Xena (1995) (seriál)

První série jsem sledoval docela často. Lucy a Renéé byly opravdu kočky, k tomu dobrodužná atmosféra a sem tam akční scéna nebo i nějaký ten vizuální efekt. Postupem času (s přibývajícím věkem) mi začala vadit nízkorozpočtovost a televiznost (o větších bitkách se vždycky jen mluvilo nebo měla přijet armáda a pak tam bylo 12 komparzistů atd.), navíc se mi zdálo, že s přibývajícími sériemi klesala zábavnost. Velmi chytlavá hudba v úvodní znělce mi utkvěla v paměti nejvíc.

Pyramida (1995) (pořad)

Sledoval jsem spolu s prababičkou, uf to byly časy. Cool bylo jak se jim při špatné odpovědi propadaly peníze do útrob soutěžního pultu (jestli se to dá tak nazvat).

Kolotoč (1996) (pořad)

Co proti tomu všichni mají? Dokud moderoval Poulíček tak to byl docela zábavný soutěžní pořad. Nejvíc mě vždycky bavilo když si chudák soutěžící vytočil na kolotoči "Bankrot" a měl ho*no, asi jsem trochu škodolibej.

Game Page (1998) (pořad)

Když ten pořad začínal tak jsem ho měl hodně rád. Dnes už ho léta nesleduji (pouze naprosto vyjímečně), ale ta nostalgie - když mi bylo 10 a oni tam ukazovali super hry, které na mé 486 nešly spustit...

Sportovní noviny (1994) (pořad)

Šlo by to udělat i mnohem lépe, ale jsem vděčný alespoň za něco. Navíc za těch pět minut se toho stejně moc stihnout nedá. Jinak mě docela překvapuje jak všichni furt prudí Poulíčka, zas tak špatnej nebyl a občas mě i rozesmál i když nechtěně :-).

Formule! (2001)

Slabší příběh, ale závodní scény docela ujdou. Je to, řekl bych, takový ten akční výplach na jedno shlédnutí.

Já, legenda (2007)

Od tohohle filmu jsem čekal strašně moc, ale nakonec mě docela zklamal. Tři hvězdy bych dal za zničený New York a charismatického Willa, při odchodu z kina jsem si kromě toho dokázal vzpomenout jen na pár akčních scén s "počítačovými zombie" a závěr, který mě dost naštval. Na internetu nebo blu-ray je možné vidět alternativní konec a ten mi připadá mnohem lepší než v kino verzi.

Policejní akademie 6: Město v obležení (1989)

Tenhle díl se ještě dá přežít, ale oproti prvním 3 je to fakt o mnooooho horší. Lassardův synovec jako náhrada za Mahoneyho je celkem nevýrazný a necharismatický. Nejlepší scéna je bitka Hightowera s obřím plešatým padouchem v závěru filmu.

Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach (1988)

Možná lepší než 4ka, ale ztráta Mahoneyho je prostě příliš citelná. Když jsem před lety viděl tento díl poprvé a jméno Steva Guttenberga se neobjevilo v úvodních titulcích skoro mě to zabilo. Jinak dost vtipných scén i hlášek a dějová linka s Lassardem a mafiány nemá chybu.

Polda a bandita 3 (1983)

Třetí díl už se s prvními dvěma nedá srovnávat, protože když chybí hlavní hrdina je to o ničem (slušně řečeno). Burt Reynolds se zde objeví jen na 30 vteřin a zbytek filmu hraje banditu Jerry Reed (původně postava řidiče trucku Kletuse). Film drží nad vodou šerif Bufford a jeho neschopný syn, k bohatší porci zábavy to ale stejně nestačí. A ani ty automobilové honičky už nejsou nic moc - evidentně se zde pracovalo s nižším rozpočtem. Celkový dojem: zbytečně špatné ukončení série.