• Fantasy

Narcos - Konečný pád (2016) (epizoda)

Čekala jsem ten závěr tak nějak lepší. Něco víc strhujícího, celkem slabý.

Svět pod hlavou - Smrt špiona (2017) (epizoda)

Slabší díl. Víc mě baví ty machinace s (rádoby) časovou smyčkou bez pravidel, než obyčejná detektivka. Trošku lepší průměr.

Bohéma - Vyhrát za každou cenu (2017) (epizoda)

Nuda, jak je u Bohémy, kromě prvního dílu, už zvykem, kterou v tomto dílu alespoň částečně vynahrazovali herci. Jaroslav Plesl válcuje zbylé osazenstvo už nějaký čas, Vladimír Javorský, kdyby měl dostatek prostoru, zářil by, ale prostor skoro nemá, a děkuju tvůrcům za obsazení skvělého dabéra, pana Aleše Procházky, který bohužel není ve filmech vůbec vidět. Právě kvůli těmto pánům se přikláním tento týden k vyššímu hodnocení. A taky samozřejmě pomohlo, že tu skoro nevystupovala otravná postava Lili Krallové. :)

Svět pod hlavou - Dvojboj (2017) (epizoda)

Takovej průměrnej díl, kde se toho moc nestalo. Samozřejmě herecký výkony dobrý, ale chtělo by to více dějovosti a méně předvídatelných momentů (scéna s kachličkami na konci).

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Velmi milý seriál bez sitcomového smíchu, plný hodných a milých postav, které se mají rádi. Je to značně zidealizované, ovšem, ale když se zrovna nechcete zabývat světovými problémy a přejete si, aby vám seriál zvedl náladu, pak toto je rozhodně velmi dobrá volba.

Bohéma - A přece se točí (2017) (epizoda)

Čím dál horší. Těžká nuda, děj nedrží pohromadě, jsou to jen nahodilé scény vykládajících si, nebo ještě častěji souložícíh lidí. Seriál bez napětí, bez nápadu, občas i zbytečně nevkusný (králíci WTF?), který nemá divákovi co nabídnout. Pro mě je tohle už na hranici jedné hvězdičky.

Doktor Strange (2016)

Celkem zvláštní Marvelovka, ale buďme rádi, že tu zase nejsou kvanta idiotů v obtažených trikotech a Tony Stark s blbými poznámkami. Alespoň se to trochu lišilo od běžného popcornového Marvel scénáře. I když bylo zřejmě hlavním úmyslem snímku ukázat divákovi pestrobarevné Astrální světy, Doctor Strange je paradoxně nejsilnější v komorních scénách, a to především v těch, které činí hlavní postavu trochu víc lidskou - konfrontace s realitou v nemocnici, scény s doktorkou Palmerovou. Akční scény plné CGI a zcela zjevná inspirace daleko kvalitnějším filmem Inception, mě především nudily a nějak mi připadaly i zbytečné. Šablonovitost filmů od Marvelu tu byla, na rozdíl od většiny současných snímků tohoto studia, snesitelná díky lepším hercům, než mají ostatní Marvelovky, protože je hodně těžké konkurovat Benedictu Cumberbatchovi, Tildě Swinton, Rachel McAdams a Madsi Mikkelsenovi a to i s výborným obsazením Thora. Dále ten nápad s dimenzemi byl natolik mimo, že se nakonec ukázal vlastně jako výhodný, neboť je alespoň originální a občas jsem se dokonce i zasmála u nějakého toho vtipu, takže na komiksovku je to lepší průměr. PS: Je strašná škoda, že je v současné době docela dost dobrých herců, ale nevznikají téměř žádné dobré filmy. Takže nejlepší herci plýtvají talentem na jeden a ten samý příběh, jen v jiném kabátu.

Cizinka - Hlídka (2015) (epizoda)

Jenny je sympatičtější postava, než oba hlavní protagonisté.

Cizinka - Zúčtování (2015) (epizoda) odpad!

Takže manžel hlavní postavu seřeže řemenem a ona mu odpustí a na konci si to s ním rozdá? Jo, fakt skvělej model chování. Už jenom kvůli tomu je to odpad.

Cizinka - Z obou stran (2014) (epizoda)

A já už chtěla dát tři hvězdičky, protože scéna, jak Frank a Claire běží oba v jiných dobách k rozvalinám, byla vážně dobrá, ale ten závěr byl opět strašně trapnej.