Absolutní moc (1997)

Pomerne nedotiahnutý thriller. Základ filmu, teda scenár, je síce na kvalitnej úrovni, taktiež obsadenie je zvolené veľmi dobre, aj keď hlavná trojica hereckých hviezd hrá len svoj podštandard a teda nič extra nepredvádza. Zo začiatku sa film javil ako kvalitný thriller so zaujímavou, politicky motivovanou zápletkou. V priebehu deja si držal slušnú úroveň plnú nečakaných zvratov, ale to čo zráža tento film len do priemeru je podľa môjho názoru akoby odfláknutý záver. Z daného námetu sa dal vytiahnuť naozaj excelentný a emóciami nabitý záver, ale miesto toho tu máme predvídateľný, v niektorých prípadoch trocha nelogický a happiendom končiaci film, ktorý si Clint Eastwood určite nevystaví ako svoje vrchoné dielo, a to ani režisérsky, a ani herecky.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Celkom dobrá komédia s Jimmom Carrey, ktorého mimika je proste nenapodobiteľná. Pri niektorých scénach som sa úprimne bavil, pri iných som sa však nudil a neprišli mi vôbec zábavné. Celkov hodnotím film kladne a nevadia mi ani opakované zhliadnutia.

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Podľa môjho názoru je toto pokračovanie minimálne také zábavné ako jednotka. Zasadenie príbehu do Afriky beriem ako veľké pozitívum, ktoré dalo možnosť vzniknúť nezabudnuteľným scénam, ako napríklad tej s nosorožcom.

Ad Astra (2019)

Od tohto filmu som pôvodne očakával nejakú béčkovú záchrannú misiu plnú hollywoodskych klišé, otrepaných vlasteneckých fráz a vesmírnej akcie. Preto som bol celkom prekvapený, keď som zistil, že pozerám relatívne inteligentne napísané sci-fi, ktoré prináša zaujímavý príbeh s dostatočnou dramatickou hĺbkou. Nechýba tu atmosféra, napätie, občasná mysterióznosť, dokonca aj tá akčná scéna príde celkom vhod. Plus je všetko vizuálne prvotriedne spracované a Hoytemova kamera predvádza divy. Lenže v druhej polovici filmu sa proste začali diať divné veci. Príbeh bol čoraz menej ucelenejší, finále s otcom chýbalo viac emócií a jednoznačne malo byť vyhrotenejšie. Napokon to celé proste vyšumí niekam do stratena. V podstate u mňa stále prevažujú pozitívnejšie názory pred negatívnymi, ale kvôli tomu záveru musím ohodnotiť priemerne, pretože pri porovnaní trebárs s podobne ladenými snímkami posledných rokov (Gravitácia, Marťan) úplne neobstojí. Brad Pitt však hrá výborne a je skutočným ťahúňom filmu. 65%.

Addamsova rodina (1991)

Čierny humor mám veľmi rád, ale zas až toľko ho tu nebolo. Okrem toho som nebol nikdy úplne odvarený ani z pôvodného seriálu, takže u mňa je to na takých 60%.

Admirál (2015)

Tento film som objavil úplnou náhodou, ale o to väčšie bolo moje prekvapenie, keď som zistil, že sa pozerám na naozaj kvalitne natočený historický spektákl, ktorý ohuruje dokonalou výpravou aj monumentálnymi námornými bitkami (hoci časom mierne monotónnymi), a to všetko dokáže napriek minimálnemu rozpočtu (údajne len 8 miliónov €). Herci sú až na pár výnimiek veľkou neznámou, ale myslím si, že výrazne rušivý element som v tomto smere nepostrehol. Scenár nie je zas tak úplne dokonalý, keďže film občas pôsobí neúplne, hoci je to dané aj veľkým časovým rozpätím, v rámci ktorého sa film odohráva. Film je aj dosť dlhý a v rámci deja sa dočkáme aj nudnejších pasáží, týkajúcich sa najmä rodinných pletiek alebo politického handrkovania. Napriek tomu však film hodnotím pozitívne, a to aj z dôvodu, že by sa mohol stať inšpiráciou aj pre iné malé európske krajiny v tom, že kvalitný historický film sa dá natočiť aj z vlastnej produkcie bez extrémnych finančných nákladov. 75%.

Admirál (2008)

Nie príliš dobre zvládnuté namiešanie romanticko-dramaticko-vojnového cocktailu. Film sa mi zdá vo všetkých smeroch nedotiahnutý, pretože v jednej chvíli sa sústreďuje na romantickú líniu a následne prostredníctvom násilného strihu sa zasa ocitáme niekde na bojisku. Počas trvania filmu som sa často nudil, najmä pri spomínaných romantických chvíľkach, ale na druhej strane je tu aj niekoľko pôsobivých scén, najmä vyvražďovanie dôstojníkov či útok na bodáky. Taktiež výprava je na vysokej úrovni, herci sú celkom OK, lenže celkový potenciál historického veľkofilmu zostal nevyužitý. 50%.

Aféra Thomase Crowna (1999)

Nuž, tak na základe všeobecných informácií o tomto filme som očakával niečo úplne iné, než čoho som bol v konečnom dôsledku svedkom. Pôvodne som totiž dúfal v dej plný napínavého vyšetrovania, nečakaných zvratov a kvalitného vyvrcholenia, lenže fakt, že film nakoniec skĺzol do vôd priemernej romantiky bol dosť veľkým sklamaním. Mimo svižného úvodu a záveru totiž nie ja na tomto filme nič zaujímavé. Snáď ešte dvojica Brosnan a Russo, ktorým to na obrazovke spolu svedčí. Od McTiernana som ale rozhodne čakal niečo zaujímavejšie. 50%.

Agent bez minulosti (2002)

Jeden z najorginálnejších príspevkov do špionážneho filmového žánru, za čo vďačíme najmä skvelému námetu a scenáru, zhmotnenému nápaditou réžiou Douga Limana. Počas celého filmu sme držaní v napätí a očakávaní ďalšieho rozvinutia príbehu, pričom však režisér nezabúda ani na akciu, ktorá prichádza vždy vo vhodnej chvíli. Herecké obsadenie je zväčšej časti kvalitné, len čo sa týka Franky Potente, do hlavne ženskej úlohy sa snáď dala vybrať aj krajšia herečka, nuž ale jej herecký výkon spochybňať našťastie nemusím. Jedniné, čo mi bráni dať päť hviezd, je vyššia kulminácia napätia, príbehu, ale aj akcie v ďalších dvoch pokračovaniach. 80%.

Agent v sukni (2000)

Primitívny a trápny humor. Ani neviem, za čo dávam jednu hviezdičku, ale tak odpad si predstavujem ešte horšie.