Hotel Transylvánie (2012)

Veľmi príjemná a celkom zábavná animovaná konina, kde ma ani tak netrápila (rozumej nebavila) nosná myšlienka a dejová línia ako všetky tie omáčky okolo...niečo ako keď pozeráte Madagascar a tešíte sa kedy svoje zobáky strčia do kamery tučniaci :) Mám rád humorné animáky a tento humorný bol :)

Valkýra (2008)

Že je Singer Pán Režisér to vieme už dávno. Stačí si pozrieť jeho profil a percentuálne hodnotenie jeho portfólia a zistíte, že to červené more (červené na CSFD.cz a znamená film nad 75%) je len sem tam prerušené drobnými a veľmi občasnými prešľapmi. Valkyra k tomu najlepšiemu čo od neho prišlo (ak si odmyslím mojich obľúbených X-Menov). Film zrežírovaný tak kvalitne, že som nemal vôbec pocit nudy ani pri jedinej scéne, všetko do seba skvelo pasovalo (a zrejme bolo aj historicky dostatočne presné). Herecky bravúrne zvládnuté (až zamrzí, že som sa k nemu dostal po toľkých rokoch čo je vonku). Výborný hudobný podmaz od Johna Ottmana a celé to nemecky precízne pripravovanie atentátu na Der Fuhrer-a Hitlera a uveriteľné prostredie nemecka počas 2. Sv. vojny robia z tohto snímku jeden znajlepších vojnových thrillerov aký som videl. Nie je to pravidlom, ale to filmy ktoré sú podľa skutočných udalostí a nič si neprikrášľujú zvyčajne bývajú.

Božský Bruce (2003)

Aj po rokoch jedna z tých lepších Jimových komédií. Zopár gagov, zopár citových odkazov a zopár múdrostí (od samotného Boha - Freeman). Ešte vtedy božský Jim, nádherná Jeniffer a vždy dokonale upravený a hláškami plný Morgan Freeman ako Boh (a zahral ho božsky!)

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Neviem ako sa mu to podarilo (alebo skôr prečo to spravil), ale ujo Diesel sa nám prekopal z drsného scifi grázla z Pitch Black cez nesmrteľného šoféra a hlavu rodiny v rýchlej a nabušenými autami preplnenej frančíze Fast and Furious k historickému fantasy. Ja som na ten film ani nechcel ísť a ani som od neho nič nečakal a nakoniec som sa na ten film teda vybral do kina a aj som nič moc nedostal. Nechce sa mi okolo toho moc písať a tak len heslovite: Ad1: vôbec mu ten vikingský outfit a look nešli. Stále som tam videl drsného Dominica Torretta ktorý len prešiel bezdomoveckým updatom a prestal sa o seba totálne starať. Ad2: scenáristicky a dialógovo nič moc... Ad3: malo to dobrú hudbu. Ad4: už si takmer nespomínam o čom to bolo. Ad5: určite si to nájde nejakú svoju cieľovku (...a možno bude aj dvojka) :/ Film, ktorý si v prípade Diesela určite nebudete dlho držať v hlave. Vin...daj nám pokračovanie Riddicka!

Krvavé pobřeží (2009)

Nádherný príbeh zo starej Číny, plný lásky a priateľstva, zrady a zákernosti, politiky a taktizovania...predovšetkým vojenského taktizovania. Vymakaná kamera, špičkové bojové scény a famózna choreografia, ktorá na jej veľkú škodu stráca práve obrovským množstvom vojakov, to je ale problém všetkých hromadných bitiek veľkého množstva ľudí - nedávajú šancu jednotlivcom. Predstavenie jednotlivých postáv perfektne zvládnuté, postavy nádherne zahraté a do toho špičkový soundtrack. Dokorenené spomalovačkami, efektami, lánkami, no proste kreatívna polievočka podľa Woo-a ktorá mi sadla ako ranná praženica (vajíčka na všetky spôsoby proste milujem). Woo dostal k dispozícii slušný balík penazí, k tomu 1500 kusov vojakov čínskej armády (s tým sa už dá spraviť riadna spartakiáda) a asi 10 hlavných hercov ktorí zažiarili ako sa patrí. Najsvetlejšie momenty filmu (videl som film ktorý vznikol spojením oboch pôvodných dielov) boli takmer vždy ako sa objavil niekto z hlavných hrdinov na obrazovke, akonáhle sa začalo bojovať, a prípravy na boj. Už dlho som nevidel tak dobrý čínsky film.

The Guest (2014)

Veľmi zaujímavo vyzerajúce (dejovo), ale strašne amatérsky spracované (miestami totálne odfláknuté) "béčko" s príliš debilným koncom. Časť filmu do veľkej prestrelky je pomerne zaujímavá. Snažil som sa poskladať si čriepky, ktoré mi dej naservíroval a domýšľal som si čo, prečo a ako a hlavne - fakt ma to bavilo. Akonáhle sa, ale dej dostal k veľkej prestrelke, ktorá bola totálnou brečkou a odpadom akčných filmov a z ktorej sa mi chce grcať keď si na to spomeniem, sa film prehupol, rád by som napísal, že do slabšieho "céčka", ale v skutočnosti úroveň filmu prudko atakovala koniec abecedy. Všetko čo sa počas prvej časti snažili tak poctivo vystavať sa zrútilo ako domček z karát, keď nejaký dobrák otvorí okno a spraví prievan. Dopadlo to katastrofálne a nepomôže tomu ani fakt, že sa v hlavnej roli vybláznila kópia Ryana Goslinga (toho si tu viem veľmi dobre predstaviť) - Dan Stevens, ktorý si svoju rolu odohral skutočne parádne.

Dárek (2015)

Veľmi príjemne spracovaný thriller, s nevinným začiatkom a postupne odhaľujúcim rozuzlením, ktorý sa snaží preniesť nepísané pravidlo: Príde na psa mráz na plátno. A celkom sa mu to aj darí v postupnom rozprávaní príbehu. Správanie postáv dáva tušiť, že zabudnutá minulosť nebola pre všetkých najpríjemnejšia a vývoj hlavnej postavy Simona len podčiarkuje celý kontext. Pre mňa celkom prekvapenie na koniec roka. Ak máte radi záhadné filmy a radi odhaľujete záver filmu už na jeho začiatku, tak je to film pre Vás.

Katedrála (2002)

Zaujímavý kraťas, ktorý mi ale okrem zaujímavej grafiky a hudobného doprovodu moc nepovedal (náročnejší obsah, alebo možno skôr abstraktne poňatý)

Pixely (2015)

Donkey Kong, Pacman, Space Invaders a ďalší sa stretli v najpixelovatejšia komédii akú som doteraz videl a spojili sily proti obyvateľom zeme. Pixels je zároveň pohľadenie po hráčskej duši gamera 80. rokov...a to je tak asi všetko čo dá o tom napísať. Až donedávna som si myslel, že námet na film je originálny až som uvidel časť Futuramy kde presne tento námet predstavili. Tvorcovia Pixels teda mali z čoho čerpať (okrem krátkometrážného 3 minútového filmu z roku 2010 s rovnakým názvom). Sandler s kumpánmi už tradične vytvorili zopár humorných situácií. Spestrením bola krásna Michelle Monaghan a rozpixelovaná mladučká kráska Ashley Benson, ktorá sa ale rozplynula rovnako ako sa rozplynú spomienky na tento snímok (ale áno, ako sa na správnu romantickú komédiu patrí, na konci sa znovu objaví).

Paralelní světy (2012)

Film s obrovským potenciálom, nápadom a sutočne brilantným vizuálom. Jednoduchý romantický príbeh na krásnom vizuále s nápadom dvoch susediacich svetov, pričom každý ma vlastnú gravitáciu. Film som si zrejme užil naplno a tak neviem posúdiť či všetky (v iných komentároch spomínané) fyzikálne zákony boli dodržané počas celej stopáže...ale ani mi to v tomto prípade neprekážalo.

Časové pásmo bylo změněno