Šarlatán (2020)

Obdivuhodný muž, který je vykreslen jako zbabělec a necita, což převažuje jeho pomoc lidem bez rozdílu. Vnímám to jako znevážení léčitele, který pomohl statisícům a vypracoval se tvrdou prací. Holland a Epstein by měli pracovat zadarmo dalších pět let s tričkem "Omlouváme se, pane Mikolášek". PS: po technické stránce velmi dobře zvládnutý snímek s grácií Pana Trojana, bohužel s pachutí na rtech.

1942 (2012)

Hladomor a válka, odporné události a nesmazatelné vzpomínky, které už dnes nikoho nezajímají. Syrové zobrazení bez obvyklé propagandy a doplněné Brodym a Robbinsnem. Škoda přehrávaného herectví toliko čínská škola, hluché pasáže (počátek) a slabší cgi efekty.

Není čas zemřít (2021)

Proč být zklamaný po kvalitních akčních scénách a konečně jiném konci? Protože je to slepenec 4 filmů, Bond (!) brečí, bond girl není úchvatná a zápletka je hodna roku 1985. A k tomu nudné pasáže, kde vás rozbolí zadek a není to spolusedícím. Nashle Craigu v jiné roli a lepším scénáři. PS: nesmyslné zapojení černošky jako agenta? Začínají mne tyto genderově vyvážené nápady iritovat.

Osudové setkání (2000)

Conneryfil asi plesá, ale mne naopak zaujala postava černošského mladíka. Takovou grácii a nadhled u mladého herce jsem už dlouho neviděl. Leč film jako takový se utápí intelektuálním pojetí a přestože fandím mladíkovi, mou pozornost neudrží.

Poslední hranice (2020)

Ruský patos kazí dobře udělané záběry bitev. Takto lze charakterizovat snahu o pozvednutí ruského praporu a nezjištných hrdinských činů vojáků, kteří znají jen slovo čest, spolupráce a odvaha. Celé to tahá diváka za nohu a nebýt dobrých momentek, stalo by se to spíše fraškou.

Tísňová linka (2013)

Psychicky deptající povolání operátorky tísňové linky je dovedeno do málo uvěřitelnému extrému. Berry mi vyloženě nesedla, alespoň ze Breslin si zahrál dobrého psychouše, ale dobrého, nikoliv velmi dobrého.

Pat Garrett a Billy Kid (1973)

Western souboj dvou skoro klaďasů, doplněný kvantem unylých písniček a červené barvy na plech jako krve. Neudrželo by to pozornost ani v polovičním času a dvojnásobném tempu. Proč vidět? Výborné kulisy, brutální ustřelování slepičích hlav a oba hlavní hrdinové. Jinak se zde ve stáji choulí nuda k promarnění, za výřečných songů a prachu mezi zuby.

Severozápad (2013)

Další příběh, jak snadno přijít k penězům a následně bojovat o přežití, v jinak sociálně obyčejném sousedství. Míra naivity a upřímnosti je zarážející. Hlavnímu hrdinovi asi nejde moc vyčíst, nemusí to být Brad Pitt. Ale scenérie se jeví jako amatérské video. Dost jsem se nudil, předvídal a konec si neužil.

Psí veličenstvo (2019)

Prvoplánově pro malé děti, kterým se to líbilo. Pro dospělého na pár vtipných hlášek a pěkné dětské animace to nestačí.

Koruna - Olding (2019) (epizoda)

Čysto vylekaná venkovská selka s korunou se přeobsadila za chladnou můru, s korunou. Nesympatická (ale možná blíže skutečnosti) královna dál politikaří se svým manželem, který lavíruje mezi diváckým sympatií a odmítnutím. Ale především, ztratila se šťáva, energie, ta esence, která přes politiku táhla předchozí série.