• Thriller

Life of Crime (2013) (seriál)

Prijemne krimi-drama, kteremu mozna trochu ubira na krase jiste zrychleni/zjednoduseni urcitych pasazi a zivotnich etap. Mel jsem pocit, jakoby nekdo vtesnal 6 dílů do tri. I tak stale silne nadprumerna, dobre zahrana, sympaticky britska a tak akorat zdramatizovana zalezitost, ktera fanousky uk krimi tvorby rozhodne potesi.

Park Gorkého (1983)

Pokusit se na svet divat ruskyma ocima konci v drtive vetsine pripadu americke filmove produkce spise usmevnym dojmem. Usmevu jsem se nekolikrat neubranil ani zde. I presto se jedna o skvely konspiracni krimi-thriller s vybornym (nejenom) Hurtem a prijemne mrazivou zapletkou. Moc jsem se bavil.

Vishwaroopam (2013)

Tento snimek mi pomohl prekonat asi tak deset tisic levelu bizarnosti... :)

The Mimic (2013) (seriál)

Onehda jsem nahodou narazil na tuto zajimavou legracku, proklikal jsme se k ni pres meho noveho idola Neila Maskella ze serie Utopia. V hlavni roli pro me az doposud neznamy komik/imitator Terry Mynott. Predstavuje typka zijiciho tak nejak v apaticky-pasivnim loser rezimu. Svojim zivotem spise proplouva, dela udrzbare nebo neco na ten styl, jeho prace jej zjevne ubiji, a tak resi, co se sebou. Krome toho prave zjistil, ze je mozna nevedomky dlouha leta tatkou. Nicmene hlavni devizou teto rozbihajici se serie bude zrejme jeho obdivuhodna schopnost velmi vtipne / stylove glosovat a imitovat nejruznejsi hlasy od Al Pacina az po Alana Rickmana ci Jamese Masona a zasazovat je do nejruznejsich situaci, co se mu v beznem zivote deji. Cele to ma takovou prijemnou az roztomilou atmosferu a musim uznat, ze po prvnich 10ti WTF minutach jsem se pristihl, ze se docela dobre bavim a ta postava mi pres prvotni nemastnost-neslannost zacina byt sympaticka. Mate li slabost pro nejruznejsi hratky s UK atd. akcenty a ocenite, ze nekdo dokaze imitovat takove borce jako je James Mason, tak si opravdu prijdete na sve. Neni to zadna strhujici bomba nebo slagr sezony, ale ma to sve kouzlo a mnoho nenasilne vtipnych momentu.

Sedm psychopatů (2012)

Olala, jizda. Hodne sileny scenar, zbesily az bizarni humor, mozna take trochu chaoticky film, ale tak dobre zahrano a tak extremne vtipne, ze jsem se bavil primo kralovsky. Podobny film muze mit klidne i par slabsich momentu, ale ty necekane krutovtipky ci moudra, co nasleduji, je alespon pro me hrave vynahradi. Sam Rockwell me i po letech dokaze prekvapit, jakej silenej maser to je. Farrell zraje jako vino. Walken je proste demon z nejstylovejsich. Harrelson rovnez nezkazi zadnou legraci, klobouk dolu. Tom Waits potesil. McDonagh je borec, tesim se na dalsi filmy. Pro me moc prijemne prekvapeni. O to vic, ze jsem slysel dost lidi prskat. Jsem rad, ze jsem se nenechal znechutit misty rozporuplnymi reakcemi. Humor dle meho gusta, 4 a pul bludistaka...

Kontrašpionáž (1942)

Roztomila spy komedie z prostredi bombardovaneho Londyna. Diky vtipne pojatym charakterum a fajn zapletce lstive infiltrace ne zas tak zaporneho "padoucha" za ucelem ziskani jednoho tajneho planku, je vysledkem mily, zabavny a vzhledem k prostredi, tematu a dobe vzniku take prekvapive vtipny film.

Espionage Agent (1939)

Veskera mozna filmova pozitiva tohoto romantickeho & spionazniho snimku, ktery se venuje prvnim kruckum americke kontraspionaze a obsahuje take vasnivou love story, bohuzel krapet prebiji jeho do oci bijici naivita a vlastenecko-propagandisticky naboj. Ten vsak vysvetluje rok a atmosfera doby vzniku filmu. O zadnou filmovou lahudku se i pres jistou roztomilost dle meho nazoru nejedna ani v ramci zanru ani mimo nej.

Loft (2008)

Obdivuhodne rafinovana a psychologicky precizni manipulace hned o nekolika prekvapivych chodech. Vzdy, kdyz uz si clovek rika, ze se to vse konecne vysvetlilo, prichazi dalsi "mindfuck" kolo. Takzvane "nejlepsi pratele" zkratka umi prekvapit. Skvele jsem se bavil, po pomalejsim najezdu prisla odmena v podobe velkolepeho finale.

Morke (2005)

Intenzivni severska depka na tema sebe-vrazdeni. Stisnujici atmosfera a imho velmi dobre zahrano. Nicolas Bro je pak totalni demon, v monterkach s temer nehybnym, permanentne litostivym a az paradoxne nevinne pusobicim vyrazem, kdy proste tusite, ze neco neni v poradku. Hezke.