Akame ga kill! (2014) (seriál)

Kladné postavy se se svým utajením sžily tak dokonale, že si jich v jejich nevýraznosti ani nepovšimnete (Chelsea je výjimka potvrzující pravidlo), a celkově by bylo mnohem zajímavější, kdyby se tvůrci více zaměřili na sadistickou záporačku a její speciální jednotku. Animátoři se vyřádili více než na Majikoi, a ani přímý dohled autora nepomohl. Na rychlo ushité zakončení též na dojmu nepřidá. Esdeath ga Kill 4*... Akame kdo?

Deadpool (2016)

Ze samotného filmu si nic úchvatného nepamatuji, ale pochvalu zaslouží marketingový tým, který se (ač je to krapet smutné) zasloužil o nejlepší kampaň na prevenci rakoviny varlat.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Ač povětšinou od akčních filmů o pánech v kápích neočekávám hluboký příběh, tak dojem z tohoto snímku ničí neuvěřitelně ubohá zápletka. Nebo spíše přílišné přeskakování mezi linkami při absenci nosného příběhu v první polovině - posléze se rozjedou akční scény, příběh jde stranou úplně a divák může jen hltat jak si na sobě hrdinové vzájemně hojí své vnitřní frustrace za použití nadměrného násilí. Chápu, že Batfleck je vykreslen jako veterán mnoha bitev, poznamenaný na těle i na duši, a že cynický Lex má hluboce zakořeněný citový problém pramenící z jeho vztahu k otci-Supermanovi, kterému se též lidé klaněli jako největšímu dobrodinci, ale který zneužíval svou sílu a postavení vůči synovi. Ani Freud by mi však nedokázal vysvětlit, proč spolu hlavní postavy nekomunikují, a jsou schopné názorového přemetu ze "chci ho zabít" na "vše je OK, jsem Supiho nejlepší kámoš". Polidštění boha je fajn, ale co jsme si, to jsme si, tisíce mrtvých? Odpuštěno, to vše během několika vteřin. Bylo by uvěřitelnější, kdyby je WW přesvědčila k zápasům v bahně. 2* pro tým Batman a za slušnou akci a vizuál.

Iron Man 3 (2013)

Yo listen up here's a story, about a little guy that lives in a blue world... Pozitivně hodnotím za to, že podle traileru čekáte něco jiného, hraného na výrazně vážnější notu. Film chvílemi působí přehnaně, až parodicky, a u scén s postavičkou, která může rovnou pobíhat s cedulí „já, padouch“, spoutaným Starkem na útěku a vlaštovkou na drátě nebo solo-infiltrací sídla ve stylu akční komedie si říkáte „vážně?", ale bavíte se, v tomhle ohledu IM3 nabízí přesně to, co od pořádného popkorňáku chci. K negativům, pokud jste fandové komiksů, rozuzlení může vyústit ve vaše rozezlení, a dvě „témata“ vám mohou přijít absolutně vyplýtvaná. Hrdina potřebuje svůj protipól, padoucha, kterého je radost nenávidět, nebo má alespoň pořádnou motivaci a není úplně nemožný, a těch se filmovým Iron Manům zoufale nedostává. Výtku si zaslouží i konec znehodnocující celou Starkovu motivaci z IM2.

Hostitel (2013)

Celá planeta Země je obsazena emzáckými sumýši, kteří nejprve zničili Měsíc, a pak zlikvidovali všechny výrobce kontaktních čoček. Celá? Ne! Jedna jeskyně, obývaná nepoddajnými Američany, ještě stále odolává parazitickým vetřelcům... Po shlédnutí upoutávky nejprve přemýšlíte, co jste komu udělali, že jste se dočkali trestu v podobě celého filmu. A následně překvapivě zjistíte, že to zase tak děsivé není, příběh sice na úrovni fanfikce, veškerá gradace nulová, hudba se chvílemi až nechutně podbízí, ale slušná režie a sympatické herecké obsazení vylepší celkový dojem na průměr. Jen škoda až pohádkového konce a zamrzí i nenaplněný potenciál, rozpolcená osobnost a Stockholmský syndrom přímo vybízejí k prozkoumání. A kdyby čirou náhodou poblíž neležela Emily Browning, mohlo dojít třeba ke kontroverznímu láskyplnému vztahu chlapce a čilého sedmdesátníka/Poutnice, a rozvedení toho, zda na přitažlivosti skutečně nezáleží. Ale chápu, že nejsem cílová skupina, takže ***.

Walk All Over Me (2007) odpad!

Jedna hvězdička za výstř... ne ani tu si to nezaslouží. Film příliš nepobaví, úsměv se vám na tváři objeví leda máte-li zálibu v gangsterech trpících fobií z pánského přirození nebo v blondýnkách oděných do uniformy ušité ve východním bloku. A pokud se vám líbí Leelee, tak i In the Name of the King je lepší volba.

Nespoutaný Django (2012)

Je libo mírně šílený spagetti exploitation film plný negrů z chaloupky strýčka Toma, zasazený do prostředí otrokářského jihu, kde vyhrává hip-hop? Tarantino svou verzi Jihu nemyslí zcela vážně, míra brutality nepřekračuje únosnou mez, přesto si milovníci krevních obrazů nejen na koňských zadnicích přijdou na své. Umělá arteriální krev, samozřejmě, protože má hezčí barvu. Doporučují čtyři z pěti zubařů a jeden dekadentní frenolog.

Pí a jeho život (2012)

Návodná robinsonáda pro trosečníky, kteří uvízli na záchranném člunu s velkým, nebezpečným masožravcem. Film není ani tak o vypravěči, snažícím se vytěsnit trauma, ani o tom, jaký příběh je lepší a jakému dáváme přednost, ale proč vidíme jako pravdivou zrovna tu naši verzi, jakkoli přibarvenou vypravěčem či divákem.

Dredd (2012)

Nic není zadarmo, a spravedlnost si za svoje služby účtuje svobodu.

Raubíř Ralf (2012)

Výlet do světa, kde arkádové herny překypují životem, záporáci se zřídkakdy dočkají uznání za dobře odvedenou práci a „wanna cyber?“ má zcela nevinný význam. Hvězdička za nostalgické vzpomínání na 8bitky, Zangiefovy spodky, nejlepší skrytou reklamu na sušenky (Martian Manhunter approves!) a dilema, zda jít na film sám nebo někomu nejdřív ukrást děti. Perfektní dojem kazí pro mě nepochopitelná Skrillex reference a nevím, co autoři sledovali nacpáním Rihanny do jinak bezvadného soundtracku. Takže za 4, i tak dle mého názoru nejlepší rodinný film roku 2012.