vzduchem? Levá ruka s pravým uchem! Vítáme vás u další epizody sociálně-dokumentární série o začleňování nemrtvých do společnosti. Pan Anderson opět nezahálel a napsal scénář na 5 listů formátu A4 (což je stále o stránku více, než ve čtvrtém pokračování, -BRAVO!), a naservíroval nám nové historky ze společnosti- tak říkajíc v rozkladu. Už je to přece jen nějaký pátek, kdy jsme se dozvěděli, že se Umbrella pokouší domestikovat nemrtvé, aby se chovali- řekněme více lidsky. Jak ovšem během tří let naučit nemrtvou ruskou armádu jezdit na motorce, a takřka teatrálně při tom mávat zbylými údy a vyprazdňovat arsenál čítající kulomety, granáty i RPG,- je mi ovšem záhadou. Dozvíme se, že se Anderson díval na horor Cube, také se dozvíme, že slow-motion kamera pořad letí... a samozřejmě tu máme obligátní Michelle Rodriguez - umělkyni v umírání, která si na způsob morbidního ukončení života otevřela v Hollywoodu živnost. A protože ji mrzelo, že by si v pětce zahrála málo, nechal ji Anderson pro jistotu zemřít hned třikrát (?!). V rámci zbytečnosti hodnotím jako zatím druhý nejslabší díl série (po čtyřce) **. Trojka zůstává nepokořena. PS: Když se jde Michelle Rodriguez koupat se zomjáky (zombie/voják), to pod tím ledem je igelit, co se pod ní protrhlo?

Superman se vrací (2006)

Film byl od začátku pod poměrně přísným drobnohledem... Jednak se měl vrátit po XY letech muž z oceli, zase mezi nás- běžné smrtelníky, a tak trošku panovala obava, že Klark načichnul myšinou a špatným mravům, ...a v neposlední řadě spousta z nás/vás chtěla vidět borce v pyžamu velikosti XS, krerému to snad i sekne a navíc s sebou nese lavinu nápadů a triků, které vykvasily v hlavách scénaristů za poslední dvě dekády. Dnes již víme, že tajfun v podobě supermanovské revoluce se nekonal. Film bohužel nebyl ani restartem, ale spíše přešlapováním na místě, které -alespoň z mého pohledu působí jako "Óda na červený pláštík, aneb věděli jste, že jsem i v hrané podobě?" V konečném důsledku bohužel nemohu hodnotit lépe, než na 60%. Vesměs průměrné herecké výkony nevyvážil ani scénář, kterému z nepochopitelných důvodů v polovině dojde drive a zbytek filmu trpíte více, než Superman.

Prometheus (2012)

No a co, že jste šli na film kvůli deseti posledním sekundám? Já se prostě bavil!

Monstrum (2008)

Aneb jak to dopadne, když na film dostanete málo peněz, a přesto nevíte co s nima. Matt Reeves dostal 30 milionů dolarů. Tuto krásně zaokrouhlenou sumičku obrátil ve školní projekt, který drtivá většina z vás nazývá slovy "famózní", "unikátní", "nevídané", "neotřelé", "nové"... nebo taky "zábavné". Jsem hold asi divnej, když se mi film nelíbil. Dokonce jsem na něm v roce 2008 byl v kině, a zařadil jsem si ho do stejné škatulky jako třeba Třicet dní dlouhou noc... -PRŮ*ER! A přitom se ani nebudu nijak bránit myšlence, že nejvíce z celého filmu mě štval ten idiot, co řval jako mladá jeptiška při orgazmu a dokonce u toho dokázal stejně třepat kamerou (ano ano, přesně toto se vám na tom filmu tak líbilo. Já si dal, po naštěstí poměrně krátké stopáži, dva brufeny a bylo mi taky dobře.) Film je typickým důkazem toho, že se stačí podívat na trailer a nemusíte utrácet za celý film. Právě v něm vám totiž režisér ukáže, do čeho těch 30 milionů vrazil. Takže chodit příště na něco podobného do kina? A opravdu si koupíte celé CD, když se vám na něm líbí jen jedna skladba? (* - za jmeno J.J. Abrams v titulkách)

Bitevní loď (2012)

Jak to dopadne, když vykradete polovinu filmů a spatláte to do jednoho díla, které pojmenujete Battleship? Přes některé, jistě oprávněné komentáře, odkazující titul do horoucích pekel, - překvapivě dobře. - Jistě. Máme tu několik vyloženě do nebe volajících pitomoctí... (Každé americké muzeum, i to námořní běžně disponuje funkčními replikami arsenálu, v případě lodí je vždy dostatek nafty, aby se plovoucí muzeum přemístilo jinam) - Ano, máme tu scény, které jsme viděli ve Dni nezávislosti, v Titaniku (a opovažde se mi odporovat!), ... Přepadení v Pacifiku... - Ovšem... Ve filmu je tolik vlajek, že to vypadá jako náborová propaganda Námořnictva - Samozřejmě, film nepřináší nic nového a nebýt několika vtipných momentů, možná by bylo mé hodnocení úplně jiné - Je to ale také setsakramentsky dobře obsazený film, kde byly role víceméně šity na míru (a to i v případě Rihanny, která zrovna dvakrát svým hereckým umem neoslepuje, ale ještě stále ji nepustili ke zpívání, tak žeza sebe hvězdička navíc) - Hloupá, ale veskrze vtipná variace na hru lodě mne upřímně rozesmála - Co se hudby týče, Steve vypotil něco, co se dá s chutí poslouchat i bez filmu, takže rozhodně palec nahoru - I střih je poměrně dobrý, to stejné kamera, která se nebojí koketovat se světelnými efekty ala J.J.Abrams ... Abych to shrnul... když jim odpustím ty pitominy a nepříliš povedený reklamní trik v podobě natřásající se Rihanny, dávám **** a nehnu dolů ani o píď.