• Thriller

Gravitace (2013)

perfektná kamera, predovsetkym sceny bez strihu, technicka dokonalost a vykon sandry bullock - kvoli tomu sa fim oplati vidiet. vsetko ostatne za nic nestoji - dej je prachsprosty kolovratok opakujucich sa "nervydrasajucich" scen, ktore vas uz na druhy, nieto este treti krat v zavere filmu vobec nechytia. + klasicke sceny typu 1% kysliku v skafandri, chytenia sa vesmirnej lode az na poslednom moznom mieste, 1% paliva v tryskach, rusi a vodka, cinania a jazykova bariera atd. neuveritelne znizuju uroven filmu s obrovskym potencialom. bohuzial. ps. bez 3D TV/kina to radsej neskusajte.

Světová válka Z (2013)

nacakane fajn film. cakal som bezduchu rodinnu zombie-survival zlataninu ale nastastie Brad tu rodinku odlozi a dej sa slubne rozvija i bez nich. atmosfera je prijemne vybudovana a hoci niektore sceny su do filmu zaradene cisto na efekt (Izrael...), reziser k tradicnym filmovym klise casto nesiaha.

Atlas mraků (2012)

prihlupla rozpravka nakrutena 3 rezisermi podla scenara od 3 scenaristov upravujucich 1 knihu. je treba povedat nieco viac? azda len - netreba mat velke ocakavania...je to pozeratelne, ale zaroven prazdne, pricom najhorsie na tom je, ze sa to cely cas tvari, ze to prazdne nie je.

Za borovicovým hájem (2012)

prvy pribeh 4*, druhy a treti po 2-3*. film ide v zasade od najlepsieho k najhorsiemu v dosledku coho cloveku ostane v mysli hlavne to horsie. hoci som o goslingovi ako o hercovi dost pochyboval, posledne filmy mu vysli a v tomto kusku je naozaj skvely. bohuzial, na nom nemoze stat cely film, zvlast ked je strukturovany tak, ako je (nerad by som prilisnym spoilerovanim pokazil film, preto len takto vseobecne).

Jen Bůh odpouští (2013)

hovori sa ze je to love it or hate it film, no ja som predsa ostal niekde v strede a neviem sa rozhodnut, ci sa mi ten film pacil, alebo nie. mozno keby som mal mensie ocakavania dam bez problemov 4*, nakolko vsak tie neboli naplnene su to len 3*. skvely vizual, hudba i "backgroundovy" pribeh vyrozpravany v utrzkoch na pozadi hlavneho deja su velke plusy tohoto filmu. to, ze inak nic prevratne a zasadne film nepriniesol, je zase druha stranka. ale ako hovorim, mozno su za tym len privelke ocakavania.

Star Trek: Do temnoty (2013)

je to tak na 2 hviezdy, ta tretia tam je len kvoli prvej pol hodinke a postave Khana - hoci Cumberbatch hral celkom dobre, po prvych 15tich minutach zacne byt extremne umely, ale taky je vlastne cely dej. Klise strieda klise a posledna pol hodina je uz doslova bolehlav. Nebyt niektorych peknych efektov na 3D tv, tak to mozno ani nedopozeram. Kazdopadne pre fandov rychlo sa vyvijajucich pribehov, kde nie je nad cim prilis premyslat a staci im uzivat si striedanie hrdinskych reci s kvazivtipnymi poznamkami neohrozenych hrdinov to postaci. preto asi tych 82%.

Dokonalý smysl (2011)

romanticky film prelinajuci sa s katastrofickym tak nadhernym sposobom, ze clovek cely cas s napatim sleduje kazdu minutu...spolu s killing them softly je perfect sense po dlhej dobe dalsim dokazom, ze sa velmi dobry kusok da natocit aj bez klise, z netradicneho uhla pohladu a s minimalistickym nadychom...rozhodne stoji za to vidiet.

Klub rváčů (1999)

pekne natocena a dobrymi hercami obsadena hlupost...zvrat a la sloh stredoskolaka...zaver snad ani netreba hodnotit...obrovske sklamanie.

Stud (2011)

vyborna kamera, este lepsi fassbender a skvely namet...co vsak z toho, ze cela ta kvazi generacna vypoved moderneho newyorcana mohla byt o pol hodinu kratsia bez straty co i jedineho doleziteho momentu? fajn drama, rozhodne vsak nic po com by som hodinu hladel do steny a premyslal...na to je to az priliz prvoplanove..lepsie 3 hviezdy.

Hon (2012)

kvalitna drama, ktoru vsak trosku kazi casto az prilis umelo vyhroteny osud Mikkelsena...urcite neurazi, no ani nenadchne...lepsi priemer. Na seversku produkciu az prilis prvoplanove...od zaciatku do konca viete co sa stane..to plati s nad len s vynimkou sceny v kostole, ktora je skutocne skvela a zrejme dlho ostane v mojej pamati. Necital som predlohu, no myslim, ze kniha musi byt omnoho strhujucejsia. nebili by totiz do oci vsetky tie vyumelkovane a umelo vyhrotene sceny (obchod, atd..)