V pasti (2018)

Katastrofický film, který si bere trochu se situace black-outu, trochu psychodramatu a hodně ze vztahového napětí. Bullock prostě umí, i když mi není sympatická a půl kila make-upu na řece drží jak přišité. Děti umně doplňují výkony dospělých herců, kde jasně exceluje Malkovich. Na konci mi dokonce přecházel mráz po zádech a finále pointu nekazí.

Malá princezna (1995)

S otevřenými ústy hledí čtyřicátník na režijní dokonalost pro předpubertální dívky. Vedení herců a celkový soulad je neskutečný, dokonce se dotkneme rasové otázky. Napětí ani humor se nepřelívá k dospělým, ani dětem školce povinným. Kulisy a celkový náboj drží scénář a příběh na piedestalu a, již starší, tvorba válcuje modernu.

Rusko z výšky (2018) (seriál)

Nádherný dokument se záběry, které jsou pro zkušené diváky nové a nebudu daleko od pravdy tvrdící, že i úchvatné. Velkým obloukem se vyhneme politice a jen si úžíváme scenérie.

Smrt ve tmě (2016)

Thriller na pomezí hororu, který je dobře napsaný a zrežírovaný, mající morální přesah, ale bez poučování? Neobvyklé. Kéž by byla dvojka a znovu mne zaujala, snad i překvapila.

Pan Větvík (2015)

Když je celá rodina na měkko, ale bez citového vydírání a s verši, jaké vyšší hodnocení potřebujeme...

Dokonalá loupež (2018)

Bankovní loupež po sté, ale hlavně jinak, to je na palec nahoru. Akce, emoce, tempo. Dokonce i stopáž nevadí. Není to The Best, ale je to víc než většina podobných.

Pásky z Nagana (2018)

Cítit ten pocit národní hrdosti, s výhrami nad nejlepšími v pozici Davida proti Goliášovi, znovu si uvědomit dopad na celý národ s danou historií. Jsem rád za tento snímek, kdy znáte konec a stejně se těšíte. Hlavně, dává to smysl, je to zvládnuté technicky i fázemi a probouzí silné city. Snad se mohli více vyjádřit i rusáci, ale kdo ví, zda chtěli...

The Art of Flight (2011)

Někdo vyčítá prázdnotu dokumentu, ale to je pro mne právě nejsilnější plus - žasnete na záběry a neruší vás kvazichytré komentáře, vše podporuje výborná hudební kulisa, některé záběry musely dát velkou práci. Jasně, je to reklama na Red Bull a Quicksilver, ale někdo to zaplatit musel.

Stopy spravedlnosti (2017)

Jak nečekeně skvělý film! Chan bez komických vložek jde na dřeň milujícího otce a Brosnan politikaří jak za mlada. Vykreslení postav, organizace IRA, bojové prvky a kombinace kvazičínské a anglosaské kinematografie, to vše do sebe zapadá a já, tři dny po shlédnutí, dávám stále za plný počet.

Zrodila se hvězda (2018)

Skvěle zahrané, uvěřitelné a dobře natočené romantické drama s dobrou muzikou? Neznám takových mnoho...