Sedmero krkavců (2015)

Pěkná pohádka s tragickými kulisami a nepříjemnou Remundovou. Fandíme Bohdance a jejímu princi, zajímavá je čarodejnice a její osud. Pár korun navíc a mohl to být majstrštych.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Naroubovaný pseudomoderní sci-fi snímek na staré a dle fandů dobré základy. Nejsem fanoušek Star Wars a tohle je přesně důvod. Nerealistické, podivný výběr herců a zápletka hodna mateřské školky.

Suezský průplav (2017) (TV film)

Zajímavý dokument o masivním stavitelství. Obdivujeme spíše grandióznost díla než zpracování dokumentu, kde se zdařile vyzdvihuje francouzský podíl.

Lví král (2019)

Zobrazení mluvících zvířat naživo je takřka dokonalé, úvod je úchvatný a celkově důraz na příběh v přírodě je nadprůměrný. Po půlce ale hledám něco víc a nenacházím. Tedy přepálený start a příprava na finále s ne moc realistickými souboji, to je vyloženě chyba režiséra a halda peněz to nezachrání.

Chlapec a svět (2013)

Animace, příběh a taková dětská pozitivní energie objevování, to jsou hlavní přednosti filmu. Nemyslím, že u toho děti vydrží a i já se po půlce začal ošívat. Tvůrci se snaží vložit zvraty děje a díky animaci to lze překvapivě rychle. Vidíme i určitý přesah pro starší, ale obecně je to tak nějak málo (vyjma pocitu hravosti v srdci, což není samozřejmost).

Zombieland: Rána jistoty (2019)

Zombie vybíjená začíná sebeironií, což je skvělý start. Trošku nesourodá čtverka si kupodivu užívá neustálou hrozbu smrti či přeměny na stvůru a divák si zvyká na "pohodičku" v Bílém domě. Zapojení hloupé blondýny mne osobně dost bavilo, zvlášť vystupňované umělostí jak chování, tak zobrazení pomocí jasné černovlásky. Scénář je tak hloupoučký, že se soutředíte na propracované krvavá scény a pseudopříběh postav. Po filmu máte pocit, že vysoký budget byl dobře utracen za efekty a herce (Harrelson o třídu výše), a kde je vlastně smysl filmu, zcela uniká.

Láska na kari (2014)

Propojení Indie a Francie přes kuchyň, to je sice škrábání levého ucha pravou rukou, ale díky správné režii a mužského hereckého výběru (s grandiózní Helen) to funguje. Místy to chcete popostrčit dále, přesto koukatelné, zvlášť při prázdném žaludku.

John Wick 3 (2019)

Headshot střílečka, po třetí a zase velmi dobře. John si teď už poradí s celým městem zabijáků, přijde o malou tělesnou část a na konci ... no, to už bylo moc i se zavřenýma očima. Ale jinak jsem se bavil, málo textu, za to hodně akce. Sice po hodině už je člověk přeplněn, ale stále to beru jako skvělý akční snímek, který nemusím tedy vidět znovu nějak brzy, ale doporučení tu je.

Thelma (2017)

Vnímáme-li mysteriózno dlouhými záběry na šumící stromy, doprovázené hudebním podkresem, pak možná. Ale zde chybí základní prvky tajemství a první půli zachraňuje reakce otce v úvodní procházce zasněženou krajinou a ve druhé záchvaty, za které dříve upalovali. Alespoň, že je krásně vidět extrémismum víry a také nápověda scénáristy pro přemýšlivého diváka - opravdu se nedá film vysvětlit logicky, když držíme indície v ruce?