Star Trek: Nová generace - Záhada (1992) (epizoda)

Uvítal jsem přítomnost Ro Laren, bohužel její zapojení do milostného trojúhelníku s Rykerem a Troi mi přišlo poněkud nešťastné.

Kaktus, bomba, letadlo (1969) (TV film)

Nejvíc asi pobavilo úvodní zasedání Marvanova "vládního kabinetu" a následná večeře. Pak už to šlo poněkud z kopce. Přišlo mi, že by bylo bývalo lepší udržet to v realističtější rovině, místy to totiž sklouzává k úplné nesmyslnosti, aniž by to generovalo nějaký humor.

Drsný Harry (1971)

Tak konečně jsem se dokopal k sérii Dirty Harry a byl jsem celkem spokojen, až na nějaké ty nelogičnosti v ději (kupříkladu hodně úsměvný předpoklad, že v části města, kde hlídkuje policie, nelze nikoho zabít). Nicméně jsem čekal, že celý film i samotná postava Harryho budou působit o dost kontroverzněji. Harry je v podstatě jasný klaďas, jediné, co by se mu dalo vyčíst, je to, že u některých zločinců preferuje likvidaci před zatčením. Což není ve filmovém světě nijak neobvyklé. Čtvrtá hvězda za dnes již klasický monolog o štěstí a punku:-)

Mariáš (1970) (TV film)

Scénář celkem slabý, ale zachraňují to herci. Výborný je zejména rozčilený Menšík, Růžičková v mysliveckém taktéž pobavila...

Futurama - Kam se dosud žádný fanoušek nevydal (2002) (epizoda)

Ne, že by to bylo špatné, ale myslím si, že se téma Star Treku dá z hlediska humoru využít mnohem lépe (viz například Galaxy Quest). Tady mi přišlo, že ho scénáristé využili spíše k tomu, aby si ulehčili práci.

The Lost Empire (1984)

"I hate robot spiders" Můj druhý kousek od mistra Wynorského, přišlo mi to o něco slabší než Návrat muže z bažin (tam, jestli mne paměť neklame, princip "tak blbé, až je to zábavné" fungoval přece jen lépe), ale na ty dvě hvězdičky to nakonec taky stačilo.

Případy detektiva Murdocha - Dej faleš jako Brackenreid (2016) (epizoda)

Inspektor Brackenreid vynalézá fotbalovou zeď a v závěru ve sporu se synem ukazuje svou velikost. A ani případ samotný není úplně špatný...Závěrečná emancipační vsuvka mohla být o něco méně násilná.

Star Trek: Nová generace - Dokonalá společnost (1992) (epizoda)

Téma genetického inženýrství je sice zajímavé. ale tady se z něj bohužel nepodařilo mnoho vytěžit. Zbytečně mnoho času se věnuje technickému řešení záchrany kolonie a dalšímu z řady milostných románků poradkyně Troi.

Utajené příběhy českých dějin - Kouzlo a děs mikulášského večera (2020) (epizoda)

Po většinu času celkem ok. ale démonizace Santa Clause mi přišla trochu přehnaná. Taky nejsem žádný jeho fanda, ale rozhodně bych ho nevykresloval jako nástroj kapitalismu, který "obdarovává, aby podpořil odbyt a uváděl bližní do otroctví nákupů a půjček".

Bakaláři - Fotbalová odysea (1981) (epizoda)

Žádná třeskutá zábava to není, ale nenudil jsem se. Nicméně (ačkoli jsem v té době ještě tahal kačera) moc se mi nezdá, že by tehdejší program ČST dokázal z někoho udělat televizního maniaka. A že by byl tak úchvatný, že by si kvůli němu otec nevšiml, že jeho syn doma pět let cvičí na klarinet, to už mi přijde opravdu hodně neuvěřitelné:-)