• Thriller

Sviňák (2013)

velmi dobry mix stylov, jedna hviezda dolu za zbytocne opakovanie sablonovitej sceny s "videniami", ale inak skvely film s koncertujucim McAvoyom.

Vlk z Wall Street (2013)

povrchnost nad povrchnost, prazdnost nad prazdnost...to co plati u luhrmanovho velkeho gatsbyho tu plati dvojnasobne...kym gatsby bol jeden velky rapovy klip, wolfie je "cool" rapovy klip natiahnuty na 3 hodiny. mizerny dej, absolutne nijaka hlbka postav, pozlatka a par nahych fesand...okrem par vtipnych okamihov kedy som sa naozaj zasmial a tradicne dobreho dicapria a menej tradicne dobreho hilla film nic neponuka..celkovo je natoceny len na efekt, avsak pokial nie ste 17rocny chlapec snivajuci o podobnom lifestyle ako mal wolfie, film je stratou casu...a to absolutnou.

96 hodin: Odplata (2012)

popravde, ani som film nedopozeral...to sa mi nestalo uz poriadne dlho...za ten cas som vsak videl 60x zaber na Hagiu sofiu, dej bez akejkolvek logiky (napr. dceruska si po istambule hadze jeden granat za druhym a nikoho to netrapi...), scenaristicky na urovni ani nie Bckoveho akcneho filmu ale o mnoho pismen v abecede dalej, klasicke sceny ako napr. docahovanie predmetov koncekmi prstov v poslednej chvili, nahanacka autom po uzkych ulickach plnych ludi s drevenymi furikmi plnymi ovocia, zeleniny, atd., samozrejme scena s dvoma autami a vlakom, kde to hlavny hrdina na poslednu chvilu stihne a prenasledovatelov vlak zramuje...jednoducho, genericky akcny film...nalepte biedny dej na milionkrat opakovane klise a mate tento film...alebo aj sto inych.

Salton Sea (2002)

film balancujuci medzi dobrou dramou a povedzme "crack noirom"...uvodna a zaverecna scena trochu zbytocne, ale inak vyborna, naozaj vyborna zanrovka. herecky tu v mojich ociach val kilmer a d´onofrio vyrazne povyrastli.

Rychlé peníze - prodej drog (2012)

absolutne bezobsazny, nic nehovoriaci zhluk vyrokov ludi z drogovej sceny tvariaci sa ako dokument...velka bieda. kto nejake filmy tykajuce sa dealovania drog videl sa nic nove ani zaujimave nedozvie. 96 minut nudy.

Talentovaný pan Ripley (1999)

velmi dobra drama/thriller, dobre sfilmovane, len na tu piatu hviezdu chyba takmer absentujuci prechod medzi "ripleyho nepoznam" po "ripley je moj nalepsi kamarat"..

Noc patří nám (2007)

velke prekvapenie, uprimne nerozumiem tomu preco ma tento film take nizke hodnotenie. v nicom nezaostava za mnohymi lepsie hodnotenymi zanrovkami. nehovorim, ze by to neslo urobit lepsie, no niektore sceny su naozaj top vo svojej oblasti. rozhodne stoji za pokus.

Sin City - město hříchu (2005)

rozhodne do filmovej podoby najlepsie spracovany komix..miestami som mal naozaj pocit, ze listujem v komixe, co je dobre, nakolko to dava dojem, ze divak dokaze pracovat s casom a tokom ako plynie dej (najvacsia vyhoda klasickeho papieroveho komixu)..no i tak musim povedat, ze to bolo sklamanie. videl som prerobeny extended cut, ale ratam, ze ten horsi ako kino original nebude. nech je to akokolvek dobre urobene, obsah nie je na 5 hviezd, ani na 4.

Mechanik (2004)

vizualne, herecky, dejovo perfektny film s jednou jedinoch chybickou - predvidatelnost zaveru. napriek tomu 5* (zmenene z povodnych 4*)