Rudá mašina (2014)

Jeden z mála dokumentů s emocionálním přesahem.

Interstellar (2014)

Nadpozemská podívaná, která není možná ve všech detailech dokonalá, ale její opulentnost všechno přebíjí. I po roce od premiéry v IMAXu a na pouhé televizní obrazovce se krásně vyjímá audiovizuální palba, která do člověka sype hektolitry emocí a ne jednou mu způsobí mrazení v zádech. Před Nolanem lze jen smeknout klobouk, ukočírovat takový kolos s mistrovskou jistotou je věc nevídaná. Absolutní film. 10/10

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nejsem fanoušek Star Wars, viděl jsem sice všechny epizody, ale téměř nic si z nich krom rodinných vztahů nepamatuju. A možná právě proto jsem z Epizody VII nadšený. Nahláškovaná jízda, která hned ze startu nabere ďábelské tempo a do konce nepoleví ani o chlup. Esence skvělého blockbusteru pro celou rodinu a další stvrzení Abramsovy popcornové nadvlády. Kylo Ren je pro mě postavou roku. 9/10

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Ten film rozhodně nemá nejstylovější akci, nemá P. S. Hoffmana, ani tahák v podobě Burj Khalify, ale i tak je vedle trojky nejlepší z celé série. Plnokrevná akční jízda, velkou část stopáže naprosto strhující. Nepamatuju si, že by mi 130 minut někdy uteklo takhle rychle. Paráda. 9/10

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Zvyšuju na maximum. Možná jsem měkkej, protože sem měl podruhé v krátké době u filmu na krajíčku, ale tohle je můj osobní Forrest Gump. Více méně dokonalý ... a především nádherný film. Čirá magie, která zraje.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Epizoda Ozymandias je asi to nejlepší, co jsem kdy v televizní tvorbě viděl. Neskutečně vyhrocený, brilantně zrežírovaný a samozřejmě skvěle odehraný. Nejpodstatnější ale je, že Breaking Bad je jedinej případ seriálu, kterej svou kvalitou postupně stoupá, místo aby stagnoval nebo (ještě častěji) klesal.

Gravitace (2013)

Maximálně intenzivní zážitek. V IMAXu by mě to asi rozšmelclo. 9/10

Vlk z Wall Street (2013)

Nechápu, jak může někdo v takovém věku natočit něco podobného, co většinou už pro lidi kolem padesátky znamená čirou zvrácenost. Scorsese to navíc podává v bezchybném hávu, průlety kanceláří samozřejmě evokují mistrovy nejlepší kousky v čele s Casinem, stejně jako vypjatější momenty, kdy jde do tuhého. O DiCapriovi už bylo zmíněno asi vše, rozhodně bych ale vyzdvihl vynikající střih a samozřejmě dechberoucí režii. Musím smeknout... a těšit se na další projekci.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Instant classic. Absolutní vrchol téhle trojky, obdivuju takhle našlapanej scénář přeplněnej gagama, který divák sotva stíhá všechny chytnout.

Hon (2012)

Zdrcující zážitek. Nekompromisní, chladně severské, přitom ale ostře deroucí se pod kůži. Chvilkama jsem fakt nedýchal. Vyjma tradičně vynikajícího Mikkelsena zaslouží obrovskou pochvalu i na svůj věk neskutečně přesná Annika Wedderkopp. 9/10