Pod kůží (2013)

Oficiálny text distribútora v je podstate spoiler a súčasne nastavuje úplne iné očakávania, než čo divák dostane. Pre mnohých divákov určite sklamanie. Pre fanúšikov zakuklených, enigmatických filmov, ktoré nemajú príliš potrebu čokoľvek divákovi vysvetlovať, postavených na vizuále a atmosfére, je to lahôdka. Miestami som si spomenul na Lost Highway, miestami na videoklipy od Chrisa Cunninghama a nakoniec aj na Roegovho Muža, ktorý spadol na zem. Dúfam, že na ďalší Glazerov film nebudem čakať zase 10 rokov.

Stoker (2013)

Vizuálne nádherné, herecky zvládnuté, ale prekvapivo neuveriteľne nudné a nezaujímavé. Chan-wook Park zostáva s Oldboyom u mňa one-hit-wonder. Ani jeden z filmov, ktoré natočil pred alebo po Oldboyovi už mi neprišli nič len manýra. Škoda.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Spielbergov najlepší film. Myslím, že Kubrick by bol s výsledkom spokojný. Som rád, že to dopadlo práve takto...

Před půlnocí (2013)

Zase po deviatich rokoch som sa cítil, že počúvam rozhovory inteligentných ľudí, ktorí zase urazili dekádu života a podávajú o tom správu, ktorá ma zaujíma a je mi v ich spoločnosti príjemne. Triumvirát Delpy, Hawke a Linklater úspešne pokračujú vo svojom opus magnum a ja sa teším na ďalší diel.

Zrození (2004)

Cinefilský masterpiece, ktorý filmový fanúškovci úplne prehliadli. Možno preto, že Glazer nemá také meno ako Kubrick, Lynch, alebo čo ja viem Fincher a zahraničné recenzie tiež nepísali superchvály. Nikto si nevšimol, že sa jedná z režisérskeho pohľadu o briliant. Na milimeter presná réžia drží všetky zložky filmu perfektne pohromade. Kamera, herecké výkony, strih, Desplatova hudba - človek si pritom spomenie na Kubricka. Teším sa na ďalší Glazerov počin.

Ona (2013)

Taký obrátený Trávnikár po 20 rokoch. Myšlienkovo dobrý, herecky výborný, režijne excelentný.