Stud (2011)

O nicotě, která se nedá vyšu....z hlavy, ovšem brilantně zahrané

Nekonečný příběh (1984)

Vysoké hodnocení vztahuji k době vzniku filmu. Je to mé první fantasy a to zanechává stopy:-)

Nespoutaný Django (2012)

Tarantinovi odpouštím stejně jako u Hanebných parchantů nejen historické nesrovnalosti a vodotrysky krve....porušuje veškerá pravidla, přesto je výsledek působivý (Například se objevují osoby, jimž je věnován tak významný záběr, že očekáváte, kdy opět přijdou na scénu. Marně. A konec nikdy není konec.). Jeho filmy jsou čím dál lepší. Už dlouho jsem neviděla tak pěkný nekonvekční western!

Salomé (2002)

Jedním slovem nádhera! Taková ta, při níž se vám tají dech. Kostýmy, osvětlení, choreografie, hudební čísla, příběhy tanečníků, příběh samotný, poetika tance, krásná těla, herecké výkony - vše vykresluje krásnou španělskou atmosféru.

Konfident (2011)

Konfident byl trochu nepřesvědčivý. Zda díky hereckým výkonům, scénáři nebo režisérovi nevím, spíš bych řekla v kombinaci.

Vůně zelené papáje (1993)

Atmosféru oázy nastolila kamera spoustou detailních záběrů všeho živého i neživého v jednom domě (v kterém se odehrává ty lepší dvě třetiny). Všechno jakoby mělo duši - od mravence, cikád, žab, rýže, papaji až po vázu. Opravdu působivé i díky hudbě a zvukům. Až v obýváků jsem cítila tu minimálně 50% vlhkost vzduchu a skoro i vůni těch rostlinek.

Den cvoka (2002)

Tenhle geniální kousek jsem viděla tak před půl rokem a nastal čas si ho pustit znovu...repliky používám v životě. Miluji ten Adaśův sarkasmus!! I když potkat bych se s ním nechtěla :-)).

Rozbouřené vody (2008)

To bylo panečku psychologické drama podle mého gusta. Žádné zdlouhavé zcény, děj měl spád i nečekané rozuzlení, trochu z toho šel děs a přesto byli všichni sympatičtí.