Komici (2009)

Judd Apatow se vrací a zase to bere trošku z jiného soudku a tentokrát už ne moc komediálně. Což v tomhle případě není vůbec na škodu, protože Apatow umí napsat postavy, kterým člověk věří každý jejich slovo a prostě diváka zajímá, jak to s nima dopadne. Příběh je taky výborně napsanej, každá postava tady má svůj příběh a vůbec se to pod tím návalem příběhů a situací film nerozpadá na jednotlivé scénky. Drží to pohromadě jako celek a je to nádherně civilně natočený. I když ne, že by se Apatow vzdal svých prasáren to určitě ne, ale nejsou tam nijak násilně přidaný takže to působí zcela přirozeně. A vtipný situace jsou opravdu vtipný. Herci jsou taky prvotřídní Adamem Sandlerem počínaje, kterýmu tyhle role neskutečně sednou a Ericem Banou konče, který si svojí roli neskutečně užívá. Jenom škoda, že to Apatow vždycky přežene s tou stopáží, protože dvě a půl hodinky je na podobný typ filmu opravdu moc a tempo filmu taky není jedno z nejrychlejších. Jinak ale spokojenost a Apatow zase jednou dokázal, že umí skvěle pobavit i oslovit.

Komplic (2007)

Výborné drama, které se ke konci zvrhne v celku solidní thriller. Někomu ten konec sice nemusí k předešlé komorní půlhodince moc sedět, já jsem si to ale docela užil, i když scénaristicky je to místy nedotažené. Joseph Gordon-Levitt je výbornej, Jeff Daniels si svýho slepce užívá a Isla Fisher roli okrasy plní dokonale. 70%

Konec šňůry (2015)

Tak tohle mi nesedlo. Hipsterská konverzačka s rádoby chytrými a hlubokými dialogy, které mě ovšem příliš neoslovily, nenápaditou a skoro až ospalou režii, kterou zachraňuje jen snažící se hlavní dvojka. I když pravda, uvěřit Segelovi takhle vážnou roli bylo v některých okamžicích docela těžký. Celé to navíc směřuje odnikud nikam a všechny ty vyřčené životní pravdy a zkoumání samoty nemají bohužel vůbec takový dopad, jak by si tvůrci přáli. I když chápu, že zrovna u tohoto kousku je to silně individuální, takže zatímco já málem usnul, jiné to může emociálně docela semlít. A já jim to vlastně docela závidím.

Konečná (2013)

Jo Arnie, když už máš na starý kolena točit nový akční fláky, tak rozhodně takhle. S fyzičkou už sice na tom není bývalý guvernér jako dřív a v závěrečné bitce jeho bojový styl spíš připomíná Buda Spencera, jinak si ovšem Arnold krade celý film pro sebe a ve výstřílení nábojnic a procedění výtečných hlášek nemá konkurenci. Tady prostě co věta to perla. Ji-un Kim navíc akční legendě dosti pomáhá a nabízí vizuálně výborný film se slušným tempem a nářezovou akcí. Navíc se to nebere vůbec vážně. Jen škoda ospalejšího úvodu a poněkud slabého záporáka, který sice umí udělat hezkou reklamu Chevroletu, ale jakmile promluví, tak je zle. I tak ovšem nostalgický a zábavný návrat, jak má být. Arnie, chyběl si nám. 70%

Konfident (2011)

Námět slušný, ale tak pitomě napsaný film aby člověk pohledal. Režie se navíc většinou také drží v podprůměru a neumí z tohoto tématu vykřesat naprosto žádnou emoci či napínavou scénu. Aspoň, že ten Mádl potvrzuje pozici nehoráznýho talentu a i zbytek obsazení si uhraje svoje. I když z těch ostatních estébáků dělá snímek až nesmyslný karikatury.

Kontraband (2012)

Slušná jednohubková kriminálka s výborným obsazením a příjemně syrovou atmosférou. Scénář je solidní, režie odsejpá a Marky Mark dokazuje, že tyhle role mu neskutečně sednou. 70%

Konzultant (2013)

Důkaz toho, že být výborný spisovatel nerovná se být výborný scénárista. Takový nabubřelý scénáristický patvar, v němž se na jednoduchou otázku odpovídá pětiminutovými rádoby filozofickými žvásty, se opravdu jen tak nevidí. Sakra, dyť scénáři se nedaří pořádně vybudovat ani hlavní zápletku, natož aby fungovaly tyhle nechtěně směšné průpovídky! Ridley Scott navíc zřejmě nudou usnul již při natáčení první scény a celé to na za něj dodělal asi cvičitel gepardů, protože i on si do své obsáhlé filmografie připsal zdaleka nejhorší film. Dokonce i ti jinak hvězdní herci jsou zde nevýrazní a za vrchol herectví se tu dá považovat Fassbenderova nudle z nosu. Hodně smutná spolupráce dvou legend, která nikdy neměla vzniknout.

Kopačky (2008)

Společně s Panicem asi zatím nejlepší Apatow, i když jenom jako producent, pořád se to počítá. Ze začátku mě sice děsilo, jak tam Jason Segel furt jenom bulí,ale to tak cca po čtvrt hodince vyšumělo, děj se přesunul k dovolený a já už se jenom bavil. A funguje je to na všech rovinách a pobaví vás to i dojme zároveň. Postavám fandíte a zžijete se s nimi, hlavně s tou Segelovou, která si vás i přes svůj uplakaný začátek nakonec získá. I ostatní herci jsou dobří. Mila Kunis je sympatická, Russell Brand je výbornej akorát ta Kristen Bell nemá moc co hrát. A i ty ostatní roličky jsou perfektní a přesně zapadají do té Apotowovi šablony. Prostě to celé příjemně odsejpalo a kromě slabšího rozjezdu nemám snad žádné námitky.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Nádhera! Henry Selick nezklamal a dokazuje, že osobitý pohádky umí točit i bez pomoci Tima Burtona. Na Ukradené Vánoce to sice nemá, ale i tak mě to naprosto uchvátilo. Příběh je na tenhle tip animáku přesně to pravý, animace je perfektní a celý se mi to zdá líp vypravěčsky zmáklý. Atmosféra je parádní a je to překvapivě i dost napínavý. Nevim jestli bych zkusil na to vzít malý děti, ty by z toho byly asi trochu vyklepaný. Jenom škoda, že tempo filmu je někdy trochu pomalejší a nemá to větší spád. I přesto mě to ale naprosto dostalo a doufám, že nebudu muset čekat na další Selickův animák zase bůhví jak dlouho.90%

Kouzelná romance (2007)

Překvapivě hodně milý mix pohádky, muzikálu a romance. Z každého si to přitom bere to hlavní. Z pohádek tu správnou naivitu, kterou (nejen) Disneyeho pohádky disponují. Písničky jsou chytlavé a romantická linka funguje na jedničku. Hodně příjemná jednohubka. 70%