• Fantasy

Pokémon 2: Síla jednotlivce (1999)

Lidi, tohle není film pro vás, 30 leté pesimisty, ale pro dětičky, milující každou epickou podívanou s krásnými barevnými postavičkami. Navíc obohaceno výborným soundtrackem...

Na území žen (2007)

Opravdu podivně překombinovaný námět, každopádně poměrně slušně natočený a obzvláště hlavní role dobře obsazené a zahrané a celkově si to vytvořilo velice dobrou atmosféru. S přivřenýma očima 4*. Vyloženě nedoporučuji sledovat s českým dabingem, ten je zde naprosto otřesný.

Coach Carter (2005)

Film, který se na první pohled zdá stejný jako tucty dalších, nakonec až tak tuctový není. Dobře vymyšlené a slušně zahrané, režie nic extra. Něco mezi 3 a 4, ale blíže to má asi ke 4.

Liga výjimečných (2003)

Hollywood jak vyšitý, ale na všechny komentáře, které tu jsou a film kritizují bych zas tak nedal. Celkově se jedná o velice slušnou akční podívanou a pro milovníky hrdinů s výjimečnými schopnostmi je to dobrá podívaná. Osobně jsem se nenudil tak jako u jiných filmů, které mají i mnohem lepší hodnocení než tady, takže nemám důvod dávat nízké hodnocení. Nic výjimečného to ale také nebylo.

Jack a obři (2013)

Pokud se film bere jako fantasy dobrodružný, je to průměr, možná i podprůměr, jako předělání staré pohádky je to ovšem fajn podívaná. První polovina filmu je kvalitní pro obě možné stránky filmu. Ovšem po-té, co dojdou vedlejší postavy k zabíjení, se holt projeví ona pohádkovost a kvalita, co se týče "dospělosti" filmu, jde hodně dolů. Co je snad nejpohádkovější na celém filmu je ona romance mezi Jackem a princeznou, protože ta je naprosto nulová. Dobrá oddechovka, pro děti a milovníky pohádek kvalitní podívaná, já ale více než 3 hvězdy nedám.

Robin Hood (2010)

Proč má tenhle film tak nízké hodnocení? Protože se jmenuje Robin Hood. Tenhle film je atmosféricky, herecky i režijně výborně zvládnutý. V doplnění navíc hraje výtečná hudba a celkový dojem to na mě má obrovský, jenže co si prostě asi nikdo kdo hodnotí nemůže odpustit, je stejně jako u gladiátora naprosté přežmoulání, přežvýkání a vyplivnutí opravdových legend, které se vypráví a proto bych nebral název Robin Hood jako název filmu a celkový námět s ním spojený, ale pouze jako marketingový tah. Každopádně kombinace Crowe + Scott je prostě smrtící, zvlášť v historickém zaměření.

Vlkodlak (2010)

Pravda, že téměř všechny atrakce filmu, které sliboval, moc nevycházeli. Vztah mezi otcem a synem je zde parádní asi jen z pohledu hereckých výkonů, ale režijně a scénáristicky, je to podané tak, že to prostě nechytí, stejně jako podivné masky a opravdu na dobu vydání fimu spíš vtipně vypadající vlkodlaci, co bych ale vyzdvihl a také asi to jediné, proč jsem dal 4 hvězdy je atmosféra. Prakticky od začátku do konce je zde podivuhodné tajemno kolem vlkodlaků, ikdyž je zápletka poměrně průhledná, opravdu na úrovni, hororové napínavé scénky sice nachytí jako u jiných filmů a lekačky taktéž nejsou dramatické, ale pro mě, jakožto pro slušného strašpytla to bohatě stačilo a tak celé to kriminální pojetí nepojetí prostě někoho chytí a někoho ne, já patřím k té první půlce.

Havran (2012)

Kvalitní atmosférická podívaná s příjemným zasazením. Z nových filmů dle mého jeden z nejlepších, které jsem za poslední dobu viděl a rozhodně si zaslouží přehoupnout se přes 70%. Ten kdo Poea nezná, myslím že si fiml rozhodně užije.

Iluzionista (2006)

Kvalitní podívaná s velice dobrou kamerou, slušnými hereckými výkony. Atmosféra je taky velice kvalitní a příběh, jak je vidět z hodnocení špatný také rozhodně není. Co mi bohuže lchybělo, byl nějaký wow efekt. Něco, co by mě nakoplo a zanechalo to ve mě dojmy hodně dlouho. 4 hvězdy utekly o chlup.

Dokonalý trik (2006)

Neuvěřitelné představení. Takhle se dá popsat nejen průběh celého filmu, ale i film samotný. V hlavních rolích? Nádherný scénář, úžasná režie a výborné herecké výkony. Nejlepší mysteriózní film, který můžete najít.