Star Trek: Hluboký vesmír devět - Loď (1996) (epizoda)

Nejsem sice žádný studovaný intergalaktický právník, ale i tak si myslím, že to, co tady Sisko předvádí, je prachsprostá zlodějina. Člověku tak nezbývá než fandit opačné straně, zvlášť když je vorta taková štramanda...

Teroristka (2019)

No, nečekal jsem zázraky, ale i tak to bylo dost velké zklamání. První problém byl už v tom, že jsem předpokládal, že se to bude držet v trochu reálnější rovině. Začátek naprosto hrozný, později to trošku zachraňují některé scény s Janžurovou a Liškou (který mi tu chvílemi připomínal Madse Mikkelsena:-). Hofmann mi tu přišel dost špatný, i když možná hlavně vinou scénáristy a režiséra v jedné osobě.

Star Trek: Nová generace - Vidiny (1993) (epizoda)

Základní nápad není špatný, ale zpracování ani dějové využití těch snových pasáží mě příliš nenadchlo. Naštěstí je tu znalec koček Worf, pobavila i scéna s Picardem snažícím se pomoci ve strojovně. Trochu jsem doufal, že za problémy stojí nezištná snaha posádky pomoci kapitánovi vyhnout se banketu s admirály:-)

Na nože (2019)

Na komedii to má málo humoru, spíš je to jen příliš nerealistické na to, aby se to dalo označit za vážně míněnou detektivku. Většinu času jsem se docela bavil, i po herecké stránce to bylo fajn, i když představitelka hlavní hrdinky nijak zvlášť neoslnila. Bohužel závěr mi dost zkazila skutečnost, že mi rozuzlení v hrubých rysech docvaklo příliš brzy, takže závěrečné vysvětlování jak to bylo (a není úplně krátké) už jsem zcela odzíval. A řekl bych, že v tomhle případě nebylo rychlé rozluštění případu důsledkem mého skvělého intelektu, ale přílišné průhlednosti zápletky. Navíc, když se teď zamyslím, zda bych chtěl tenhle film vidět podruhé, odpovědí je celkem jasné "ne".  Takže ač to dlouhou dobu vypadalo na 4*, tak nakonec celkem jasné 3*.

Teď zas my (1939)

Zpočátku jsem si nebyl jistý, zda to nebude jen čistá propagace vědeckotechnického pokroku, pak se to ale po komediální stránce celkem rozjede a vyvrcholí závěrečným soudním procesem, kde si střihne roli i pan režisér. Krom toho, že strojů se netřeba bát (i když teorie, že čím víc toho budete vyrábět, tím víc toho od vás budou chtít kupovat, mi přišla trošku odvážná), se rovněž naučíte triky, jak co nejvíce vybrat na charitě (což se panu učiteli krapet vymstí) a poučíte se o rizicích abstinence...

Nevědomí (2013)

Ze začátku to nevypadalo špatně, ale s postupem času mě to bavilo čím dál tím méně. Děj mi připadal hrozně průhledný, tedy ne, že bych přesně věděl, kudy se bude ubírat, ale žádný "překvapivý" zvrat mě nijak zvlášť nepřekvapil. A o jeho logičnosti je lepší moc nepřemýšlet. Navíc vizuální stránka mi přišla taková příliš sterilní, bez nějakého originálnějšího nápadu.

Dynastie Nováků - Mejdan (1982) (epizoda)

Návštěva tátovy chaty se Kaiserovi poněkud vymkne z rukou. Do vyšetřování tohoto incidentu se zapojí i dědeček Kemr, který si sice příliš nerozumí s moderní japonskou technikou, zato práci s rukavicemi zvládá bravurně.

Star Trek: Hluboký vesmír devět - Druhá kůže (1994) (epizoda)

"It was just something I overheard while I was hemming somenone´s trousers" Garak se definitivně stává mou nejoblíbenější postavou:-) Jinak se mi líbila i zápletka ve stylu Total Recall, kterou se povedlo dobře rozuzlit...

Případ nevinné řeky (1986) (TV film)

Úplná katastrofa to sice není, ale s takhle kvalitním hereckým obsazením se určitě dalo naložit mnohem lépe.

Profesionálové - Cowley v úzkých (1980) (epizoda)

V originále Need to know, u nás "přeloženo" jako Cowley v úzkých. Což je samozřejmě zcela nesmyslná představa, takže to ani neodpovídá obsahu dílu. Pan Cowley je celou dobu v pohodě a vše má pod kontrolou, jako vždy:-)