Loganův útěk (1976)

Ze začátku jsem z toho byl poněkud rozpačitý, ale pak mě to docela chytlo, i když člověk musí překousnout některé do očí bijící nelogičnosti. Docela se mi líbilo ztvárnění vnějšího světa, ale vizuální zpracování různých sci-fi prvků už hodně zestárlo (což nicméně filmu dodává jisté kouzlo). Závěr příliš nenadchl, konečný výsledkem jsou slabší čtyři hvězdičky s pocitem, že se na to rád podívám ještě jednou (a nejen kvůli Jenny Agutter:-)

Šílený opičák kung-fu (1979)

Opičí styl kung-fu mě bohužel až tak nenadchl, přišlo mi, že se tu příliš křečovitě snaží zakomponovat do soubojů co nejvíce (rádoby) komických prvků. Ani tréningové pasáže mě moc nezaujaly, navíc je stopáž filmu poněkud přemrštěná a je tu řada zbytečných scén bez kung-fu. Prvních zhruba 20 minut jsem se celkem bavil, pak už to bylo slabší.

Lamač kostí drží tvrdě tvoje uši (1979)

Tak po dlouhé době se mi konečně podařilo tento film vypátrat, už jsem začínal mít podezření, že jsem si ho vysnil:-) Viděl jsem to v mládí pod názvem Crystal Fist a stalo se to pro mě takovým ukázkovým příkladem, jak má kung-fu film vypadat. Krom nápadité choreografie tréningových i bojových pasáží je hlavní devizou je, že naprosto minimalizovali děj a co nejvíce omezili zbytečné (rozuměj non-kung-fu) scény. Zajímavý je mimo jiné nápad s hlucho-slepou dvojkou bojovníků....

Mravenci nesou smrt (1985)

Působí to trochu jako volné pokračovaní majora Zemana říznuté Profesionály:-) Nicméně i Cowley se svými mimořádnými pravomocemi by asi čuměl, co je československá VB ochotna rozjet za špinavou hru bez ohledu na oběti (jestli se nepletu, tak CI5 v jednom díle proti podobné akci v podání amatérů dokonce zasahovala, možná jsou tím i Mravenci inspirovaní). Každopádně všem doporučuju vydržet až do konce, protože Vinklářova závěrečná rána je fakt parádní:-)

Případy detektiva Murdocha - Všechno, co se třpytí (2015) (epizoda)

Případ moc nezaujal, naštěstí je tu inspektor Brackenreid, který svým obrazem díky nedostatku zelené barvy nastartuje kariéru kanadského malíře Toma Thomsona (a také prokáže rozsáhlé znalosti v oblasti whisky).

Případy detektiva Murdocha - Murdoch.com (2009) (epizoda)

Případ nezaujal a bohužel ani snaha inspektora Brackenreida o abstinenci nakonec nebyla tak zábavná, jak jsem čekal. Ale přinejmenším poukázala na závažné hrozby spojené s bojem proti alkoholismu:-)

Kudy kam? (1956)

Úvodní soudní jednání je celkem slibné (zejména Lipský a jeho odbočka k Marxovi). Zbytek je ale nuda bez nápadu, což nezachrání ani slušné herecké obsazení. Trochu naděje u mě vzbudil Sovákův plán předstírat, že se příliš vžil do role ženy, bohužel to bylo příliš průhledné a nepodařilo se z toho vytěžit v podstatě žádnou vtipnou situaci.