Robocop (2014)

Bavilo mě to velmi a chci víc. Je paráda vidět po dlouhé době zase akční film, kde všechno nehýří barvičkami a předimenzovanými akčními scénami.

Kick-Ass 2 (2013)

Působí to až moc dlouho jako video pokračování American pie, což jsem od Kick-Ass neočekával. Z této představy nás vytrhávají pouze pravidelné cákance krve ve scénách, které ani náhodou nejsou tak cool, jak si je pamatujeme z jedničky. A i když to má být rovněž komedie a účinkuje tu Jim Carrey, vyloženě vtipných momentů se nedočkáme (trapnějších o něco víc). Jim Carrey je vůbec velké zklamání, jeho role je spíš cameo a jeho přítomnost tristně nevyužitá. Ještě více vadí do očích bijící zpracování, na které u amerických kino filmů nejsme zvyklí a také absence lepšího záporáka (Mother ***** sucks). Nepatřím mezi vyložené fanoušky jedničky, ale až teď si pořádně vážím jeho áčkového zpracování a našlápnutého timingu. {5/10}

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Hobitovi chybí silná dějová linka, která by dostatečně dobře zdůvodnila, proč je rozdělen na tři části. Že jen pro prachy tentokrát nikdo neokecá. Tahle tříhodinová procházka (doslova) po Středozemi je ale tak vizuálně opulentní, že si ty peníze všichni zúčastnění zaslouží do centíku. Jasně, všichni jsme v koutku duše doufali v dalšího Pána Prstenů. Přišlo něco jiného, co se jako LOTR tváří, ale liší se v mnoha nosných bodech celé staré trilogie. Takže nadávat, že je to Pán prstenů hadr (i když Hobit by podle všeho měl být spíš pohádka) nebo je to málo Pán prstenů (i když jsem já chtěl něco jiného) by bylo příliš jednoduché. Je to zkrátka jako několik epizod z GoT dohromady, kde se po většinu času taky nic moc neděje a všichni jsou z toho na větvi, protože mohou pár hodin týdně být v tom nádherném fantaskním světě. Sečteno a podtrženo: Peter dokázal za několik set milionů dolarů natočit nejpůsobivější film o chození všech dob. Co přijde příště? Třistamilionový film o spaní? Já se budu těšit {7/10}

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Milý citlivý snímek, u něhož celkový dojem kazí uměle naroubované problémy jednotlivých postav. Jakmile sledujeme trampoty partičky looserů, je to docela zábava. Jenomže to by sebou nemohla každá postava táhnout "šokující" odhalení ze své minulosti. Každý, kdo v tomhle filmu nezapadá, byl v dětství zneužíván nebo alespoň skrývá homosexualitu. Což už mi přijde v dnešní době jako trochu ohraná písnička. {6/10}

Jack a obři (2013)

Čekal jsem obdobnou slátaninu, jakou je Sněhurka a lovec. Tohle má sice mnohem horší, až odpudivý neodpovídající rozpočtu, vizuál, ale ve výsledku je to mnohem lepší film. Singer sice tímto počinem nenadchnul ani své fanoušky, ani producenty, ale pokud čekáte úplně normální pohádku, jaké jste četli jako malí špunti, nebudete brečet, že jste nedostali pseudofantasy ve stylu Sněhurky. Singer možná trochu zlenivěl, nevyužil vysoký rozpočet, nevyšperkoval každou scénu originálními nápady, ale hlavně první půle oplývá momenty, proč film úplně nezavrhnout. To vše v čarovném britském stylu. {6/10}

Speed Racer (2008)

Film poskládaný z infantilního humoru a příšerných dialogů připomínající více než cokoliv jiného hnusné komedie 90. let plné dětí a zvířátek. Revoluční vizuál se nekoná a spíše vidíme variaci na Spy Kids. Pro děcka ok, ale pro dospělé nerdy? To jako vážně milí přátelé? {5/10}

Spring Breakers (2012)

Naprosto prázdné, bez děje - Strom života o prsou a chlastu. Prostředníček od tvůrců, rána mezi oči divákovi. Harmony Korine natočil opět zvrácený art, který si užijeme jen málokdo. Úžasná forma, spousta amerických keců, vysmívání se MTV generaci... mě se to líbilo.

Konečná (2013)

Mnozí si to stále nechtějí připustit, ale Arnold už je opravdu starej chlap, který působí mnohem unavenějším dojmem než třeba starší kolega Clint Eastwood. Vyložený trapas to není, pár scén a hlášek stále stojí za to, ale výsledek vždy sráží naprosto stupidní scénář, který patří do ranku těch, kdy taťka hledal inspiraci ve slohové práci svého desetiletého syna. {5,5}

Pařba na třetí (2013)

Že to může dopadnout ještě hůř než dvojka asi nikdo nečekal. A vida - Ono to jde! Všechny vtipy (asi tři) byly k vidění už v traileru. Bradley Cooper se evidentně nudí a jen vystává důlek při čekání na tučný šek za svou roli "toho zbytečného z party". Navíc pojmenovat film, ve kterém asi ani chviličku nepaří, "Kocovina" - je docela Fail. Případnou čtyřku už si nezapnu.

Hon (2012)

Okoukané téma a velmi zajímavé zpracování. Škoda, že člověk dvě hodiny čeká na nějaký vrchol a pak s lítostí zjišťuje, že už půlhodiny sleduje závěr, který se snaží zavděčit všem. Škoda, ale i tak stojí film za pozornost. {7/10}