Rain Man (1988)

To, že mezi rozmazleným a chamtivým cholerikem a autistou vznikne taková láska jako na konci, je velmi nepravděpodobné. Raymond je geniální autista, geniálně zahrán Dustinem Hoffmanem. Zato Charlie je znatelně horší postava, zahrána hrozným hercem, který zde ale podává svůj nadprůměrný výkon, jež je stejně obecně podprůměrný.

Město ztracených dětí (1995)

Depresivní pohádka s jednou z nejvíce temných atmosfér kinematografie. Celý příběh jsem si říkal, že to nechápu a po vysvětlení jsem si uvědomil, že to bylo jen proto, že jsem od příběhu čekal něco víc. Hodně věcí se nevysvětlilo, jako například kyklopové nebo co to bylo za svět, ve kterém se příběh odehrával. Krank je na to, že se jedná o vědce, nesympatická postava a Ron Perlman je v postavě One velmi nevyužitý. Na druhou stranu jsou klony vtipné, Miette je taková neutrální postava a Irvin je výborný hlas rozumu, který je ale bohužel také velmi nevyužitý.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Všude vyskytující se lebky a jiné satanistické symboly stačí k vytvoření dostatečné atmosféry, kterou ještě vylepší šílenství a jatka. Už od vyhození stopaře z auta je film hodně děsivý. Po první vraždě to je extrémně děsivé. Postava šíleného stopaře, který je výborně zahrán, je snad to nejděsivější ve filmu. Leatherface je docela děsivá postava, ale čekal jsem od ní něco víc.

Earth (2007) (TV film)

Tento dokument je pojatý velmi neobyčejně. Přijde mi trochu jako propagace environmentalismu (což je většina dokumentů), hrající na city a jen velmi zřídka podávající nějakou informaci. Ale i přesto se mi, díky těm zde opěvovaným záběrům, líbil. Mláďata medvědů jsou roztomilá, jen jsem se při sledování nemohl zbavit myšlenky, že tato mláďata budou za pár měsíců trhat bezbranné tuleně na kusy. Honička vlka a malého soba je velmi napínavá a pro mě s nešťastným koncem, i když mám vlky velmi rád. Útok lvů na malé sloní mládě jsem také velmi prožíval. Scéna s kachničkami mandarinskými je naprosto úžasná a scéna s šesti-pírkovým uklízejícím tančícím ptákem je neuvěřitelně vtipná. Ale on celý dokument je velmi úsměvný. Hudba je místy nepříjemná.

Moucha (1986)

Docela strašidelný horor. Film má skvělý námět, ale příběh samotný se při přeměňování Brundela na mouchu, které je skvěle ztvárněno, jakoby zastaví. Herecké výkony mi přijdou velmi slabé. Jeff Goldblum, který se řadí k mým oblíbeným hercům, je ještě snesitelný, ale Geena Davis podává hrozný herecký výkon. Hudba je nadprůměrná. Nejděsivější byl asi ten obrácený pavián.

Psycho (1960)

Celou dobu jsem si říkal, že děsivá je jen hudba a trochu víc strašidelné jsou lehce psychopatické chování Normana, těžce psychopatické chování Normanovi matky a samotné vraždy. Až nakonec došlo k rozuzlení, ze kterého jsem málem dostal infarkt. Norman je extrémně děsivá postava, která je o to děsivější, že znám podobné lidi. Anthony Perkins předvedl geniální herecký výkon, jeden z nejlepších v kinematografii. Tento film bych možná i zařadil do sekce psychologické, protože sledovat chování Normana, který mi při sledování přišel jen chvílemi děsivější (do rozuzlení), než Normanova matka, je reálné. Marion se chová velmi nápadně a velmi paranoicky. Osud detektiva Miltona Arbogasta byl jasný hned od té doby, co se do případu začal hodně šťourat. Myslím si, že napodruhé shlédnutí to bude ještě tisíckrát děsivější.

Pan Nikdo (2009)

Velmi depresivní film, který o životě řekne velmi mnoho. Řekl bych, že by tento film měl vidět každý (nejlépe v období puberty), ale vzhledem k tomu, jak se mi zdál depresivní, si nemyslím, že je pro každého. Ze začátku se to tváří jako kdyby to režíroval Darren Aronofsky, to se ale nakonec změní, což je dobře.Vědecké vsuvky se mi velmi líbili a například entropie je zde výborně vysvětlena. Podle mě se film nechal trochu inspirovat seriálem Doctor Who a seriál Doctor Who se nechal trochu inspirovat tímto filmem. Jako film je to slabé, ale ta myšlenka je velmi silná. ,,Whatever I do is a disaster."

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Aneb jak za pomocí olověné ledničky přežít jaderný výbuch. A to nebyla za nejvíce přehnaná scéna. Ta nejvíce přehnaná byla ta s opicemi, kde nedávalo smysl vůbec nic. Z Mutta Williamse se nejenže vyklubal Henry Jones The Youngest, což byla ta největší chyba tohoto filmu, ale vyklubal se z něj i Tarzan, pán opic. Další velká chyba byla, že oproti minulým dílům se Indy zaměřil spíše na utíkání Rusům, než řešení záhady okolo lebky. Ani Jim Broadbent nedokázal nahradit Denholma Elliotta, který v předchozích dílech hrál velmi sympatického Marcuse. Toho ale alespoň z malé části nahradila nová postava profesora Oxleye, který byl ale sympatický především díky skvělému Johnu Hurtovi. Mimozemšťané byli velmi zajímaví a měli vskutku zajímavé nejen psychické schopnosti. To skladiště by pro mě byl ráj. Nakonec musím poznamenat, že kdyby neměl Indy takové štěstí, jaké má, tak by zemřel už v Chrámě zkázy.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Nejspíše díky hnusným scénám, večeře, kde se "vaří" ze zvířat, a "satanistickým" rituálům vytrhnutí srdce v Chrámu zkázy, si tento film pamatuji už odmala. I když zapamatovatelných scén je zde více. Jako nejvtipnější bych uvedl Willieino běhání a křičení při objevování zvířat v džungli. Samotná postava Willie se mi nelíbí, ale jako komediální prvek je dobrá. Shorty - Prcek je už sympatický více, stále by mi ale jeho neúčast v tomto filmu nevadila. Film je o hodně lepší, když znáte indickou mytologii, i když mi do ní nějak nezapadá to filmové voodoo s panenkami. Hudba v Chrámě zkázy je skvělá.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Kromě na můj vkus rychlého příběhu jsou zde velmi zajímavé postavy. Dr. Indiana Jones, profesor archeologie a lovec pokladů je bezkonkurenčně nejlepší postava. Těsně za ním je sympatický Sallah. Další docela sympatické postavy jsou Dr. René Belloq a alkoholička Marion. Nesympatické postavy jsou hrozný nacista Arnold Toht a ta přetvařující se opice. Je škoda, že po scéně s otrávenými datlemi se ten chovatel opice Barranca nějak vytratí a jeho osud se dále neřeší. Nejvtipnější na tomto filmu jsou souboje a to Indy proti muži s mečem a Indy proti nacistickému boxerovi, který má ale poněkud drastický konec.