• Thriller

Až vyjde měsíc (2012)

ak u darjeelingu plati, ze sa dal dopozerat, s moonrise kingdom to tak jednoduche nie je...cely film som koketoval s myslienkou, ze filmu dam este 10 minut a ak sa to niekam naozaj neposunie, vypinam...raz za 10 minut aj prislo nieco co ma pri filme nadalej udrzalo, no to je tak vsetko...dopozeral som a je mi luto toho vyhodeneho casu...neskutocna zlatanina, v ktorej za nieco stoji akurat tak edward norton a jeho postava...zbytok filmu je ubohy pokus priblizit sa k niecomu typu little miss sunshine avsak absolutne bez uspechu...odporucam aby ste sa filmu vyhli...vlastne, s vynimkou mr. foxa odporucam vsetkym vyhnut sa celej tvorbe wesa andersona - pre texasanov asi kreativny podivin, pre ostatnych ktori sa k texaskym balikom neradia len dalsi z reziserov ktory v 9 z 10 filmoch nema co ponuknut.

Drive (2011)

kto nevidel Taxi Driver zo 76teho bude asi Driveom uneseny...kto videl, bude sa mu asi Drive pacit tiez, no pri pozerani niektorych scen mu bude nieco v hlave sepkat, ze predsalen nieco velmi podobne uz videl...z mojej strany silne 4 hviezdy, naozaj sa clovek tych 100minut nenudi, je to vyborne natocene, a ma to atmosferu...5 hviezd to ale nie je, pretoze ta atmosfera nedosahuje na uroven niektorych inych filmov. A btw - artfilm to rozhodne nie je.

Červený drak (2002)

slusna detektivka..ak porovnavame s mlcanim jahniat, tak omnoho menej atmosfericka zalezitost...norton je nepriestrelny alá 50cent v realnom zivote, celkom fajn pribeh, ktory je ale v mnohych castiach az prilis zjednoduseny, miestami prilis priehladny a samozrejme hopkins a fiennes..hoci som najviac cakal od dua hopkins a norton, fiennes naozaj vycnieval. zaverom, film na jedno pozretie po ktorom tie dve hodinky snad ani nebudete lutovat..

Výměna (2008)

dvoma slovami - velke prekvapenie...cakal som omnoho menej a i ked tam bolo zopar veci ktore sa neodpustaju (napr. veci s pravdepodobnostou 1 k miliarde ako ked malkovich je zrovna v meste a nablizku jolie aby ju chytil ked si precita novinove titulky a spadne na zem) bol to naozaj podareny film..rozhodne sa oplati pozriet.

Requiem za sen (2000)

vcera som si requiem opat pozrel, tentokrat vsak klasicku verziu a nie directors cut...prekvapilo ma, ze si director´s cut pamatam ako omnoho psychicky narocnejsi film, zrejme kvoli upravenemu zaveru. Directors cut - 100%, oficialna distribucia - 90%. ci vsak uz uvidite jednu alebo druhu verziu, teste sa na skvely scenar, reziu, nadherny strih a hudbu (clint mansell) a predovsetkym svoje pocity po zhliadnuti...maloktory film tak zaposobi.

Muži v černém 3 (2012)

Jednym slovom strasne. Otrasny scenar, este horsi hlavny zapornak, vizualne spracovanie je plne serednych a evidentne lacnych trikov, len velmi malo vtipu a predovsetkym chybajuci akykolvek naznak snahy o priblizenie sa celkom slusnej jednotke. Nebyt Smitha, nie je to ani jedna hviezda.

Ken Park (2002)

ano, je to velmi otvoreny a explicitny film...ano, miestami je mozno pre niekoho sokujuci...ano, niekedy cloveku skrsne v hlave myslienka, ze na scenari sa niekto poriadne odbavil...zaroven vsak rozhodne NIE, nie je to odpad...skor je to krute zrkadlo odrazajuce obraz na ktory clovek len tak nezabudne. povodne som uvazoval nad 3 hviezdami nakolko filmovo zdaleka nejde o remeselny "masterpiece", ale kedze si na ten film dokazem spomenut aj dobrych 8 rokov po jeho zhliadnuti, musia to byt 4 hviezdy... sumar: ak ste bigotny, nabozensky zalozeny divak ktory ulietava na veciach typu "v siedmom nebi" pripravte sa na sialeny sok...ak nie, pripravte sa na mierny sok...a ak ste naozaj "open minded" divak, pripravte sa na to, ze budete o veciach ktore uvidite hodne premyslat v zmysle "toto je uz i na mna trochu vela" a mozno na ten film len tak nezabudnete.

Začátky (2010)

podobne ako o serious man od coenovcov aj o tomto filme mozno povedat, ze ide len o jeden dlhy nepodareny zidovsky vtip..velke sklamanie.

Město (2010)

az prekvapivo dobre natoceny krimi thriller...prvych 15 minut filmu je naozaj strhujucich..osobne som videl extended cut a neviem do akej miery sa (obsahovo) lisi od klasickej verzie, no ja som si tie 2 a pol hodiny naozaj uzil bez toho, aby som sa pozeral na hodinky..celkom fajn vybalancovane pomery akcie a kludnych pasazi, skoda len ze affleck obsadil do hlavnej ulohy seba sameho..avsak rezijne, zasluzene 4 hviezdy..

Ajťáci (2006) (seriál)

Scenar, postavy, herci, britsky humor a hutne davkovana miera nadsazky robia z IT crowd perfektny sitcom. Linehan to proste vie a tymto kuskom krasne doplna kralovske black books. Lahodkovy komedialny olovrant.