8bitové Vánoce (2021)

60% je dobrý kompromis. Místy na 80, místy na 40. Bohužel je to místy hodně trapné, ale že jsou osmdesátky má léta a taky pro tu hlavní pointu a všeobecně milý příběh bez velkého násilí. Jen té "barevnosti" postav mohlo být méně, byť byly velmi příjemné. Vynikající hlavní role, dost dobrý vizuál, Warner mi zde velmi připomínal tvorbu Netflixu.

Lajna - Finále (2021) (epizoda)

Trochu předvídatelné, ale dobré. Bude mi to chybět. Díky

Chlapec, kterému říkají Vánoce (2021)

Tak to bylo hodně laciné ve všech směrech a leckdy trapné a naivní. Škoda toho nápadu a jednoduchého provedení. Dabing myši hrozný, lépe dokud mlčela. Na vtipnost si jen hrála. Takhle to je jen pro opravdu malé děti, možná. Ani herecky neoslní, příběh kulhá, nelogičnost a neuvěřitelná rozpolcenost postav, které z minuty na minutu názorově otočí o 180 stupňů, 30%, 2* se zavřenýma očima a za snahu.

Lajna - Duše (2021) (epizoda)

Sedni si - já nemůžu, trenére :-D.

Abstinent (2019)

Trojan skvělý. Ale úplně to zachránit nemůže. Flashbacky mohly být podařenější, občas bylo znát až po chvíli, kde se film nachází. Divák by si myslím zasloužil více konce, když už na to kouká. Obávám se ale, že s návratem mezi stejné lidi by to měl velmi těžké ustát. Na film jsem koukal především kvůli Trojanovi, ten nezklamal, zvedá to o hvězdu výš, jinak je film slabší.

Podivuhodná dobrodružství Paula Harkera (2019)

Hezky zahrané, místy pěkná hudba, vizuál, ale příběh nestál za nic, z toho bych snad i já vytřískal víc. Navíc některé postavy i skutečnosti jsou v příběhu naprosto zbytečné a nudí, stejně jako praktický celý film. Nejlepší na filmu je velmi sympatické herectví Jaedena Martella s Eve Hewson, ale ty sami vše prostě zachránit nemohou, byť dělali co mohli a jsou jediným důvodem, proč se na film dá dívat. Hlavně že je splněná podmínka nějaké menšiny. Velká škoda a promarněný potenciál. Nynějších 63% si film za mě nezaslouží. Jedna hvězda za nápad, námět, vizuál a hudbu, druhá za herectví.

Osada - Epizoda 12 (2021) (epizoda)

Mě to prostě baví, těším se na to, užívám si to, směju se u toho, co chtít víc. Díky za to rozptýlení, za to Záhoří na konci týdne, které dává zapomenout na všední dny.

Tohle je náš svět (2016)

Trochu zkrátit by to sneslo. Občas úsměvné, občas k pláči, občas trapné, občas veselé. Trocha černého humoru - "bye mami" :-D. Skvělý Mortensen, ale i vynikající dětské role. Frank Langella také potěšil. Film ukazuje problém obou "světů" a ani jednomu nenadržuje. Záběry z přírody jsou krásné. Poctivých 80%.

Mazel a tajemství lesa (2021)

90%. Hlavní hrdina mírně otrávený, to je fakt, asi to měl ve scénáři. Občas trochu trapné, ale je to pohádka, tak je třeba k ní přistupovat. Herecky za mě víc než ok, dětští herci už mají většinou něco za sebou a je to poznat. Josefína Krycnerová pro mě silný nadprůměr, v ní vidím herecký potenciál do budoucna. Příběh samotný s velkou pravdou a přesahem pro dospělé včetně závěrečné písně.

Lajna - První slova (2021) (epizoda)

Jeden z nejlepších dílů, tohle funguje. Jsem zvědavý na další díl(y).