Samotář v Seattlu (1993)

Velmi příjemná romanťárna. Ale tak, jako si u filmů podobného žánru občas říkám, že by se to teoreticky stát mohlo, tak tady mě to teda ani nenapadlo. Až na tuhle věc, která mi trochu kazila celý dojem, to byl krásný zážitek. Nejvýrazněji na mě asi zapůsobila hudební stránka, která je opravdu bezkonkurenční! 4*

Rozpolcený (2016)

Uznávám, možná to je tím, že jsem hororovými filmy téměř neposkvrněn (a to si hodlám zachovat), ale Split byl pro mne přímo dech beroucím zážitkem. Atmosféra byla neskutečná, hlavně asi díky hudbě, a samozřejmě skvělým hereckým výkonům. Od McAvoye jsem je čekal, ale Anya Taylor-Joy (kterou jsem doteď neznal) také ukázala, že hrát opravdu umí. Krásná práce. 5*

Memento (2000)

No tak tohle bylo tedy něco. Celý film byla naprosto strhující podívaná, od které jsem nemohl odtrhnout oči v marné snaze pochopit "what the f*** is going on here". A kdybych si hned po shlédnutí filmu nevygooglil vysvětlení (které bylo asi tak na další půl hodinu), asi bych to nepochopil (a kdo ví, jestli jsem to pochopil správně). Asi nebylo úplně ideální, koukat na to mezi 3 a 5 hodinou ranní. Nicméně naprosto zasloužených 5*

Lov lososů v Jemenu (2011)

Nikdy bych neřekl, že se mi bude líbit film o rybách. A bylo to vlastně o rybách? Kdo ví. Každopádně Ewan s Emily to opět dokázali, fungují spolu naprosto skvěle. A Ewanovy malůvky na tabuli byly prostě dokonalý! Na plný počet tomu něco chybělo, ale 4* jsou naprosto zasloužené.

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Podle mého jedna z lepších "Sandlerovek". Povedené vtipy převažovaly nad těmi nepovedenými, zkrátka jsem se bavil a o to v komediích přeci jde. A Jessica Biel byla příjemnou třešničkou na dortu. 4*

Americký gangster (2007)

To jsem celý já. Stáhnu film několikrát doporučený, zapnu ho, zjistím že má 3 hodiny, řeknu si, že tolik času nemám a odložím ho na dobu neurčitou. Díky bohu, že jsem se k němu nakonec dostal, protože to bylo vážně něco. Napětí se dalo krájet, herecké výkony (především Denzela) byly excelentní. Tři hodiny byly pryč jako lusknutím prstu a já seděl před obrazovkou s titulky s pocitem "wow". Na to, že gangsterky zrovna nemusím, tohle je jeden z těch filmu, co se prostě musí vidět. 5*

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

První série strhující, dramatická, napínavá. Slyšel jsem její poselství a přemýšlel nad ním, takže cíl splněn, gratuluji. Byl jsem tak pohlcen myšlenkami, že jsem neměl čas se zabývat maličkostmi, které mi tak úplně nehrály. Druhé sérii prostě to napětí chybělo. Přílišná snaha o dramatičko (protože se přeci zabýváme vážnými tématy) byla často až ke škodě. Pokud jste chtěli říci, že všichni na amerických školách jsou psychopati a za všechno zlé můžou muži, gratuluji, to z toho docela dobře vyznělo. První série 5*, druhá dost slabé 3* (pokud vás zajímá něco konkrétnějšího, docela jsem se v komentáři k 2. sérii rozepsal). A upřímně mám hrůzu z toho, že se chystá série třetí. Ano, kouknu se na ni. S nadějí, že se tvůrci vzpamatují a vymyslí opět něco hodnotného. Ale velmi pochybuji, protože z toho, co všechno zesrali ve druhé sérii se jen tak lehce nevykroutí.

Proč? 13x proto - Série 2 (2018) (série)

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!! Když objektivně porovnám první a druhou sérii, asi nebyly zas tak odlišné kvalitou. Jenomže tu první provázelo napětí, kdo bude dál, co dalšího se stane. První sérii jsem doslova hltal, tuhle jsem pouze sledoval. Děj byl rozvláčný, první půlku série se téměř nic nedělo, druhá polovina se podstatně zlepšila, byly tam skvělé momenty připomínající atmosféru první série, ale také, bohužel, věci, které se až tak nepovedly. No a některé věci mě opravdu, ale opravdu vytočily. Tak jen několik pro představu: 1. Hannah mluví. PROČ MLUVÍ??? Proč nezůstali u Clayových vzpomínek na ni jako v první sérii? To mi opravdu nesedlo 2. Tohle je i v první sérii, ale jen víceméně okrajově. A to celá žaloba Bakerových vůči škole. I když mi nedávala smysl, překousl bych to, rodiče prostě chtěli najít viníka, zkusili to se školou. Ale to, jak byli ÚPLNĚ VŠICHNI strašně zdeptaní a rozhození tím, že škola vyšla z procesu nevinná? Jako vážně? Asi jste si to popletli vážení, Bryce není škola, jemu to mohlo bejt absolutně ukradený, kdo ten proces vyhraje. A nebylo to všechno o tom, aby Bryce zaplatil za to co udělal? Ale jo, buďme všichni nasraní, že škola vyšla jako nevinná... 3. Je mi líto, ale jsem kluk, takže mě fakt vytáčí, jak úplně všichni úplně všechno házejí na kluky, oni jsou přece ti špatní, za všechno můžou oni. Jen jedna citace za všechny (která mě fakt zvedly ze židle s myšlenkou, že si už fakt musíte dělat prdel). "You're gonna blame the girls? Girls just dont get into bad situations. Guys make the situations bad.You dont know what that feels like, to be a girl in that room." Tak tam kurňa nelez, když se ti nelíbí atmoška v Clubhouse, a přestaň se furt opíjet jako totální kravka, možná by to pomohlo. 4. Chápu, že jedním z hlavních témat seriálu je zneužívání žen, ale co je moc to je příliš. Další citace za všechny (z úst paní Bakerové): "I dont know a single woman who hasnt faced sexual asault, abuse or worse. Not one." Tak já teda nevím, buď máš fakt talent na to, vyhledávat znásilněný ženy, v Americe jsou opravdu všechny ženy znásilňovány nebo (a to je asi daleko pravděpodobnější) jste fakt zbytečně přestřelili. A ty výpovědi málem všech ženských postav v seriálu o tom, jak opravdu byly někdy znásilněny? Oh please... jo, to téma není k smíchu, ale zveličili jste ho maximálně, jak to jen šlo. Příliš jste tlačili na pilu, až jste se sami pořezali. Podtrženo, sečteno, druhá série se dle mého moc nepovedla. Snažila se zuby nehty zůstat "dark and full of terrors", až to bylo často dost nucený a přemrštěný. Chtěli jste poukázat na to, že i studenti na střední mohou mít vážné problémy? Gratuluji, udělali jste z každé jednotlivé postavy psychopata. Tak jsem si tu postěžoval, ohodnotil na 3* (protože zas tak zlý to nebylo) a jdu si pustit písničku The Night We Met (a ne jednou, jsem prostě cíťa).

Drž hubu! (2003)

"Ahoj, jmenuji se Kentán a jsem z Montarži." Varování! Tato (a mnoho dalších hlášek v tomto filmu) způsobuje záchvaty smíchu!! A tak to má být. Jedna z nejvtipnějších a nejlepších komedií, kterou jsem kdy viděl. Netřeba víc se rozepisovat, snad jen ještě na konec zavýsknout HOOOOOOOOVNO! :-)

Proč? 13x proto - Série 1 (2017) (série)

Tak tohle je teda něco. Příběh gradoval úplně neuvěřitelným způsobem. Prostě jsem se nemohl odtrhnout, nešlo to. Nenacházím slova, kterými vystihnout, co všechno, kolik otázek to ve mě vyvolalo. Tak jen pro příklad: Jsem si vědom toho, že to, co dělám, může mít opravdu vážné důsledky a i "maličkost" může způsobit "butterfly efect"? Co je pravda, a jak je zkreslená mým vnímáním světa a života? Kolik sraček je na tomhle světě, možná v mým okolí a já je nevidím nebo ignoruju? A mohl bych pokračovat dál a dál... Ano, můžeme se nimrat v tom, jak je tohle divný, tohle nedává moc smysl a tamto mohli udělat líp. Při sledování mi to bylo ale upřímně jedno, emoce naprosto přehlušily rozum a objektivitu. A to takovým způsobem, který jsem už dlouho nezažil. Takže jasných 5*