Loganovi parťáci (2017)

Cletus a Brendina v heist movie. Lepšie ako ktorýkoľvek Ocean's, ale Soderbergha mám radšej na vážno.

Na vlastní kůži (2002)

O režisérke a hlavnej hrdinke sa určite dá povedať, že samu seba žere. A pochutnáva si na sebe viac, ako by bolo zdravé. Myslím, že Croneberg by uronil kroupu, ale celkovo nič moc...

Elle (2016)

Nečudujem sa, že Verhoevenovi Kidmanová, Sharon Stone, či Cotillard túto rolu odmietli, v Amerike by takýto film určite poriadne narazil. Vo Francúzsku ale Verhoeven mohol natočiť film ako chcel a Isabelle Huppert vytvorila jeden z najzaujímaveších ženských charakterov za veľmi dlhú dobu. Verhoeven je stále prekvapivo vo forme. A je jedno, či točí americký sci-fi blockbuster, alebo európsku festivalovú drámu.

Městečko Twin Peaks - Epizoda 3 (2017) (epizoda)

Prvých cca 15 minút prekonalo do podivnosti asi všetko čo sme v televízii kedy videli, vrátane Twin Peaks . Lynch bez dozoru, a páči sa mi to. Nových divákov toto asi nemá šancu získať, divné je to samo o sebe, ale stále sa odkazuje na Modrú ružu, agenta Jeffriesa atd.

Městečko Twin Peaks - Epizoda 1 (2017) (epizoda)

Lynch je späť a úplne odtrhnutý z reťaze. Myslím, že tak ako v 89/90 bol pôvodný Twin Peaks zjavom nevídaným, tak aj nový Twin Peaks má ďaleko od súčasnej televíznej produkcie. Zatial to má bližšie k Fire walk with me, než k pôvodnému seriálu a šmrcnuté Mullholland Drive či Inland Empire a to všetko ešte na druhú. Som zvedavý čo bude ďalej.

Vetřelec: Covenant (2017) odpad!

Obrovské sklamanie. Po ešte vcelku strávitelnom Prometheovi Ridley úplne stratil súdnosť a natočil tento paskvil. Nebudem sa rozhorčovať nad castingom, kde okrem Fassbendera nie je jediný sympatický ksicht. Oveľa horšie je absolútna neúcta k žánru scifi a Votrelčiemu vesmíru vôbec. SPOILERY: Rozhodnutie pre zmenu kurzu sa spraví na základe toho, že "nikomu sa nechce do kryospánku". Všetko je robené asi pre instantnú generáciu, takže prebudenie z kryospánku, ktoré doteraz vždy trvalo niekolko hodín, kým sa posádka zmátorí, tu trvá asi 5 sekúnd. Vývoj od vajíčka - cez facehuggera - ľudského nostiteľa - po dospelého votrelca, ktorý doteraz trval niekoľko dní, tu prebehne asi za pol hodinu reálneho času. Posádke Promethea som vyčítal, že si dajú prilby dolu okamžite, ako im indikátor ukáže dobrú kvalitu vzduchu. Posádka Covenanta vystupuje na úplne cudziu planétu už rovno v teplákoch. Fassbender vymýšľa vajíčka a facehuggerov, pritom votrelec sa bez problémov infikuje aj z púpavy. Proste des. Určite najhorší príspevok do série Votrelec, vrátanie patlanín AvP. Zoberte prosím niekto Ridleymu režisérsky preukaz.

T2 Trainspotting (2017)

Bohužial ukázalo sa, že pokračovanie je zbytočné. Jediné čo ponúkne, je nekonečná nostalgia za prvým dielom a za 90-tymi rokmi a vídíme, že sa to celé už nedá zopakovať. Ano, človek párkrát nostalgicky zaslzí, ale samodojímať sa na tým "takí sme boli" mi na dobrý film nestačí. Ako samostatný film to neobstojí vôbec, pre fanúšikov jednotky je to pripomienka na to, ako bola jednička výborná.

Černé zrcadlo - Pád střemhlav (2016) (epizoda)

Zase raz som mal pocit, že Charlie Brooker je o krok pred nami všetkými. Vie perfektne vypozorovať trendy v spoločnosti a dotiahnuť ich do extrému, ktorý je ale až podozrivo reálny. Tento diel vzhľadom na obsah mi prijde trápne hviezdičkovať, ale tak ako každý diel ma nadchol. Chvála aj Joe Writghtovi of course.