Marmaduk (2022)

Vizuálně dětská pecka s příběhem pro pětileté (starší osazenstvo se již bude nudit).

Pokémon film: Tajemství džungle (2020)

Kupodivu dobře ubíhající animák s typickým záporákem a tajemnou silou, která spojuje a léčí. Najde otloukaný sirotek, po čem touží? Námět sice ohraný, ale zpracovaný velmi dobře, bez tlaku na sofistikované propracování děje či zbraní záporáků (Já padouch). S dětmi jsme se nenudili a to je hlavní přednost.

Vosto5: Pérák (2020) (divadelní záznam)

Dobří herci v zajímavém pojetí spolu s temnou linkou, přec nudu i zmatek přinášejíc německou žínkou. Zklamání na časem mým stráveným, já přišel těšící se totiž dobrými herci mámený. Kde se poděla režisérova hůlka, kterou by jistě nepřežila půlka. Filmu dávám vale, Vosto5 ale pěsti držím dále.

Batman (2022)

Temná atmosféra a zajímavý střih skvělé kamery. A dobří herci. Tím to dobré končí, bezduchý scénář a v temnotě mizející kvalitní herecké výkony (kupodivu včetně Pattinsona). Není důvod se dál tímto filmem zabývat. Ba, není ani moc důvod ho vidět a to je horší.

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Zde mne už nadšení pustilo sledováním (přestože zdařilého) popisu pubertálního dospívání. Pořád si to nese punc šíleného ohrožení v kontrastu s maloměšťáckou pohodou, ale těch "dětí" už je na mne moc.

Drahokam (2019)

Jízda na ostří, velké peníze alias diamanty a výběrčí. Ale přestože se divák nenudí a proplouvá rychle dějem, za půlkou se stále cítí prázdný jak po cukrové vatě (bylo to velké, máte sladko v puse, ale nic jste vlastně nesnědli). A konec to nezlepší, přestože nasazení Sandlera je sympatické.

Synchronic (2019)

Nenechat se chytit do uměleckých klišé a uvěřit, že pilulka je časový výtah. Pak je film skvělý s pohnutým závěrem, lehce stravitelný a zároveň zajímavý. Jinak spadne do průměru, který se zde zobrazuje především.

Daredevil (2015) (seriál)

Bezduché mlácení a umírající scénář zabil počáteční nadšení a hru z morálkou.

Pohádky z mechu a kapradí (1968) (seriál)

Miloval jsem to jako dítě a pořád mne úvodní znělka přenese hooodně let zpátky. A ten unikátní dabing, uff.

Černé zrcadlo (2011) (seriál)

Nelíbí se mi zpracování úvodních snímků a vůbec mne neláká se dodívat do konce všech sérií. Raději věnuji čas lepším seriálům.