Nate Bargatze: Největší průměrný Američan (2021) (pořad)

Pokud bych opravdu neměl co dělat, nechtěl přemýšlet a vidět konfrontaci, pak dejme tomu. Jinak slabota. Opravdu se zasmát se mi nepoštěstilo a tak přemýšlím, proč se vlastně dívat dál.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Scénář jako fantasy slátanina, vizuálně zábavné (v kině) jako první hvězda a druhá za temnou stranu, protože Bale předvádí Masterpiece, který konkuruje největším záporákům (přestože mu chybí více munice). Všeobecné zklamání, nevyužití Galaxy týmu, facebook style (kdo má nablýskanější pancíř a ničivějšího pomocníka). Už je to opravdu pubertální zábava, která mne jako diváka uráží.

Mo Amer: Mohamed v Texasu (2021) (pořad)

Sympatický tlouštík sahá po největších hvězdách stand-upu a je tak blízko! Punch lines nachystané, tempo ubíhající mílovými kroky a místy jsem se fakt na hlas (a rád) zasmál. Chci víc si odpočinout a prodloužit pár dní života, čekám na další.

Základna (2019)

Tak nakonec se to klukům povedlo a natočilo ne příliš heroický, ale o to sympatičtější filmový dokument o vyvražďování talibanských mužů, kteří chodí před kulomet jako lumíci k útesu... Zbytečné debaty pro znormálnění šílené situace obou stran zdržují od finální scény, která je velmi dobře nasnímaná a poskytne  divákovi "real experience" efekt.

The Grinch XXX Parody (2017)

Člověka napadne, proč vůbec takový film vznikne. Jen jako porno, ok, takových jsou tucty. Chápu přiživení se na jméně, ale s těma rypáčkama to nevypadá sexy ani směšně, ale spíš divně.

Jmenuju se Dolemite (2019)

Murphy a režie udělali maximum, ale bez dobrého scénáře to prostě nefunguje. A zajímavé to také bylo, leč celé se to sune do bodu, kdy si divák přeje nějaký zvrat nebo alespoň vtipný kostým, což se blíží ubohosti.

Nová generace (2018)

Nová generace robotů a i lidí si zvykla žít v úzkém propojení, až zapomínají, že živé a umělé některé bariéry neprolomí. A tajný super-robot nebude výjimkou, i když mu drží palce mladí i velcí, tlustí i tencí. Animák oddychový, ale i k zamyšlení. Pěkný, ale i varující.

Trestanec (2017)

Náčrt změny obyčejného borce v gangstera, za tlaku okolí a svých schopností. Místy prostřihy (odchod z první vraždy ve vězení, aj.) mne hodně potěšily. Film si nehraje na pecku století a jen spíše nahazuje jednotlivé framy, nechť si divák vybere. A přesto to jako celek dává smysl a bavilo mě to.