• Mysteriózní

Něžnost (2011)

Očekávala jsem nějakou mírně tuctovou další romantickou komedii na nedělní zimní odpoledne, ale tohle mě fakt hodně překvapilo, velice příjemně a nevšedně zpracovaný film. Skvělá a jako vždy zajímavá Tautou i představitel Markuse (Damiens) byli tak nesourodý "pár", vizuelně až nehezký, že mě tahle naprostá výjimečnost po mírně patetickém začátku filmu naprosto vtáhla do děje. Ostatně ono tady nejde ani tak o nějaký děj, ale o.........o co vlastně? V podstatě o nic moc, ale kuňa - ono je to tam i bez přehnaných slov, keců a dramatických nafoukaných záběrů. Kamerové momenty byly vtipné, jednoduché a přitom hluboké. V tomto snímku není prostě nic, co by se dalo čekat, jak tomu šablonovitě v tomto žánru dost často bývá, takže několikrát jsem si v průběhu filmu i na závěr řekla: tyjo, dost dobré. Takže asi tak :-)

Nikdy neodvracej zrak (2018)

Velice zajímavý, zvláštní a silně povedený film. Stálo za shlédnutí v kině - i přes tu extra dlouhou stopáž. Výborný uhrančivý Sebastian Koch (s plnovousem byl přímo k sežrání......no jo no:-)), Tom Schullig ve ztvárnění Kurta je dobrý herec s budoucností. Skvělý příběh s atmosferou, tajemnem a psychoatmosférou, který měl podle mě vše, co měl mít. Závěr mě tedy malinko překvapil, protože jsem čekala dopadení a prozrazení Kocha coby nacistického lékaře, jakožto takovou "tečku na dortu", ale tak....zřejmě to nebyl režisérův plán a máme tady zase jeden ne-oblíbený (za mě ano) otevřený konec s otazníkem. 100%.

Noc požírá svět (2018)

Tak trochu hororová komedie s nelogickým chováním lehce vyšinutého nezombíka, ale i přes ty paradoxně úsměvné vtípky a záběry byl film pro mě i tak přiměřeně hororový a děsivý:-)). LFŠ 2018.

Noční recepční (2016) (seriál)

Tak tento seriál mě naprosto dostal!!! Jeden z nejlepších krimi snímků, co jsem kdy viděla, po všech směrech. Nic víc k tomu nebudu dodávat - prostě vážně bomba.

Nostalgie (1983)

Šmarja, to bylo teda těžké artové psycho. Tarkovskij je hodně náročný na shlédnutí a tento film dělá čest svému názvu. Pro mě byla výživná kamera, temné záběry. Postavy značně nesympatické, ale to patří k tomuto typu snímku. Lfš 2017.

Occamova břitva (2012) (TV film)

Dost povedený a na produkci ČR vydařený psychologický snímek. Sokola sice nemusím, ale tady svoji roli zahrál (nezahrál:-)) dobře, stejně tak skvělá byla Zuzka Stivínová a jinak sympatický padouch Ivan Franěk. Ať chcete nebo ne, rozhodně vás při sledování napadnou srovnávací myšlenky a úvahy tak jako mě: co by bylo správnější řešení a co kdybych se v podobné situaci sama ocitla. Bavilo mě to. Režiséru Svátkovi tento styl naprosto sedí.

Oklamaný (2017)

Pěkný film, příjemný, trochu jakoby místama až "naivní", ale bavil mě. Jak nám ženám schází ten mužský prvek, pokud jej delší dobu nemáme...:-)). Chyběl mi tam jen širší výklad a důvod chování postav. Výborná N. Kidman - prostě dáma každým coulem jako vždy, i při rozhodnutí amputace důstojníkovi nohy :-))

O kuřatech a lidech (2015)

Šílené, nechutné a výborné v jednom! Podobně jako Adamova jablka:-) Tento dánský režisér se mi jeví jako velmi schopný ve své práci a jeho styl je neokoukaný a s jiným pohledem. I proto 5 hvězd.

Opilí láskou (2002)

Docela bizarně zvláštní film, zkoukla jsem jej v tv až teď a myslím, že kdybych se na něj dívala v době jeho uvedení před 21 lety, tak bych to prostě nedala:-). Adam-Barry měl hodně svých různých "poruch", ale bavil mě. A ta hudba - kurňa co to bylo? Ale vlastně ten rachot tento jinak šílený film docela přebíjel, doslova:-)).

Osm hrozných (2015)

Po shlédnutí tohoto 8. Tarantinova filmu mám přesně takový dojem: tož to je prostě m a z e c! Tohle dílko si buď naplno bez výhrad zamilujete a pochopíte a nebo budete mít kecy, že tomu chybí šťáva, pomalý rozjezd, malá dynamičnost, jak by to šlo jinak udělat - jak tady někteří píšou (v tom případě zůstaňte u svých oblíbených krimiseriálů typu Vraždy v Midsomeru a pod:-) ). U tohoto režiséra je to buď a nebo. Nic mezi tím. Mně od samého začátku promítání a titulků nejdříve zaujal širokoúhlý formát a mrazivá hudba (hodící se k té hromadě sněhu všude:-))). Skvělá kamera. Příběh je postavený na jednoduchosti děje (část téma lovců lidí podobné i v Nespoutaném Djangovi - tady mi jen chyběl oblíbený Christopher Waltz) + doplnění skvělými herci, skvělými záběry, dialogy (např. předávající historka s dopisem od Lincolna), scénami s litry krve i bez a jiných tryskajících červených nechutností, které v závěru samozřejmě jako vždy gradovaly. Klasika Tarantino. A mě to baví. Stopáž 182 minut mi v kině utekla strašně rychle. K obsahu nebudu dál nic víc psát, zajděte si na to do kina. Já hodnotím plným počtem, jednoznačně.