Strom života (2011)

Během tohohle filmu se vám bude chtít spát a budete se chtít zabít. Musíte tomuto mámení odolat a překousnout podivné Putování s dinosaury v první půlhodině. Pak už jen sledujete hezké obrázky a posloucháte místy zajímavá životní moudra postaršího režiséra.

Sbohem, baby (2007)

Klasický Affleckům film, který volá už svým tématem po pozornosti - nijak zvlášť natočený, plný amerických keců a těžko uvěřitelných zápletek (většina z vás asi nebude souhlasit hlavně v posledním bodě). Naštěstí film v druhé polovině rozvíří stojaté vody klišé tisíckrát viděných tragických příběhů o unesených dětech. Zapojuje diváka, nutí přemýšlet a má docela povedenou pointu.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Tohle je přesně ten důvod, proč nemám rád Josse Whedona. Film je protkaný debilními dialogy pro mírně retardované publikum a takřka nulovou dějovou linkou. A i když je to ve srovnání s předchozími díly póvl a chybí pověstná hororová atmosféra, pořád je to Vetřelec, který člověka záhadným způsobem fascinuje. A scény pod vodou opravdu nebyly špatné. {5/10}

Noční můra v Elm Street (1984)

Freddy Krueger je výborná postavička, která je tristně nevyužitá. Navíc pohyby Roberta Englunda působí značně rozpačitě. Pár dobře natočených scén (doslova dvě), dobrý námět. Ale zbytek? Nuda, šeď, žádné strašidelné scény a kopec legrace. Jenomže srandovní vyvražďovačky mě nikdy moc nebavili. Carrie nebo Moucha, tak vypadá řemeslně zvládnutý old school horor! {5/10}

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Zajímavý experiment, co dokážu ještě jako divák snést. Oslava špatného filmu a přitom kulervoucí záběry na rychlá auta a bouračky (těch je bohužel příliš málo). Film o vražedném autě, ve kterém se spíše fuckují ženské problémy. Mýdlová bublina a americké buranství v plné parádě. A i když se tento film brzy vypaří z hlavy a dívat se na něj znovu nemá smysl, Quentin opět dokázal zaujmout. Mnohdy možná více než svými velkými produkcemi podle jedné šablony. {7/10}

Raubíř Ralf (2012)

Jeden z mála fungujících animáků poslední doby (2012). Obsahuje plno příjemných detailů a několik skvostných nápadů (hlavně pro old school vyznavače her). Přesto je to všechno naroubované na klišoidní nepříliš originální příběh o další holčičce s očima přes půl hlavy. Očekával jsem poněkud dospělejší přístup a menší vykrádačku Toy Story {7/10}

Max Payne (2008)

Původní Max Payne je klenot, který tvůrci buď nepochopili nebo ani nikdy neviděli. Filmový Max má sice v několika scénách podobný look, ale všechno ostatní chybí. Není to ta oslava devadesátek s cool akčním hrdinou, břitkým humorem, popkulturními narážkami, nestydatým násilím, halucinogenním šílenstvím, softpornem, překombinovaným příběhem plným konspiračních teorií, vykradeným Matrixem... Tohle je prostě nuda, kde se postavy první hodinu baví naprosto o ničem. Film budí dojem, že nosnou linkou příběhu jsou drogy (valkýry vypadají moc dobře) a morální poučení. Jenomže to je chyba, drahý pane scénáristo! Alespoň závěr stojí za něco nebo si to máme jen myslet? Půl hodinky se slibně buduje akční finále, které nepřichází a tvůrci neváhají fanouškům flusnout do tváře se slovy: "Co jste čekali? Directed by John 'Motherfu***r' Moore."

Šípková Růženka (1959)

Nádherná animace, ohromující a hlavně vkusná výprava (drak), která svým uměleckým zpracováním strčí do kapsy kdejaký dnešní přeplácaný velkofilm. Bohužel to není nic platné a zážitek mnohdy kazí značně nevyvážený scénář - podivný děj, přihlouplé sudičky a zbytečné vykrádání motivů ze Sněhurky (např. scény se zvířátky). {7/10}

Český lev 2012 (2013) (pořad)

Po několika letech jsem našel odvahu podívat se na toto udílení filmových cen znovu. Příště si to rozmyslím - neskutečná tragédie, naprostý český amatérismus odrážející stav současné české kinematografie. Bohužel!

Mafiáni (1990)

Nevím, co ke geniálním mafiánkám Martina Scorseseho psát. Zkrátka tu americkou Itálii zná velmi dobře, je patrné odkud pochází a navíc je úžasný filmař s neskutečným čichem na casting. Joe Pesci je "geniální mafián" a De Niro taky. Občas mi vadila jistá rozkouskovanost, kdy se zničehonic přeskočilo mnoho let, ale jinak paráda {9/10}.