Marco Polo (2014) (seriál)

Pilot: Netflix svojí historickou štaci začal ve velmi pozvolném stylu a do budoucna je rozhodně co zlepšovat. Titulní postava v této čínské válce dosud působí tak nějak navíc, ze všech postav je nejméně zajímavá a nemá dostatek charismatu. Režie mě také nedokázala dostatečně ponořit do tamní atmosféry. Potenciál této látky je však stále obrovský, kamera nám servíruje jeden nádherný záběr za druhým a na výtečné výpravě se evidentně nešetřilo. V budoucích dílech by nás tak mohla čekat slušná epická podívaná se zajímavou akcí. 60%

Aféra (2014) (seriál)

Po 2 dílech: Zmizelá reloaded. Výtečný nápad a hodně nadějný příběh vyprávějící z pohledu dvou lidí, který ovšem zatím u mě snižuje nepříliš zajímavá režie a uspávající tempo. A ani ta atmosféra mi zatím příliš nesedí. Potenciál do budoucna je ovšem obrovský a Dominic West s Ruth Wilson si to strašně dávají.70%

Vezmi si mě (2014) (seriál)

Po 2 dílech: Kdo žral Happy Endings, bude u těchto šílených postav jako doma. Casey Wilson zase komediálně válí v roli ukecané a upištěné Annie, kterou budete buď milovat, nebo hodně nenávidět. Já se naštěstí řadím do prvního tábora a společně se sympaťákem Kenem Marinem pro mě tvoří zatím skvělý pár. Také vedlejší charaktery dosud baví a z Marry Me se tak pro mě stalo dosud největší komediální překvapení podzimní sezóny. Ne, že by to bylo v chabé konkurenci nějak těžké. 70%

Život a doba soudce A. K. (2014) (seriál)

Po 2 dílech: Tak z téhle právnické sondy se žádný divácký hit nejspíš neurodí. I tak se ale dosud jedná o jeden z nejzajímavějších tuzemských počinů posledních let. Tvůrci nám tedy již od prvních sekund dávají najevo, že tady nás žádná veselá a přeslazená šaškárna opravdu nečeká. Místo toho můžeme očekávat realisticky se tvářící sondu do života titulního soudce a napínavých kauz, jež mají být dle tvůrců charakteristické pro naší současnou společnost. A obzvláště v soudních sporech se máme evidentně stále nač těšit. V soudcově osobní linii ale scénář dosud malinko pokulhává a hrdinův voice-over mi do stylu seriálu stále ne a ne zapadnout. David Švehlík svoji velkou hereckou příležitost ale využívá na sto procent a potenciál do budoucna je obrovský. 70%

Poslední loď (2014) (seriál)

Pilot: Michaelu Bayovi ty seriály nějak nejdou. I jeho druhý televizní výlet totiž zatím vypadá na veskrze průměrnou záležitost, která sice ničím extra neurazí, ale vlastně také vůbec nenadchne. Akce je mizerná, rutinní režie do nás sype jedno klišé za druhým a charismatičtí herci se marně snaží prodat své nezajímavé charaktery. A ano, také mě zajímá, jak podobně jednoduchou zápletku chtějí tvůrci natáhnout do seriálu. Ještě, že je na té lodi hodně vojáků. 50%: