Pach krve (2003)

Celkom fajn masaker, sympatickí herci narozdiel od pokračovaní.. Ten dedko na pumpe sa vola Wayne Robson- škoda že dostal asi 2 minúty na svoj herecký prejav.. Je to skvelý kanadský herec!

Tramvaj do stanice Touha (1951)

Marlon a Vivien na hrad... to sú praví herci.. predbiehajú sa jeden s druhým, niekto tú písal ,že sa jedná o šlabikár herectva, môžem len súhlasiť.. 60 rokov staré ale stále vrchol drámy.

Luna (1979)

Starý dobrý Bertolucci ,Rím, drogy a netradičný vzťah medzi matkou a synom. Ak by film mal o pol hodinu menej, možno dám 5 hviezdičiek... Koniec už nejak stráca význam aj náboj.

Betonová zahrada (1993)

Veľký filmový 100 minútový sen, typ filmu kde sa herci prevtelia do svojich úloh celou dušou a telom a vytvoria okolo seba jedinečné kúzlo.

Želvy Ninja (1987) (seriál)

New York ,stoka, 4 korytnačky a majster splinter. Intro k seriálu je megaklasika, radosť na tom vyrastať!!

My z Kačerova (1987) (seriál)

Srdce Walta Disneyho. Držgroš so synovcami prekonáva všetky moderné 3D hovadiny.

Upíři (1998)

Najlepšie upírske béčko ,ktoré som donekonečna pozeral ešte na klasickom videu.Hudba je celkom drsná, masky na úrovni a je to skvelá krvavá zabava. Dvojka aTrojka už sú odpad.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Jeden z mála Sci-Fi , ktoré uznávam , úvodná scéna s australopithekmi ma vo filme miesto a dôležitý význam, trvá okolo 15 minút ,nie pol hodiny ako mnohí píšu. Bez tohto úvodu by tento príbeh nebol vôbec kompletný. Najlepšie v noci zhasnúť svetlá zatiahnuť všetky okná a ponoriť sa do najväčšej vesmírnej výpravy všetkých čias, kde Kubrick ukázal, čo sa dá vymačkať z obyčajného filmu a vytvoriť atmosféru, ktorú sa už nepodarí zopakovať.

Planeta opic (1968)

Moje obľúbené sci-fi, ktoré celkom presne predpovedá budúcnosť ľudstva. Film obsahuje množstvo skvelých úvah o človeku a vesmíre . Okamžite mu odpustím tú naivitu s opicami , ktorá môže niekoho odradiť.

Zrcadlo (1975)

Najlepšia časť filmu je podľa mňa čiernobiela spomienka na matku počas tridsiatych predvojnových rokov. Atmosféra tlačiarne patrí k mojim filmovým lahôdkam. Škoda že film ako celok je pomerne roztrieštený ale záver je veľmi dojemný a z filmu cítiť ,že ho točil legendárny ruský mág.