Griffin a Phoenixová (2006)

Nekýčovité a uvěřitelné. Mulroney a Peet rozehrávají zajímavý part a co na tom, že tušíme průběh i konec, když je to prostě zajímavé?

Zastavte vymírání (2015)

Surová ukázka, co jsou vedlejší produkty dnešní doby. Je vážně většina asiatů tak neempatických vůči přírodě, bolesti zvířat a blízké budoucnosti? Když si to promítnu znovu, je mi fyzicky špatně. Ale mám strach, že s tím opět nic moc neudělám nejsa odvážný bojovník jak pánové filmu.

Stranger: Mukó hadan (2007)

Drastické, japonsky přehnané, ale zároveň zábavné a s odkazem na historii. Bavilo mě to. Jen bych ubral červené.

Jimmy Carr: Telling Jokes (2009) (TV film)

Stále silný a profesionálně pervezní. Snad chybějící upřímnost nebo překvapení po té, co jsem viděl minulé představení.

Kmotr III (1990)

Nadprůměr a chtěnou gradaci kazí mírná unylost oproti předchozím dílům. Vidět - Ano. Diskutovat - Ano. Dát jen 4 hvězdy - smutné Ano.

Kmotr II (1974)

Al Pacinova one man show a pět hvězd je nahlodána De Nirem a padá do nadprůměrnosti. Nesedlo mi propojení minulosti a reálu. To, jak Al Pacino ztvárnil svou roli, filmově vyrostl a stal se mafiózo par excellence - nu smekám. Tedy hodnocením 4.4 a tak jsem se těšilna 5.

Kmotr (1972)

Epochální a nadčasové. Al Pacino, ostatní a hlavně pro mne Brando jsou hvězdy. Přesto to není za pět jak u většiny recenzentů. Příliš dlouhá stopáž, průhledné kvazizápletky a obsese Itálií - to ubírá finální hvězdu pro nesmrtelné.

Kniha života (2014)

Mexikánská muzikálová groteska, která nejmenší a největší nudí, ale od pěti do devíti baví. Příjemné vysvětlení smrti a její všudypřítomnosti dětem a části "velkých".

Království lesních strážců (2013)

Zabaví jak děti, tak dospělé (alespoň ty otevřené). Pár nových nápadů, dobrá animace a silné poselství.

Vampire Hunter D (2000)

Technická propracovanost, ztvárnění sídla monster či čest a špetka dobrého skutku. Mě se to líbilo.