Dva šlechtici z Verony (1966) (TV film)

Inscenaci musím pochválit dobré herecké obsazení, panu Shakespearovi bohužel pohanit jeho "co jsme si, to jsme si" závěr, který mi přijde poněkud nevěrohodný a hlavně zcela nezajímavý.

Případy detektiva Murdocha - Murdoch v říši hraček (2012) (epizoda)

Přes nějaké ty nelogičnosti celkem zajímavý případ. Inspektor Brackenreid potěší pěknou vzpomínkou na sestřinu panenku. Předvede rovněž svou vybroušenou metodu výslechu podezřelého, tentokrát ovšem bez úspěchu.

Futurama - Rychle a zploštile (2013) (epizoda)

V Podivuhodných dobrodružstvích Vladimíra Smolíka téma návštěvy 2D světa zpracovali už o 40 let dříve a řekl bych, že o chlup zábavněji:-)

Profesionálové - Hrdinové (1978) (epizoda)

Jeden z nejlepších dílů, ve kterém hlavní dvojici poněkud zastiňuje rakeťák Tommy Mckay (John Castle), ve srovnání s nímž působí Boddie a Doyle jako trochu přecitlivělí a příliš opatrní chlapíci (zejména můj favorit Bodie mě svým vyměknutím v "zemi nikoho" trochu překvapil, ale aspoň to bylo vtipné:-)) Cowley zase chvílemi propadá depresi, ale Bodie ví, jak ho hodit do pohody. I když si to pak trochu pokazí, když neví, že je zapnutá vysílačka... Za zmínku stojí rovněž legendární feťák Piksla, původním jménem Plechovka ("Každej tady zná Pikslu. Je v pohodě").

Zaklínač - Čtyři marky (2019) (epizoda)

Většinu druhého dílu vyplňuje dle mého celkem zbytečná linka "O původu Yennefer", která místy připomíná začátky Harryho Pottera v Bradavicích. Přesto to v podstatě byla ta lepší část dílu. Linka s Ciri se totiž v podstatě nikam neposunuje a v Geraltově lince je povídka "Konec světa" osekaná tak brutálně, že se z toho člověku chce téměř brečet. Především z ní zmizel veškerý humor (k smíchu je tu jen opravdu zoufale nepovedená maska sylvána, jejímž účelem bylo možná to, aby Cavillův ksicht působil relativně méně toporně). Na závěr zazní písnička Toss a coin to a witcher. O té sem někde četl, že se stala velkým internetovým hitem, takže jsem se bláhově domníval, že by nemusela být špatná. Bohužel je to naprosto tuctový popový cajdák.

Paragrafy na kolech - Stopařka (1985) (epizoda)

Těhotná Simona Stašová se snaží hodit otcovství na "Itala" Oldu Kaisera. Ten ji zaujme zejména fárem značky Porsche, ale ukáže se, že až tak skvělá partie není.

Paragrafy na kolech - Sousedé (1984) (epizoda)

Příběh o tom, kterak prodej auta naruší vztahy mezi dvěma manželskými páry. Navzdory slušnému obsazení (Janžurová, Kozderková, Řehoř, Křiváček a v menších rolích Kopecký jako advokát a Kotva jako hospodský kibic) to bohužel žádná velká legrace není. Navíc to působí hodně nerealisticky, teda zejména ty náhlé změny Řehoře a Křiváčka z velkých kámošů v zapřísáhlé nepřátele a zpět.