Profesionálové - Na útěku (1980) (epizoda)

Slabší díl. Žádná pořádná hláška, hodně zfušovaná zatýkačka v knihovně (divím se, že pan Cowley nedal klukům pořádnou sodu) a závěrečná akční pasáž se taktéž moc nevydařila.

Star Trek: Nová generace - Stav mysli (1993) (epizoda)

Dickovský díl, ve kterém se Riker konečně dostává na místo odpovídající jeho duševním schopnostem:-) Bohužel to rozuzlení mi přišlo takové příliš přímočaré a předvídatelné.

Meze Waltera Hortona (1969) (TV film)

Jednoduchá, ale zajímává mysteriózní zápletka a velmi kvalitní herecké obsazení. Po celou dobu jsem měl obavy z hodně slabého závěru, ty se sice naštěstí nenaplnily, ale zároveň to nebylo natolik silné, aby to stačilo na 5*.

One Million B.C. (1940)

Milostný příběh v pravěkých kulisách. Mladý fešák je vypuzen z kmene egoistických kameňáků do kmene altruistických mušláků, kde sbalí náčelníkovu dceru, která vypadá, jakoby právě sestoupila z přehlídkového mola,  a přemůže "hrozivého" netvora, kterého klidně mohli utlouct čepicemi. Fešákova asimilace však neprobíhá hladce, takže se vrací ke starému kmeni, kterému udělí lekci dobrých mravů.

Kasaři (1958)

Navzdory slušnému hereckému obsazení žádný zázrak, takže tři hvězdičky s velmi odřenýma ušima. Po detektivní stránce průměr, komediální stránka velmi slabá. Spíš se na ni mohli úplně vykašlat (stejně jsme se nezasmáli) a dát si více záležet na té detektivní rovině

Vražda před večeří (1972) (TV film)

Případ jako takový je docela zajímavý, ale jeho zpracování, v podstatě výhradně formou dialogů, už méně. S pár drobnými úpravami z toho mohla být nadprůměrná rozhlasová hra, takto jen sotva průměrná televizní inscenace. Přišlo mi, že by si bez té (tady v podstatě zbytečné) obrazové stránky, člověk ty dialogy více užil....

Konkurs (1981) (TV film)

Šité horkou jehlou, ale se dvěma promile alkoholu v krvi by to mohla být naprosto luxusní zábava, zejména scény s Císlerem...

Sněhurka a sedm trpaslíků (1933)

Tak tohle rozhodně není pohádka, kterou byste si v dnešní době pustili s dětmi na Štědrý večer, spíše zajímavá kuriozita, vhodná jak pro ty, co mají slabost pro filmy z počátků kinematografie, tak pro fanoušky Festivalu otrlého diváka (já se hlásím k obou těmto skupinám). Po první scéně jsem to sice viděl v podstatě na odpad, ale pak si mě to rychle získalo jistou edwoodovskou poetikou. Stopáž jen 45 minut, ale i tak mi přišla trochu přemrštěná, kdyby to byla půlhodinka, možná bych dal i 4*.

Profesionálové - Kuželky (1978) (epizoda)

"Vždycky říkám, že každá skupina je tak dobrá, jak dobrý je ten, kdo ji řídí. A vy dva jste moc dobří"  Jojo, to je náš Cowley:-)