Zabiják & bodyguard (2017)

Přestalo mě to bavit v momentě kdy si Reynolds a Jackson, začaly přeměřovat péra v tom, kdo ze sebe vysype rychleji trapný hlášky.

Chudáčci (2023)

U toho to filmu jsem měl 3 silné myšlenky. 1- "chudák" Emma musela jít do naha aby lidem dokázala že umí hrát (přišlo mi ji strašně líto že do toho šla) 2- Všechny ty sexuální scény mi ten film vlastně znechutily (pokud chtěl rejža natočit porno, měl natočit porno) 3- Jméno Bella a sexuální obsah, mi připoměly jednu milou šikovnou slečnu, která svoji slibnou kariéru hodila do koše a dala se na porno (Bella Throne) Když hlavní hrdinka nastoupila do bordelu, tak jsem to znechuceně vypnul a nevím jak to pokračovalo a jak to skončilo. Hodnotit nebudu (bylo by zajímavé udělat dotazový průzkum, kolika lidem došlo že Mark Ruffalo sexuálně zneužíval asi tak 10ti letou mentálně postiženou dívku .... )

Kosmonaut z Čech (2024)

Člověka u toho napadne, proč si kdo v Hollywoodu myslel že to je dobrý námět na film. A proč zrovna takovou látku dávat Netflixu. Už někde od půlky to nemělo co vyprávět. Linie s manželkou by vydaly na 20 minut max a to i z těma fylozofickýma kecama. Sandler sice zahrál unaveného a těžce trpícího schízou člověka slušně ale pořád je to člověk který tyhle role nemá dostávat. Hanušovi promluvy mi po chvilce spíše lezly krkem než že bych si z nich měl něco odnést. Nevím jak to hodnotit. Asi 2. Víc tomu nedám a míň si to zase asi nezaslouží. Není to nějak debilně hloupý a nebo špatný aby to bylo na 1 hvězdu ale na 3 to zase nemá co vytáhnout. Půl filmu jsem se nudil. Mohl to autor knihy napsat jako konverzačku kdy manželka je doma a manžel třeba v psycholéčbě ve špitále. Na vyznění by to nic nezměnilo. Ten vesmír tam byl v podstatě zbytečný.

Mladá dáma (2024)

Millie sice vyrostla ale hrát pořád neumí. Půl filmu řve, brečí nebo se válí po zemi a něvěřil jsem ji ani když spala. Celé je to divně natočené, nezáživné, hloupé a tak předvídatelné že si v sešitku můžete odškrtávat celé pasáže včetně dialogů. Připomělo mi to ještě tragičtější verzi Princezny. Vůbec nechápu některé nadšené komentáře. Nic proti nikomu, to fakt je věc kterou nehodlám řešit ale pokud budou lidi nadšeně jásat u podobných věcí, tak Netflix nebude mít snahu cokoliv zlepšovat a bude hrnout další podprůměrné filmy. 2 hvězdy za to že to je pohádka s prvky fantasy. Pořád oceňuju snahu filmařů, netočit jen horrory a suprhrdinské filmy.Celé to odvětví "pohádka, dobrodružství, fantasy", by potřebovalo postavit na nohy. O to víc zamrzí že i přes velmi pozitivní ohlasy třeba D&D nepojede dál. O to víc pak naštve když se oběví takový nudilínový film jako je Mladá dáma. Millie na to (ještě ?) prostě nemá. Umělohmotný polotovar na míru, který může zaujmout ale nenabídne nic.

Čtyřlístek (2024) (seriál)

Není to úplně blbý ale není to žádný veledílo. Rozpohybovat tyhle postavy nebyl špatný nápad, podle mě byla otázka času než k tomu dojde (i po těch předchozích 2 "filmech" tak i seriálu z 90) ale co si budem, je to vyschlá řeka a půlku nápadů vyhodí pryč. Příběhy jsou takové tuctové nikam nic nevedoucí. Ale jo, je to pro děti a jsem raději za průměrný čtyřlístek hrdinů z Třeskoprsk, než ty fantasmagorický nesmysly z jůesej. V porovnání s tím co český rybníček dělal dříve je to brak ale když porovnám současnou tvorbu, budu rád když to zkusí znovu a nebo klidně v tomto formátu pojedou dál. Dám 3, dětem to stačí a dospělej se trochu zamyslí nad tím jak tady něco takového citelně chybí (vzpoměl jsem si na Kruana, Malého boha, strážce ...)

Avatar: Legenda o Aangovi (2024) (seriál)

Málokdy se stane že se shodnu s hodnocením lidí na ČSFD. Tady to ale výmečně sedí. 4 hvězdy si to zaslouží určitě. Kvalita je celou dobu stejná, herci umí hrát (nejsou to ti afektovaní japonci z japonských filmů) a dětské herce je třeba chválit za to že to uměli prodat. Občas to zaškobrtne (proto 4 hvězdy) ale v celku a co do kvality, určitě jeden z nejlepších seriálů za takových 5 let určitě. Sice je tu opět otevřená linie ale to už je bohužel součást seriálů mnoho dekád. On ten film (2010) nebyl úplně špatný, jen neměl čas to odvyprávět líp. Hezké, moc hezké, po xy letech jsem zvědavý na pokračování. Předlohu neznám.

Fenomén (2008) (pořad)

Tahle žena by se měla jít léčit. Občas na tyhle videa narazím (na steam TV) a některý beru, jenže tahle žena je fakt ujetá. Cokoliv co od ní vidím je jak kdyby to dělala schválně co nejdebilněji a nejméně zajímavě. Cokoliv o erotice, sexu, nebo intimním chování v jejím případě vyzní tak že kdybych to slyšel jako puberťák, měl bych ze sexu takovej strach že bych ještě v 80 byl panic. Takovej příval nesmyslů jeden jen tak neslyší. Komouši se můžou jít se svým tabu okolo sexu vážně zahrabat. Navíc takovou asexuální ženskou jsem snad v životě neviděl. Hodnocení berte tak, že občas, sem tam, někdy, to má i nějakou svoji chvilku.

Franta mimozemšťan (2024)

Měly by už konečně platit nějaké zákony u natáčení filmů, které by třeba nařizovaly tvůrcům bydlet měsíc na vesnici nebo malém městě aby konečně pochopili všichni zůčastnění že od 80tých let se "vidlákov" hodně změnil. Bydlím v ještě větší díře než jsou tyhle Huhovice (nebo tak nějak) a v životě jsem tu neviděl takový idioty, mentály a omezence, jako v takových filmech. Zasmát se není čemu, vidět není co, poslouchat dialogy je utrpení a herecky to nemá kdo táhnout, protože jsou jim napsány idiotské role ve kterých se jen pitvoří, křičí, uráží, nadávají nebo vedou trapný keci. Už za to prostě odpad (Pokud vás bude ukecávat drahá polovička že chce zase jít do kina na komedii, nenechte se ukecat jako já) Kromě 2, 3 světlejších (čtěte nejméně dementních a nejméně trapných)   momentů, tady je všechno opět typicky trapné, klišé, hloupé, nevěrohodné a unavené. Jako u mnoha jiných filmů je pro mě záhada že na tom jde vůbec vydělat tolik peněz aby se vyplatilo tyhle škváry neustále točit. Asi by se tomu dala udělit jedna hvězda za pokus udělat i v našich končinách mimozemskou variantu invaze ale fakt to nefunguje v takovém provedení.

Gebrian: PLUS/MINUS (2018) (pořad)

Je až neuvěřitelné jak moc je tady v ČR vyhazováno peněz za předražené nesmysly a hlouposti a kolik byrokracie nedovoluje vytvářet zajímavé projekty. Souhlasím s Gebrianem v tom že pokud se neumíme postarat o to co už tu je, nemá smysl vytvářet věci nové, které za pár let dopadnou stejně, to znamená, nikdo se o to nebude starat. Vůbec nechápu jak je možné že nikomu nevadí kam dotace z EU a naše daně putují. Stačí videa z Prahy, co tam je vyhozených peněz "za nic" (boha jeho 600 milionů za stanici metra je snad vtip)

Ovládací panel
7. nej uživatel Belgie