Junior (1994)

Asi jsem blázen, ale co může být lepšího, než Arnold v 5. měsíci stěžující se, že má ranní nevolnosti a citlivé bradavky. Prostě je to tak nesmyslná a ujetá komedie až je skoro geniální. Sobotní pozdní večer, lahvinka píva a pohoda :-), moc jsem se pobavil.

Blade Runner (1982)

Jeden z mála filmů s trošku utahanějším dějem (spíš bych měl říct pozvolněji vyprávěným, přesto napínavým), který mě opravdu baví. Skvělá atmosféra, hudba, herecký výhon Forda a především úžasně ztvárněná temná budoucnost.

Ivanhoe (1986) (TV film)

Když jsem byl malý tak se mi tahle kreslená verze Ivanhoa líbila a ani ve snu by mě nenapadlo, že to natočili zrovna Australané. Kvalitní animace, chytlavý děj, nějaké ty boje a pěkná hudba. Naposledy jsem to viděl už strašně dávno a nevzpomínám si, že by to u nás dávali víc než jednou.

Kriminál (1989)

Hlavní záporák tohoto filmu je jeden z nejodpornějších co jsem kdy viděl, Donald Sutherland podal fakt mimořádný výkon. Tohle dílo boduje hlavně atmosférou, napětím a kvalitními hereckými výkony.

Kobra (1986)

Stallonova odpověď na Arnoldovo komando je kvalitní s lepší atmosférou, horším dějem, menším počtem akčních scén a srovnatelně nereálným finále. Stačí vypnout mozek a bavit se.

Malá monstra (1989)

V podstatě zapomenutá komedie, přitom poměrně dost kvalitní. Viděl jsem to jako malý pivo, ale pamatuji si dobře, že se mi to dost líbilo. Vidět to dnes tak nevím...

Potomci lidí (2006)

Především hutná, mrazivá atmosféra beznaděje je hlavní devízou tohoto filmu. Děj solidně napínavý, taky se mi velice líbila kamera (té si většinou všimnu spíše když je nepovedená) a i všichni herci dobří. Navíc solidní výprava a pocit - co kdyby se to stalo?

Cesta draka (1972)

Ze všech bojových filmů možná největší klasika. Kdo ví? Děj není nijak strhující, vše je vynahrazeno super kung-fu scénami a závěrečný duel s extrémně chlupatým Chuckem Norrisem mě úplně zboural.

Osvobození (1969)

Všechny části natočeny úžasně. Filmy kombinují jakoby historické černobílé záběry s reálnými postavami (např. Hitler, Stalin, Mussolini, plukovník Stauffenberg nebo Churchill) s velkolepými bitvami (bitva u Kurska nebo dobývání Berlína) a občas se objeví i skutečné archivní záběry. Prostě velkolepá podívaná oslavující hrdinství ruských vojáků.

Ben Hur (1959)

Škoda přemrštěné stopáže i když chápu, že mnoha lidem to vyhovuje kvůli ponoření se do děje. Nadchla mě lodní bitva a neskutečně natočená (v poměru k době) scéna závodu vozů. Výprava monumentální, historicky působí docela věrně a Heston byl výborný herec. Vzhledem k době vzniku se nedivím, že film byl oceněn 11 plešouny.