Milk (2008)

Neuvěřitelně rozporuplnej film. Na jedné straně výborná řemeslná stránka, skvělý Hirsch a místy parádně fungující politický drama s kvalitním Pennem. Na té druhé je opět Penn, tentokrát táhnoucí homosexuální gesta do extrému, spousta nepotřebných líbaček, plácání po zadku (proč?), ultranudný a nevírazný Brolin, časté upozorňování typu "točíme film o gayích a chceme Oscary" a konec, který kolem vás profrčí, aniž by se nijak dotknul. 5/10 a jedno vím jistě. Milk už nikdy vidět nechci. Update: Po předání sošek moje nenávist ještě stoupla, aneb: My name is Harvey Milk and I'm here to fuck up your betting coupon. Nedík.

Appaloosa (2008)

Další děda nám usedá na režijní stoličku aneb Ed Harris a western. Z herců čiší charizma, Renée je extrémně odporná (u její otázky: "Jsem krásná?", jsem málem umřel smíchy), scénář průměrný a stopáž by potřebovala o nějakou tu minutku zkrátit. Víc přestřelek by možná taky neškodilo. Jako jediný zástupce milovaného žánru za hodně dlouhou dobu mě však Appaloosa vcelku potěšila 6-7/10... více zde

Výměna (2008)

Řemeslně brilantní, to bezpochyby. Po scenáristické stránce však zbytečně natahovaná nuda, která je roztáhnutá do třech linek, které navíc Eastwood neumí dostatečně šikovně spojit. Ta hlavní nabízí tisíckrát viděný příběh o síle lidské vůle a Angelinu sypající z pusy snad tisíc variací sousloví "my son". Daleko zajímavěji pak vyzní dění kolem odlehlé farmy, do kterého Eastwood vnáší horu napětí a konečně nějaké ty emoce (sorry Angie:-). Závěrečná soudní dohra pak působí naprosto zbytečně a jen Výměnu natahuje na ne moc únosnou stopáž. 6-7/10 a Gran Torino mě zajímá stokrát víc.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

A cenu za nejnudnějšího režiséra všech dob získává... Robert B. Weide!! Tohle byl panečku porod, zazdít takovým způsobem slušně vyhlížející námět, ještě k tomu s prvotřídními herci, to se vážně vidí jen jednou za... no za hodně dlouho. Weide mě přinutil totálně odpadnout, musel jsem si tedy dát hodinovou pauzu, abych jeho "výkon" pořádně rozdýchal. Doporučil bych mu šokovou terapii nebo tak něco, JSZPAZÚS budete totiž schopni dokoukat pouze kvůli Peggovi (herecký výkon) a Megan Fox (tělesný výkon). Dneska za pade a už nikdy víc... snad jen scény bazén a šaty dolů :-))

Vévodkyně (2008)

Na Dibbovi je jeho režijní nezkušenost hodně znát, Vévodkyně je totiž studená až hanba. Herci se můžou vynasnažit, pan hudebík uvykrádat (Mansella má asi naposlouchaného horem spodem), přesto během celé stopáže skoro nezavadíte o jakoukoli emoci. Což je v dramatu o nešťastné lásce velká škoda, stejně jako fakt, že film je takřka useknut v polovině a zbylé, podle mě omnoho zajímavější dění je zprostředkováno pouze v 5 rychlých titulcích. Oscara za kostýmy bych ale Vévodkyni vlepil klidně. 6/10 Více zde

Labyrint lží (2008)

Ať koukám, jak koukám, toho starého dobrého Ridleyho nějak nemůžu najít. Je sice rozpoznatelný přes brilantní technickou stránku, přepálené filtry a vcelku solidní počet svižných scén, scénář mu však háže klacky pod nohy takovým způsobem, že se ve změti dialogů a mizerně napsaných postav ztratí i takový velikán jako on. Scenárista William Monahan by po Skryté identitě zasloužil další pořádnou facku, neboť pěkně pomrvil renomé dalšímu skvělém režisérovi. Ještě že Mark Strong vážně válí. 6/10 A pro pejskaře: zůstaňte doma!

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Nuevěřitelná haluz. Dějově stejně ploché jako první díl, těch několik naprosto ujetých momentů ale stojí za to. Animace sice zůstala někde před pěti lety, ale komu to vadí. 6/10 a lepší než jednička.

Po přečtení spalte (2008)

Jakoby Coen Bros. nevěděli, kde mají brát. Herci jsou velmi fajn, děj skoro indentický s Big Lebowskim (střihnutý min ještě dalšími dvěma coenovkami) a já mám pocit, že to kluci natočili jenom proto, aby vyžili ze zámořské slávy. 6/10 Více zde.

Travička zelená (2008)

Těšil jsem se, moc. Což byla možná chyba, neboť PE je poměrně velkým zklamáním, ne však úplnou komediální prohrou, to zas ne. Jestli ale vymáčknu z filmu o konzistenci: každých 20 minut nuda poté 5 minut naprosto božských, více než 60%? To po mě vážně nechtějte. Více zde.

Cesta do středu Země (2008)

Vcelku snesitelná akční jednohubka, která nenadchne ani neurazí. Z obrazové stránky se vám sice bude asi pořádně zvedat kufr, ale co naděláte. O 3 hlášky lepší než třetí Mumie:). Více zde