• Mysteriózní

Hra (1997)

Velice zajímavý, perfektně promyšlená vize "hry" (realita nebo sen?)....prostě: dost dobře provedený i hlavně Míšou Daglesovým zahraný film :-))

Chalífát (2020) (seriál)

Od samého začátku mě seriál chytnul a nepustil, vynikající napětí, sledovala jsem s takovým tím sžíravým pocitem v žaludku....a taky jsem se snažila si představit, že bych musela žít v takové situaci, domově a víře jako Pervin a vůbec ty ženy v Sýrii....strašné. A ten závěr - bomba (doslova)! Náborář dívek džihádistů IS Ibbe byl úplně přesvědčivý (mladý herec je původem ze Zimbabwe), ostatně jako všichni ti švédští herci tady to ve svých rolích zahráli krásně. Všechny epizody jsem dala na jeden zátah, nešlo se od toho odtrhnout:-)). Připomnělo mi to film Profil (2018), u kterého jsem měla podobné pocity, že by se měl promítat i ve školách jakožto osvěta, aby se holky nenechaly tak snadno zblbnout a uvěřit pohádkám. No a i přesto: salam alejkum :-). PS: samozřejmě mi v seriálu neuniklo, že manželé sledovali oblíbený švédský seriál Most (2011):-).

Charité (2017) (seriál)

Tož tenhle seriál mě fakt baví :-)))))

Chudáčci (2023)

Parádní kombinace Barona Prášila a Frankensteina v dámské parodii, kde z Emmy Stone nespustíte oči, je fakt naprosto výborná a po právu sebrala za roli Belly ocenění nejlepší herečky snad na všech festivalech. Ostatně všichni herci tu jsou dobře zapasovaní:-). Z filmu jsem měla nejdříve malinko obavy (sci-fi žánr nemusím), ale úplně zbytečně. Příběh mě v kině bavil, vtáhl + ty vtipné scény + hudba s místy zaznívajícími hodně sytými až děsivými tóny byla podle mě super a doplňovala tu bláznivou - černobíle a pak barevně vykreslenou - atmošku. Možná kdyby byl film kratší o 20 minut, stačilo by to k tomu zážitku, jinak dávám plný počet:-)

Idol (2023) (seriál)

Ze začátku jsem se do toho seriálového děje chvilku dostávala, pak mě zcela pohltila postava mladé Deppové v hlavní roli Jocelyn a už to jelo. Kurňa ona je v tomto věku ale vážně skvělá herečka (a kdybych byla na holky, zřejmě by byla můj "idol") :-). Sexuální nástřely super povedené, to ze všech sálalo:-). Závěrečný 5. díl hodně překvapil a v podstatě se karty úplně obrátily. Resp. ty 4 díly před se tvářily, že Jocelyn je obětí showbyznysu, lidí kolem, svého neradostného dospívání......konec ale celkem zajímavě a chytře otočil hru, takže mi docházelo, že to bylo vlastně úplně jinak a neklouzal děj jen po povrchu, jak by se mohlo zdát. Já dávám rozhodně 100%.

Il Boemo (2022)

Tohle mi teda bohužel vůbec nesedlo. Nuda, nemastné a chybělo filmu...vlastně všechno. Bod dávám za kostýmní přehlídku:-)

Inland Empire (2006)

Lynchův filmový rukopis pozná každý, já např. podle toho, že jej za prvé moc nechápu a za druhé nestačím zírat, když si říkám: co to sakra je?:-)). Tedy - u tohoto snímku jistě. Moc jeho filmů jsem neviděla (resp. nedala je až do úplného konce), výjimkou byl asi jen Mulholland Drive a Příběh Alvina Straighta. I tady se ale objevily postavy Lynchových oblíbených lidských králíků:-)).

Iracionální muž (2015)

Film hodnotím veskrze kladně, pro mě celkem zajímavý myšlenkový počin i nápaditá zápletka, bavilo mě to a celkově bych ho zařadila do sekce "lehké psychologické drama", neočekávejte ovšem žádné extra šokující překvapení (tedy - kromě úplného závěru - ten se fakt povedl:-)). Phoenix herecky byl obzvlášť skvělý a přesvědčivý. 4 hvězdy.

Irský zázrak (2022)

No...za mě asi slabší průměr, ale líbily se mi ty pochmurné záběry:-))

Jabka (2020)

Jestli vám vadí zvuk při křupání jablek, tak na tento film nechoďte! :-)) Jinak - mně se snímek líbil (řeckou divnou vlnu mám ráda) - a tenhle je svým dějem chvilkama až uspávací, ale nechrňte úplně, ať vám neukniknou ty super mimózní momenty a absurdní scény! Líbil se mi zvuk a Aris - kterého amnézie také postihla (spojler: nepostihla?) - tož ten to měl v hlavě dobře srovnané:-). Hodnotím 4 *