• Krátkometrážní

Páni Flatbushe (1974)

Je to jak lyrický film s dějem, vzpomínání tvůrců na vlastní mládí. Pár dobrých scén, jinak slabota.

Banáni (1971)

Totálně uhozenej film. Ale místy jsem se přistihl, že to fakt je komedie :)

Huo zhe (1994)

Jako fajn natočené, film zaujme, ale na mě málo vykresleny marasmy maoismu. Divák nedostane nic moc naservírováno a už musí mít nějaké povědomí. A zrovna ti, kteří by nejvíce potřebovali dovzdělat z lekce Zločiny komunismu, ti to z tohoto filmu nevycítí. Více naturality by mi v tomto případě vůbec nevadilo.

Milenci a další cizinci (1970)

Fakt nerozumim, proč má tady ten film tak nízké hodnocení, já bych ho viděl mezi 80-90%. Herci super, příběh o vztazích a manželství super (i když docela depka), některé dialogy a situace úžasné. Tak si říkám, kolik lidí co tady hodnotilo, vážně vidělo...

Italský hřebec (1970)

Cha, začátky jsou dycky těžký, no Sly je evidentně zas tak těžký neměl. Tenhle film je fakt strašně nudnej. Jestli tohle bylo klasický P okolo roku 1970, tak to na tom byli hodně špatně. Nic není vidět (což bylo v tomhle filmu ale ku prospěchu), všichni jsou zarostlí a největší drámo ve scénách je že se po sobě všichni válí nebo se ochytávají na ramenách. Hudební složka, ale byla super, měl jsem chvíli pocit že jsem na drogách, stejně jako herci. Ten odpad! tam dát prostě nemůžu :)

Peter Gabriel: Growing Up Live (2003) (koncert)

Ten koncert je dokonalej, o tom žádná, avšak oproti předchozímu Secret World Live je to stupínek níž, což ale neznamená moc. Ten bicman tady mně nebyl tolik sympatickej, jako ten Francouz z Secret World, myslím, že byl taky o dost línější. Pan režisér se svými neobvyklými střihy mi taky občas lezl na nervy. Ale zbytek byl fajn, těch 5 ***** je zasloužených, top: Father, Son, Downside Up a Darkness.

Secret World Live (1994) (koncert)

Perfektní záležitost, největší zastoupení album Us (1992), ale obklopil se tady znamenitýma muzikantama :) Za mě top Across the River, In your eyes aj Come talk to me zastínilo i Geniálni Digging in the dirt a Sledgehammer

Herkules v New Yorku (1970)

Dlouhou dobu jsem chtěl dát jednu až dvě*, ale je to fakt děsně zlý. Dialogy jsou totálně ztracený a nikam nevedou, stejně jako hodně chabá kostra filmu, bitky, kde se borci tahaj za ramena jsou tak otřesný a maketa medvěda, která se chovala spíš jak opice ta zase dokazovala předpokládám neuvěřitelně nízkej rozpočet. Posledních 20 minut bylo takový peklo, nelogičnost a nuda, že jsem to přehodnotil na *

Brazil (1985)

Já v tom jasně vidím alegorii Zámku. Vím, že ten film je 5hvězdičková záležitost, ovšem sám bych mu dal spíše 4. Budu ale dnes asi méně kritický a dám to vyšši.