Leon (1994)

Je známo, že studio Gaumont je nejspíše to nejlepší v Evropě a tento snímek to ukázkově potvrzuje. Leon je skvělý vrah a též skvělý člověk. Skvělý člověk proto, že má i jako vrah svá pravidla a je tak trošku ( ne doslova ) debilní, čili není ani trochu zkorumpovaný. Navíc je podán Jean Renem, který ho zahrál geniálně. Podobně skvělý výkon podala i Natalia Portman a Gary Oldman. Jedna odpadem vychovaná holka a zkorumpovaný psychopatický policajt. Film je tedy skvělý, ale má jednu obrovskou chybu. Mathilda má pouze 12 let. Kdyby ji bylo alespoň 14 ( nejlépe 15 ), hned by to vyznělo lépe. Ale co se dá dělat je jí 12 let úmyslně. Nejlepší část filmu je začátek a úplně nejlepší scéna je Leon vycházející ze stínu. Taky bych se chtěl nechat učit od Leona.

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

Chlap si pere prádlo a vidí jak gangsteři týrají malého kluka. Z ničeho nic se rozhodne je brutálně zmasakrovat. Sice bych radši viděl R.Perlmana jako Punishera, ale T. Jane je také skvělý ( hlavně ten hlas ). Nebýt to zbytečně brutální dal bych tomu 5*.

The Horribly Slow Murderer with the Extremely Inefficient Weapon (2008)

Brutální hororová komedie. Plné vtipných hlášek a strašidelným vrahem. Od shlédnutí tohoto filmu budu na lžíce nahlížet jako na malé vražedné lopaty. And again ... and again ... and again ... and again ... and again ... and again ... and again ... and again ... and again ... and again ... atd.

Tenkrát na Západě (1968)

Mám velmi rád pomstu, tak proč se mi tento film nelíbil ? No asi to bude tím, že příběh je teoreticky o ničem. Dobrá, začátek je tak na 3 až 4 hvězdičky, ale pokračování je nudné a zdlouhavé. Postavy jsou celkem dobré a to především Cheyenne. Hudba patří k určitě těm lepším, ale tento film si ji nezasloužil. Podle mě jeden z nejhorších filmů.

Jumanji (1995)

Další z mých oblíbených filmů v dětství. A i teď se mi to zdá více než podařené. Robin Williams hraje skvěle, ale co teprve mladá Kirsten Dunst. Už ve 13 letech hrála na nejvyšší úrovni. A D.A. Grier je velmi sympatický ... blb. Trošku hororová lekačka, ale kdopak by se lva bál ( i když musím uznat, že se mi vážně líbil a děsil mě ). Hra Jumanji a zlověstné bubny, které jí provází, je mytická a je skvělým námětem pro film. A nyní trocha teorie. Když se dohrála hra a vše se vrátilo do roku 1969, neměly by se i myšlenky dětí vymazat ? Ne, ale měly by si pamatovat jen to ze své budoucnosti, co zažily při hraní hry. Čili Alan vše ( byl v džungli ) a Sara jenom dobu s Alanem. Protože mít v hlavě bezdůvodně 26 let vzpomínek není pěkné. A co děti z roku 1995 ? Ty by si na to, co hráli měli vzpomenout, až dosáhnou přesně toho dne, kdy hru začali hrát také. Ale je to velmi zamotané a nostalgické a dělá mě to smutným.

Vetřelec ³ (1992)

Cameron se bál zabít malou holku, ale tihle scénáristé ne. Je to drsnější a brutálnější, než předchozí díly o tom není pochyb. Vězni jsou zase systematicky likvidováni a je mi líto osmdesát-pětky. Taky si myslím, že když tento vetřelec vylezl ze psa, tak by měl být více vizážově odlišný. Nápad s náboženstvím se mi také líbí. Ale efekty jsou katastrofální.

Vlasy (1979)

Hudba je buď slabá, nebo s vlasy. Jinak řečeno písně, které se týkají vlasů jsou skvělé a chytlavé. Zbytek je dá se říct podprůměr. Navíc John Savage je dobrý herec, ale hrozný zpěvák. Příběh je velmi pomalý, a tak se nedá moc dobře hodnotit. Herecké výkony jsou od každého skvělé. Postava Clauda je hrozně sympatická a dá se říci světa neznalá.Berger je dobrý kamarád a má dobré manipulační schopnosti ( výmluvnost ), ale je mi už méně sympatický než Claude.,,Jde o to ,že bílý lidi posílají černý lidi, aby válčili se žlutejma lidma, aby ubránili zemi, kterou ukradli rudým lidem." ,,I have my hair!"

Na Hromnice o den více (1993)

Nevím jak se na začátek vyjádřit. Kouzlené, to je to slovo. Prožívat stále jeden den, bez stárnutí by nemuselo být ze začátku tak špatné. Nejdříve bych načerpával informace. Až bych věděl "všechno" co potřebuji. Potom bych se začal třeba učit na klavír. Kdyby k tomu došlo možná bych začal konat i dobro. A pak by asi došlo na sebevraždy. Nemuselo by to být špatné, kdybych měl jistotu, že neumřu a ani neochrnu. Doufám jen, že bych se nezbláznil. Samozřejmě mě hned na začátku časové smyčky napadlo, že musí udělat něco nezvyklého, aby se smyčka přerušila, ale já jsem si myslel, že to bude zabití sviště. Ale když to po bouračce nevyšlo, tak mě napadla správná možnost. Herecké výkony jsou zde skvělé. Přehrávat jednu scénu pořad dokola jen s nepatrnými změnami nemusí bát vůbec lehké.

Jurský park 3 (2001)

Určitě lepší než dvojka a možná lepší než jednička. Ale není zde skvělý Jeff Goldblum. Celkem dobré po akční stránce. Spinosaurus je zde udělán jako nejstrašlivější dinosaurus pravěku. Umí dokonce dýchat pod vodou!!! To je přece neuvěřitelné ! A co teprve raptoři. Ti byli inteligentní jako lidé!!! A i když se to nezdá možné nic na lidi neútočilo z vody!!! I přes tyto blbosti se mi minimálně souboj Spinosaura a Tyranosaura líbil a scéna, kde jde poprvé slyšet mobil a najednou se tam objeví Spinosaurus je děsivě skvělá.

Nedotknutelní (2011)

Film o jedinečném přátelství. Film vsází spíše na emoce a na zábavu, než aby sdělil nějakou hlubokou myšlenku. I přesto se ale nejen zpracováním jedná o film na nejvyšší možné úrovni a i přes jeho spíše zábavní funkci se nejedná o film jen pro obyčejné řadové diváky. Co se zpracování týče, tak má film výbornou režii, skvělé záběry kamery a skvělé herecké výkony od všech herců, kterým vévodí Omar Sy. Nejlepší je na filmu hudba Ludovica Einaudiho, která společně s klasickými skladateli výborně tvoří zvukové pozadí filmu. Film elegantně přepíná mezi vážnou a smutnou a vtipnou notou. Závěrečnou scénou by se dal charakterizovat celý film.