• Pohádka

Atlas mraků (2012)

Bez linie z budoucnosti by počet hvězdiček byl vyšší. Jinak výborní herci a zajímavý velmi náročný scénář. Ani ted nevím jestli jsem vše správně pochopil- a to je dobře. 70%

Yes Man (2008)

Sice je to divný, ale donutilo mě to přemýšlet jestli to takhle vážně nefunguje... Za zkoušku to stojí. Skvělý Carrey to táhne, role mu přesně sedla. Délka je nenáročná, v polovině filmu jsem se však začal lehce nudit. Norm mi přišel velmi zábavný, poněvadž znám hodně takových asociálů. Škoda akorát jasného konce a romantického "dramatu". 80%

Trestná lavice (2005)

Ani nevim proč, ten film je ale pecka... Nejsou tam moc inteligentní vtipy, spíš jsem se zasmál těm imbecilům. Je to nereálné a až moc přikreslené. Sandler však rozhodně nezklamal. 70%

Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)

Hodnocení úvodní epizody: Vynikající. Celou epizodu táhne geniální Costner, který jako zarostlý pistolník a hlava rodiny vypadá neskutečně věrohodně. Líbí se mi, že po delší době vznikl western, který se svými kostýmy (a lokacemi) zdařile přibližuje slavným spaghetti-westernům z 60. a 70. let... Hudba je precizní. Výprava je záživná, stále se něco děje a tak ta hodina a půl uteče poměrně rychle. Jediná věc co mi trochu vadila je zvláštní střih, který mi přijde jako ze staré školy... A hlavně ze začátku má divák strašný problém rozeznat jednotlivé tváře a určit do jakého rodu patří... 90 % a doufám že další epizody nezklamou

Babovřesky (2013)

Scénář filmu našel asi pan Troška v tý největší kopě hnoje a (zvířecích výkalů), jaké kdy Hoštice viděli. 15% za Kikinčuka a Langmajera. Jak ten film může být úspěšný, když ho točí Troška? Na druhou stranu, na jeho obranu- ani z toho nejlepšího scénáře co kdy svět viděl by těch pár herců neherců nedokázalo vytvořit nic lepšího. A proč? Protože půlka "herců" jsou obyčejní lidé z Žabovřesek. Protože ani jedna z babek nedokáže pozdravit aby to vypadalo aspoň trochu neamatérsky. Protože hlavní roli hraje zpěvačka a další významnou ženskou roli další zpěvačka. Protože nejzajímavější částí je závěr, kdy nás doslova upoutají 3 hokejisté! S takovým hereckým štábem se toho fakt moc udělat nedá, na druhou stranu si ho vybírá Troška =>debilita nejvyššího stupně. S jakými slovy nás Troška zve na připravovanou dvojku? Že budou mít větší prostor hokejisté... Na to doopravdy nemám a vyjadřovat se o reklamách a trapných fórcích se radši nebudu... P.S.: Pro ty, co film neviděli- jděte na to pokud vás dokáže rozesmát "vtípek" na styl: "a dokonce jsem úspěšně prošla 7. třídou tak ze mě nedělejte negramota!"

Hra o trůny (2011) (seriál)

Absolutně geniální seriál, opírající se o perfektní podklad v podobě knihy pana Martina. Od začátku jsem pochopil, že mám tu čest s opravdu povedenou sérií... Ale pěkně popořádku. 1. série- skvělé uvedení předlohou neposkvrněných diváků do děje. Famózní scény na všech hradech a městěch- suverénně jim ale vévodí Winterfell a Zeď. I vzhledem k zimnímu počasí a huňatým těžkým oblekům mi to přirostlo k srdci a začal jsem fandit Starkům. Líbí se mi hlavně jejich čestné založení a péče o rodinné příslušníky. Naopak Lannisteři mi jsou nepříjemní a hnusí se mi všichni kromě Tyriona (o něm pozdějí). Fantastická propracování i zdánlivě nedůležitých scén, precizně dokreslující nekonečný příběh. Zajímavé zpracování sexuálních scén, jejichž přítomnost (sice pohoršivá) prostě doplňuje dobu nám ukazující. Takhle to prostě chodilo a vzhledem ke snaze být co nejpřesnější by byl hřích je vynechávat. Snad všichni herci se mohou pyšnit skvělými hereckými výkony, dominuje jim však Tyrion (Peter Dinklage) a Eddard Stark (Sean Bean). Smrtí Eddarda jsem se obával, že u mě seriál upadne, naštěstí se tak nestalo... Jedinou kaňkou pro mne byly až donedávna strašné a zbytečné scény s Daenerys Thargaryen... 2. série- precizní herci, hudba, lokace- vše pokračuje tak jak má být. Má to však navíc grády, že konečně propuká Válka a ze seriálu se stává drama, odehrávající se na několika frontách. Má oblíbenost Tyriona ještě vzrostla a když to v předposledním díle série vypadá, že zemřel, skoro jsem se rozbrečel... Ulevilo se mi když přežil a to, jak není ceněn za zásluhy- to bych zabíjel... Celkově to ale má menší kvalitu, trochu mi mrzí, že se hlavní dění přesunulo na jih a ne na můj oblíbený sever. S linií Thargaryen jsem se už jakžtakž smířil, začal mi ale vadit Jonův blízký a tlustý přítelíček... Je absolutně nechutný, slizký a chtěl bych ho vidět hořet... Doufám, že další řady budou stále stejně perfektní a jsem strašně zvědavý jak to nakonec dopadne (tipuji však že malá Arryn Stark sehraje velkou roli)... Mrzí mne jen, že nebyl Pán Prstenů zpracován Jacksonem se stejnými herci na Novém Zélandu do podoby seriálu, protože by to bylo podle mě srovnatelné se Hrou o trůny, dokonce bych řekl že by to překonalo... Škoda, ale díky všech bohům, starým i novým, že seriál vznikl. 150%

Garfield ve filmu (2004)

Parádní film na pobavení se spoustou nezapomenutelných hlášek. Postava tlustého líného kocoura se na čas stala fenoménem a ne jedna kočka po něm poté dostala své jméno. Co je děsné, jsou herecké výkony VŠECH herců. Stejně jako "novátorský" střih a hudba.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Stoupající tendence od trojky pokračuje i zde, kdy je Diesel s Walkerem konečně zadobře. Prostředí Ria je víc než perfektní . Zajímavé je také zjištění, že Diesel není největší korba na place- pomyslný titul přebírá nový "kladný záporák" Johnson. Jak jsem se již zmiňoval dříve, reálnost a Rychle a zběsile nejde dohromady, což je dobře a zde to plně podporuje naprosto schopné se stát vyměnění sejfů... 80%

Rychlí a zběsilí (2009)

Návrat Diesela a Walkera filmu jednoznačně prospěl, ačkoliv se setkávají v roli nepřátel. Zajímavé je, že Walker opět zachrání Dieselovi život, to je ale vedlejší. Film má narozdíl od dvojky a trojky trochu tempo, o něco v něm jde. Navíc jsme jako diváci trochu zasaženi smrtí Letty, proto soucítíme s Dieselem, zároveň je nám ale líto Walkera (nebo takhle to alespoň přišlo mě)... Reálnost jde stranou hned po páté minutě a to je přesně to, co na Rychle a zběsile oceňuji. 60%

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Brutální propadák. Nejenže filmu chybí prakticky jediní kvalitní herci (Walker a Diesel- toho nepočítám že se vůbec zúčastnil když to trvalo 2 minuty). Ale navíc tam hraje hlavní roli absolutně tragický Black, jehož smích mne dodnes budí ze sna. Absolutně antisympatický frajer, co si hraje na děsného rebela. Filmu chybí tempo, navíc prostředí tokijských pouličních závodů mne vůbec nezajímá a nelíbí se mi, stejně jako tamější herci, z nichž vyčnívá pouze skvělý Kang. 1* za Kanga a závěrečný smrtící drift závod o vše