Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Dobrodružný
  • Sci-Fi

Deníček (21)

Nedotknutelní

FLY

Minions

Hit Man

Minions

Anděl.

Jednou jsem anděla i viděl. Bylo to při narození mé dcery :)

Anděl.

Nejoblíbenější Transformer

Bakeliton

Nejoblíbenější Transformer

Uf oni jsou tady

Kuk na drát

Uf oni jsou tady

Peter Gabriel

A můj milovaný Wall-E

:)

..--..--..

:)

Nejčastější trápení světa prizmatem Twitteru

 

Každý na světě má nějaké problémy - i vy, ve chvíli, kdy tento text čtete, nejspíš řešíte nějaký z nich. Možná jste si dali na ruce moc krému a máte teď trochu lepkavé prsty. Anebo vám mezi zuby uvízl houževnatý kousek kopru a ne a ne povolit, bez ohledu na to, jak moc ho pošťuchujete jazykem.

 

Dobrá zpráva je, že v tom nejste sami, napsal Benjamin Lee z britského listu The Times. Od roku 2010 na sociální síti Twitter sleduje, jaké problémy trápí příslušníky střední třídy. A nyní se rozhodl podělit o nejlepší ukázky rozdělené do několika kategorií:

 

STRAVOVÁNÍ DOMA

- Koupila jsem zelené olivy místo černých jako pohoštění pro přátele, co přijdou dneska večer. Nic tak hrozného už se mi nestalo celou věčnost.

 

- Nemůžu najít vykrajovač melounových kuliček!

 

- Onehdy jsem jedla piškotové madlenky a najednou mi došlo, že jsem nikdy nečetla Prousta. Vážně mě to dostalo.

 

- Trvalo mi příliš dlouho, než jsem objevila pesto!

 

- Nemůžu uvěřit, že jsem si koupil toustovač, co nemá nastavení na bagety.

 

- Řízla jsem se do prstu, když jsem krájela na nudličky zelenou papaju. Vaření má tolik nástrah!

 

STRAVOVÁNÍ VENKU

- Na gastronomickém festivalu došlo nepálské kozí karí. Jsem zhrzený.

 

- Moje suši bylo slepené k sobě!

 

- Potřebuju poradenství ohledně mušlí. Jednoduše jim nerozumím.

 

- Právě nám do salsy plivla labuť.

 

NAKUPOVÁNÍ

- Jsem jediný člověk na světě, co jde do supermarketu a musí sedět 20 minut v autě na parkovišti, aby sebral sílu vejít?

 

- Nemají koriandr, nemají zázvor, nemají krevety. A to bydlím v Surbitonu, ne v Bejrútu.

 

- Nejdelší den v roce? To je ten, kdy musím do IKEY.

 

- Dneska jsem zapomněla koupit další certifikované bio bezlepkové tortilly. To je tak depresivní.

 

NÁPOJE

- Výběr čajů není dost exotický.

 

- Ne, nechci macchiato s pěnou až nahoru, to si můžu dát rovnou capuccino.

 

- Chce se mi plakat, kdykoli mi dojde mandlové mléko.

 

- Dovlečete se z práce domů, otevřete si lahev červeného vína... a je cítit korkem. Svět je TAK krutý!

 

TECHNIKA

- Skoro jsem si vylila hummus na iPad.

 

-Nikdy by mě nenapadlo, že něco takového řeknu, ale myslím, že moje televize je moc velká.

 

- Muset mazat fotografie z telefonu, aby v něm bylo místo, je jako zabít některé ze svých dětí, protože je všechny neuživíte.

 

- Přála bych si mít jméno, které bych mohla použít jako nick na Twitteru. Alexandria Annelaine je zatraceně moc dlouhé.

 

- Autobus bez wi-fi. V roce 2014. Kde to jsme, na Sibiři?

 

VÁNOCE

- Drazí výrobci drahého balicího papíru. Když je tak silný, že nejde složit a nedrží na něm lepicí páska, tak to asi nebude balicí papír, že?

 

- Právě jsem utratil 15 dolarů za nejhorší "svíčku s vůní Vánoc" vůbec. A pak mám něčemu věřit.

 

- Už třikrát jsem slyšel, jak se v konvici vaří voda, a ani jednou mi nikdo nepřinesl šálek čaje. To jsou NEJHORŠÍ VÁNOCE VŮBEC.

 

 

Nejčastější trápení světa prizmatem Twitteru

:)

Klip je dost psycho, ale hudba je dobrá

Hobit

Začnu trochu oklikou. Ve 3:00 hoď. mi přišel od kamaráda E-mail. Stálo v něm jen " rychle si to stáhni " a následoval odkaz. Klikl jsem na něj a otevřel překvapením oko ( to druhé mám ještě zalepené po operaci, ale i to mělo tendenci doslova vyskočit přes pásku ) Hobit : bitva pěti armád.

První co mě napadlo, bylo že se jedná o další zaprděnej všiváckej vtip, kdy nějaká dobrá duše nalepí za sebe 80 trailerů a vydá to jako film. Jenže kamarád není idiot, a neposlal by mi něco co nemá ověřeno. Stáhl jsem si to tedy ( jen bych upozornil že to nemám z žádných takových stránek jako je Uložto, Hellshare, Hellspy, Rapidshare, torrent atd. Mám přístup na bezva stránku o které málokdo ví a stahuji z tama jen velmi sporadicky ) 30 minut po mém stažení, už film nebyl k dispozici a podle počítadla stažení si jej stihlo stáhnout jen 56 lidí. ( Mimochodem, tento rip, měl nádherné a krisatalicky čísté rozlišení a dechberoucí zvukovou stopu - čily jsem přesvědčen že se jednalo nějakou uniklou kopii DVD )

 

Tedy k samotnému Hobitovi. Knihu jsem četl a proto se nemůžu oprostit od neustálého srovnávání. U Hobita je to nejhorší věc co Vás může potkat, protože udělat z knihy o pár stranách 3 filmy které vcelku dávají něco přes 7 a půl hodiny je neuvěřitelná urážka samotného J.R.R.Tolkiena, který ten příběh napsal tak jak jej napsal. Kdyby chtěl Hobita napsat jako Pána prstenů - tedy na víc dílů - tak to tak udělal. Hobit je jen jeden příběh který není ani v knize nijak dlouhodobě ohraničen a je zajímavý jak svou jednoducostí, tak i svou obyčejností ale neztrácí nic na své velkoleposti. Natočení Hobita jako 3 filmy mi proto přišlo více než jen jako snaha udělat příběh který předchází velkolepé podívané kterou už jsme viděly. 3 díly byly prostě od začátku kalkul na prachy. ( Pán prstenů by pak podle této šablony musel mít minimálně 5 dílů ) No co už, nejsem režisér a tak bych to nikdy nedokázal zfilmovat ( na to nemám mozek ani možnosti ) Neočekávanou cestu a Šmokovu dračí poušť, jsem viděl nedávno, takže jsem si filmy pouštět nemusel, abych si osvěžil pameť - i když zrovna u nevýrazného Hobita by to bylo potřeba . Nebudu spoilerovat. Nebudu tady vypisovat všechny chyby na které jsem počas filmu narazil, nechci zmiňovat všechny ty zbytečné scény které v knize nebyly. Chci jen vyjádřit své pocity z této Hobití podívané. Závěrečný díl hobotí trilogie, ještě více dává vědět že tato série, je dělána kvůli ziskům, protože v průběhu filmu - a hlavně v jeho závěru - dostanete nepříjemný pocit že tam i přes přepálenou stopáž něco chybí. Samozřejmě že chybí. To co tam chybí si budete muset koupit na speciálním vydání Hobita, které vydělá ještě dalších 90 pytlů plných peněz. Komu to stačit nebude, koupí si super speciální exklusiv BR, rozšířené o celých xy minut které ve filmech nebyly ( Vím o čem mluvím, protože přesně tuto super exklusive unikátní edici BR mám Pána prstenů. Přes 10 hodin a pořád mám pocit že to mohlo být delší ) Nad tím se ale nebudu pozastavovat. V dnešní době je i několik stovek milonů výdělek za film v podstatě na hraně toho co je studio ochotno tolerovat ( nenasytnost filmových studíií mě odnaučila chodit do kina a naučila mě čekat několik měsíců na to, abych si mohl od někud stáhnou zadarmo BR rip o velokosti 15 GB )

Hobit jako trilogie, funguje dobře. Je to pořád krásný příběh plný dobrodružství. Není potřeba ho odsuzovat za to že jej někdo natočil jinak než jak jej autor napsal. děje se to pořád a Jackson, má tu velkou výhodu že už při filmech Pán prstenů ukázal že má cit pro natočení něčeho o čem se dlouhá léta spekulovalo že to natočit nejde. Stačí se podívat na pár neúspěšných pokusů z minulých desetiletí. Nemám nikomu za zlé, že dá Hobitovi 5 plných a ještě je to málo stejně jako dokážu pochopit hodnocení odpad. ×× Delší dobu po shlédnutí, jsem jen tak seděl na zahradě, pokuřoval cigárka, popíjel čaj a sledoval jak si hraje pes z kusem hadru, a přemýšlel nad celým ztvárněním jak Hobita tak i Pána prstenů. Čím déle jsem přemýšlel, tím méně jsem chtěl dát nízké hodnocení. V podstatě nejde přece o nějako tenkou knihu, ale o příběh, který i dospělého člověka vtáhne nekompromisně do děje a on jsa velký a dospělí je zase ten malý capart který se bál pavouků a pomáhal Bilbovi kde to jen šlo. Vrátil jsem se do té doby velice rád a protože jsem především milovník krásných příběhů a ne nějaký morous který lpí na přesné definici problému ( sice takový tak trochu jsem, ale ve světě fantasie takový být nechci ) rozhodl jsem se dát Hobitkovi tuhle jedinečnou šanci si mě získat na svoji stranu. Nepopírám že je Hobití trilogie opravdu co se stopáže týká, přehnaná, ale házím to všechno za hlavu. Petr Jackson se zase vrátil do mých oblíbených režisérů a Já bych mu chtěl ve stoje zatleskat a poděkovat mu za to, že mě dokázal vrátit o 20 let zpět a pomohl mi si konečně uvědomit že jsem se v hodnocení prostě šeredně spletl.

Dodám jen, pro úplnost, že jsem Neočekávané cestě a Šmakově dračí poušt nadělil 3 hvězdy, protože mě moc nenadchly. Bitva pěti armád by si ty 3 hvězdy zasloužila taky, protože je stejná jako předešlé 2 filmy. Proč tedy měním hodnocení na 5 plných ? Protože alespoň na těch pár hodin, můžu být zase malý kluk. Můžu být zase tam, v hobití noře a můžu zapomenout na svět kolem mě.

Za to je těch poctivých 5 hvězd. Za to chci Jacksonovi poděkovat. Kvůli tomu si koupím SE edice prodlužující filmy o desítky minut.. Abych se mohl do toho dětství vrátit kdykoliv. Z hlubokou ůklonou panu režisérovi, dávám plný počet. Teprve až film, dokázal dát knihám tvář. Vždy jsem si Hobity představoval trochu jinak, ale teď vím že vypadaly přesně takhle. Takhle je viděl i Tolkien. O tom jsem přesvědčen. Hobit i Pán prstenů, jsou ty lepší filmy jaké jsem viděl Za všechny filmy - 5 hvězd

Hobit

Názory

Kam si můžete strčit své názory na mé hodnocení a komentáře k filmům

Názory

愛狂います

.

Bertík a Simba

Bertík, je pro mě naprosto neznámá rasa ( nejsem pejskař ) a našli jsme jej spolu se 4 sourozenci v bedýnce od Pomerančú uprostřed lesa. Nepřežilo jen jedno štěňátko. Bertík je s námi 3 a půl roku ( už několikrát jsme přemýšlely o tom ze které planety vlastně pochází )

 

Simba je čistokrevný Jezevec, a toho jsme našli za brankou našeho domu, kde ještě jako mláďátko zřejmně přišel zemřít. Trvalo týden, než se začal zlepšovat jeho stav. Spal s námi v posteli, nosily jsme ho pod bundou, chodily jsme s ním úplně všude a dcera ho chvilku nosila i po všech možných kamarádkách než už moc vyrostl.. Je to docela tulák, ale pokaždé se zase vrátí domů. Simba už je s námi 2 roky.

 

 

Bertík a Simba

Písnička

. .

Pošta

 

 

Střípky z pošty

 

DP - došlá pošta
MO - moje odpověď


Os - osobní poznámka

-------------------------------

DP : Líbí se mi tvůj komentář k tomuto filmu
MO : slovo " tomuto " mě odkázalo na stránku s diskuzemi, takže nevím který komentář se ti líbil.
DP : proč ?
MO : Nerozumím otázce.
DP : Které ?
MO : Té cos napsal v předchozí poště.
DP : Já se na nic neptal.
MO : v pohodě, možná že jsem se přehlídl ( doporučuju číst po sobě poštu )
DP : Di do prdele debila
MO : Nejsem debila. Do prdele bych klidně šel, ale nevím kde bydlíš.
DP : Kreténe Blokuju tě.
MO : Fajn.

 

********************************************
DP : Pošli mi odkaz na tu stránku kde se díváš na filmy jak máš v profilu.
MO : Stačí na to kliknout
DP : Dík.

 

********************************************
DP : Ahoj. Vymněníme si body ?
MO : Nevím jakou velikost nosíš
DP : Jak jakou velikost ? Stačí když si mě přidáš do oblíbených.
MO : Ale ty nejsi můj oblíbený
DP : Dostaneš pak bod
MO : A na co je to dobrý ? To si můžu pak něco koupit ve slevě či co ?
DP : Ne, ale můžeš potom chodit zadarmo do kina třeba, nebo se ti posune komentář u fimu.
MO : Já do kina občas chodím zadarmo ( spolupracuju s jedním kinem ) a kde je můj komentář k filmu je mi šumák.

 

Os - už se neozval.

 

**********************************************
DP : Ha ha ha
MO : Chi chi chi

 

**********************************************
DP : Sleduju pár diskuzí a narazila jsem i na tebe. Musíš být asi veselý člověk :)
MO : Ano musím.

 

**********************************************
DP : Zdravím. Máš zajímavé komentáře. Můžu si tě přidat do sledovaných.
MO : Děláš pro FBI, nebo co ?
DP : Né :) Já si jen občas přidám někoho do oblíbených abysem viděla co napsal.
MO : Když to udělá někomu radost.
DO : Mi jo.
MO : To je japonsky ? To Mi jo.
DP : Mě, jo. Sem to napsala blbě.
MO : V pohodě. Hlavně že se to vysvětlilo.
DP : Ty umíš japonsky ?
MO : 私はできません
DP : Dobrý :)
MO : Snažím se :)
DP : Tak já si tě přidala jo ?
MO : JO

 

Os : vyklubalo se z toho celkem plodné dopisování.

 

***********************************************
DP : Proč píšeš tak blbí komenty ?
MO : Protože nejsem chytrej.
DP : To jde vydět
MO : Asi budeš Supermuž ne ?
DP : Proč ? A píše se Superman ty inteligente.
MO : Protože " VIDÍŠ " že nejsem chytrej. Asi máš boží oko co vidí všechno. Dík za opravu slova Superman. Už takovou chybu neudělám, protože jsem si to zapsal do poznámek.
DP : Seš debil.
MO : Každý máme nějakou chybu.
DP : Ty jich budeš mít asi povícero že ?
MO : Tato skutečnost není úplně vyloučena. Jelikož jsem oběkt, který sám sebe nemůže dost dobře posoudit, musím se spoléhat na posudky jiných, kteří mi tyto oběktivní posudky o mé vlastní osobě poskzytují. Sám sebe nemůžu hodnotit ani kladně ani záporně, protože by si to vzájemně odporovalo. Jiná věc je když o sobě někdo prohlásí " Já sem ale vůl ", v nějaké situaci, která nedopadla tak jak si daný jedinec představoval. To je potom jen neoběktvní kritika, kterou daný jedinec nemyslí vážně a je tak jen prázdná fráze o činu, který nebyl nejlepší.
DP : Jdi na léčení
MO : Mám to v plánu. Občas mě bolí záda.

 

Os - už se neozval

 

**************************************************
Prozatím vše.
Kdo by mněl zájem o nějakou poštovní komunikaci, třeba o mé debilitě, tak ať klidně napíše. Nemám z tím problém.

Pošta

Jen pro tebe má lásko

Drahé tety a Já

.

Rodiče se dělí na dvě části: matku a otce. Matka se ještě rozděluje na ženu v domácnosti a v zaměstnání. Doma se potom ještě skládá z manželky, matky, kuchařky, uklízečky, pradleny, zásobovačky, účetní, vychovatelky.... ostatní si nepamatuji, ale máma toho umí vyjmenovat víc, jako např. služka, otrok a jiné.

Matka se vyznačuje tím, že se zázračně nachází na více místech najednou, umí v jedné chvíli myslet na sto věcí, přičemž deset věcí dělá současně. Vidím na vlastní oči, jak po návratu z práce dá vařit vodu na sporák, zatímco zadělá na buchty. Přitom jí běží pračka, do které chodí vyměňovat prádlo, mě vymýšlí věty oznamovací, tázací a rozkazovací a naší Olinku zkouší z velké násobilky. Že potom přebalí malého Karlíka a udělá mu Sunar s krupicí si ani nevšimnu. Dvě oči mi na to nestačí.

Když potom zasedneme k večeři, všechno je připravené na stole, já mám na teplákách zašité nové díry, Olina má umyté vlasy a prádlo visí na balkoně. Potají si mámu prohlížím. Máma má opravdu jen dvě ruce a přece, když přijde domů z práce má v jedné velkou a malou kabelku, v druhé dvě síťovky s nákupem a v třetí....ne, vždyť jsem už povídal, že má jen dvě ruce, ale nese i Karlíka ve fusaku.

Otec se neskládá ani nerozděluje. Nachází se v zaměstnání a doma, ale doma ho najdete málokdy. Kromě snídání a večeření, když sedí u stolu, vyskytuje se obyčejně v křesle nebo na gauči a bývá zakrytý novinami. Zanechává po sobě vždy totožné stopy: rozevřené a převrácené noviny a cigaretový popel, někdy i v popelníku. Na rozdíl od mámy, i když má taky dvě ruce, přichází domu s rukama prázdnýma. Jestli umí násobilku nevím, ale psát asi neumí, protože mi ještě žákovskou knížku nikdy nepodepsal.

A ani není prozkoumané, proč patří do skupiny rodičů, když na rodičovské sdružení vůbec nechodí. Pan učitel povídal, abychom se při psaní tohoto úkolu zamysleli nad prací svých rodičů. Ve škole přidělují žáka, který řádně nepracuje a neučí se, dobrému a snaživému žákovi, aby se od něj něco naučil.

Tak si myslím, že při svatbě přidělují muže ženám, aby je ženy něčemu dobrému naučily a měly na ně dobrý vliv. Mojí mámě se to zatím bohužel nepodařilo.

.

.

.

Jen tak

Mistr Yoda

Jen tak

Jen tak

Narazil jsem na to náhodou

Reklama

Reklama