Star Trek: Nová generace - Ztráta (1990) (epizoda)

Doufám, že pokud také někdy ztratím své výjimečné schopnosti, tak to budu zvládat lépe než poradkyně Troi:-)

Polibek ze stadionu (1947)

Zhruba dvě třetiny filmu spočívají v neustálém těsném míjení se Dítěte s Dítětovou, které je v podstatě bez nápadu a s postupem času čím dál otravnější. Ve zbytku filmu se pak dočkáme předpokládané "reorganizace" partnerských vztahů. Zdeněk Dítě bohužel není žádný extra komik, aby zachránil slabý scénář (třeba takový zkušený "záchranář" Hugo Haas by to asi vytáhl vejš). Pochvalu si zaslouží v podstatě jen fór s inzerátem, zejména díky tomu sládkovi:-)

I tre volti della paura (1963)

Tři hororové povídky, které spojuje zejména hodně jednoduchý a ničím nepřekvapivý děj. Na čtyři hvězdičky to u mně vytáhla až ta poslední povídka, která je sice po dějové stránce nejprimitivnější, ale má výbornou atmosféru, chvílema jsem se fakt bál, což se mi u takhle starých hororů (ač jsem velký strašpytel) zas tak často nestává. Závěrečná Karloffova rozlučka mi zpočátku přišla trochu zbytečná, ale nakonec pobavila...

Enola Holmesová (2020)

Feministické ladění filmu mi nevadí. ale slabý příběh bez originálnějších nápadů a plný nelogičností ano. Některé scény si vysloveně říkaly o zajímavou pointu či zvrat, ale kde nic tu nic...

Star Trek: Nová generace - Datův den (1991) (epizoda)

aneb O'Brien se dnes odpoledne žení...Ukázka běžného dne v životě androida - nositele dobrých zpráv, zachránce svateb (a dokonce potenciálního ženicha), brilantního tanečníka, velkého detektiva a pokerového odborníka. Trošku mě zklamalo, že Data v závěru na Worfovi nevyzkoušel přátelskou inzultaci:-)

Star Trek: Nová generace - Zraněný (1991) (epizoda)

Chief O'Brien sice po svatbě musí žrát jakési podezřelé zdravé blafy. ale za to dostává větší prostor v příběhu, což je fajn.

Star Trek: Nová generace - Dítě Galaxie (1991) (epizoda)

Picard vrahem těhotné mimozemské bytosti, Enterprise v roli kojné. Geordi si mohl svou idolku proklepnout trochu důkladněji a lépe si chránit své počítačové fantazie...

Mercenaries: Speciální komando (2014)

Sice to celé působí dost amatérsky a scénář i akční scény stojí za prd, ale na druhou stranu jsem se po většinu času nenudil. Navíc pro Kristanu Loken mám již od T3 určitou slabost. Takže pěkné dvě hvězdičky:-)

Debbie a její parťačky (2018)

První polovina filmu, tedy sestavování týmu a příprava loupeže, mi přišla ještě celkem zábavná. Samotná loupež je ale hodně slabá a spojená s řadou nelogičností. Navíc po loupeži se to ještě hrozně natahuje, působilo to na mě, jakoby scénáristé nebyli schopni vymyslet nějaký opravdu dobrý zvrat a rozhodli se v tomto ohledu nahradit kvalitu kvantitou.

Zatoulané dělo (1958)

Navzdory krátké stopáži to působí docela zdlouhavě. Romantické a komediální prvky moc nefungují a po psychologické stránce je to hodně primitivní. Jediným zajímavějším momentem filmu je ta trocha napětí na mostě, která ale zůstane z hlediska dalšího vývoje příběhu a charakterů postav v podstatě zcela nevyužita.