• Krátkometrážní

Dabing Street - Studio B (2018) (epizoda)

Po dvou dílech je pro mě Dabing Street nadprůměrným počinem s několika již ikonickými scénami plných ryzího humoru. Zatím se však s chválou držím na uzdě, jelikož mi prozatím Dabing Street nepřijde tak výjimečným českým počinem. Stále mám zarytou v paměti bezvadnou komediální Lajnu s fantastickým Jiřím Langmajerem, originální Kosmo nebo šíleného Trpaslíka. Při srovnání s těmito komediálními kousky u mě Dabing Street tyto seriálové tituly kvalitativně nepřevyšuje, ale to se ještě v následujících dílech může klidně změnit. Více v mých prvních dojmech na webu Fandíme Seriálům

Dabing Street - Vulgarismy (2018) (epizoda)

Konečně plná palba. Věděl jsem, že Zelenka po jen lehce nadprůměrném rozjezdu prvních tří dílů přitlačí na pilu a stalo se tak v nevídané míře. Miroslav Krobot je ve své roli impotentního starce k nezaplacení!

Defective Detective (2012)

Ničím neurážející krátky animák, který si střílí z detektivních zápletetek a vyhrává si s líbivou animací. Kdo neuvidí o nic nepřijde, protože už teď si říkám, proč jsem na takovou blbůstku vlastně koukal. 5.5/10

Desetimetrová věž (2016)

Tak prosté a přesto skvělé a vševypovídající. Zkrátka jednoduchý nápad dovedený v dokumentaristickou dokonalost. 9/10

Divoké historky (2014)

Z mého prvního setkání s argentinským filmem jsem si odnesl velmi pozitivní dojmy. Většinu historek jsem si náležitě užil, jsou precizně napsané a (pro mě) neznámí herci odvedli skvělou práci, hlavně jejich postupné proměny z klidu do naprosté zoufalosti až agrese jsou vyobrazeny výborně. Celý snímek doprovází povedený drsný humor a pár ozvláštňujících vizuálních nápadů, plus je tu nejlépe zfilmovaná svatební hostina, jakou jsem kdy viděl. Kdyby nebylo druhé a čtvrté né tak vydařené povídky a pár utahanějších míst, bylo by hodnocení ještě vyšší. 8/10

Doktor Strange (2016)

Solidní, místy předvídatelný origin, který sice nebalancuje na hraně dramatu a komedie, tak dobře jako některé jiné komiksové filmy, ale zase to dokáže vyvážit neokoukaným pojetím mystiky a kouzel. Vtipy občas působí jako pěst na oko a to hlavně ve vyhrocenějších fázích nebo v miniepizodkách při výcviku. Po konci jsme měl z filmu dojem, že temnější a více vyhrocené prostředí by tomu všemu slušelo víc, ale přeci jenom je to další charakter, který tvoří část marvelovské famílie, a tak se není čemu divit, že je to zase celé extrémně barevné a místy dětinsky vtipné. Co se týče obsazení, tak mě opět překvapil Benedict Cumberbatch, který sice ve většině případů hraje podobné nadmíru inteligentní postavy, ale zde opět dokázal svůj charakter odlišit od typů Sherlocka a jiných. Z arogantního neurochirurga se tak stává o špetku méně arogantní kouzelník, který i přes své neduhy působí velice sympaticky a připojuje se tak po bok Iron Mana a Star Lorda k nejvděčnějším marvelovským charakterům. Zbytek osazenstva samozřejmě trpí nedostatkem prostoru, ale i tak se dá vyzdvihnout výkon Tildy Swinton a Rachel McAdams, které i ve svých menších rolích dokázali naplno zaujmout. Horší je to se záporákem Madsem Mikkelsenem a Chiwetelem Ejioforem. Nevyužít takhle špičkové herce je tak trestuhodné až mi zůstavá rozum stát. Jejich výkon je tak velmi průměrný a není to ani tak tím, že by se nesnažili (minimálně u Mikkelsena je ta snaha znát), ale spíš tím, že vskutku nemají co hrát. Jedním z největších pozitiv celého filmu je však vypiplaný místy až tripový vizuál, který se nese v každé originální akční scéně, která si hraje s převrácením realit a jiných dimenzí. Tady si rozhodně trikaři zaslouží pochválit, a i když se jejich práce velmi inspirovala Inception, Interstellarem a dalšími snímky, tak jejich vykrádání není tak okaté, protože se jim podařilo vměstnat do filmu i originální prvky, které působí novátorským dojmem. Dalším vhodným krokem bylo použití hudby Michaela Giacchina, který konečně přišel s výraznějším soundtrackem než na jaký jsme v Marvel Universe zvyklý. Kolem a kolem se tak jedná o velmi příjemné překvapení, které si na nic nehraje. Neuškodilo by příště více vysvětlit pravidla celého čarování a toho, co všechno je vlastně možné (měl jsem totiž pocit, že teď je možné úplně všechno a pravidla hry si postavy vymýšlejí za pochodu). Prezentace dalšího "superhrdiny" se Marvelu opět velmi povedla a já jsem moc zvědavý na to, jak se mystika projeví v následujících Avengers. 7/10

DVTV (2014) (pořad)

Bravurní publicistický pořad, který v našich končinách nemá obdoby. Profesionální moderátoři, skvělé nestranné rozhovory a jako bonus rozhovory Emmy Smetany v cizím jazyce, čímž se DVTV na dobro odlišila od konkurence a zprostředkovala pro diváky jedinečné a jinde neviděné rozhovory se zajímavými mezinárodními osobnostmi. Ne vždy se rozhovory nebo duely vyvedou na jedničku, avšak většinově k nim nemám výhrad. 8.5/10

Eden (2005) (seriál) odpad!

Zbytečnost. Hrozný scénář, ve kterém se postavy jen plácejí na místě. Kriminální prvek v podstatě o ničem. Místy rozmazaná kamera, která mě vytáčela skoro tak jako příběh. Navíc mě stále nutila přemýšlet jestli je to kameramanův záměr či ho to nudilo, tak jako mě a už se to ani pořádným vizuálním dojmem nesnažil zachránit. Opravdu by mě zajímalo proč do toho Vetchý šel. 1/10

El desayuno (2011)

Kraťas o přemýšlivém pejsku, který se snaží dostat pořádnou snídani jako páníček. Škoda, že je to natočeno, tak nudně a bez nápadů. Zábava leda pro pejskaře. 4/10

Emily in Paris (2020) (seriál)

I přesto, že je Emily in Paris prostou naivní romantickou komedií bez špetky invence, tak musím uznat, že mě seriál vcelku bavil a dokážu si představit, že pro něžnější povahy by mohl být seriál skvělou volbou na odreagování po pracovním dni. Nečekejte od Emily in Paris další Sex ve městě. Tento seriál rozhodně není série, kterou si s chutí pustíte zas a znova. Jako jednorázová záležitost je Emily in Paris až na pár zádrhelů ucházející romantikou, u jejíž dialogů je lepší nepřemýšlet. 5/10 Více v mé recenzi na Fandíme Seriálům.