BoJack Horseman - Tvář deprese (2019) (epizoda)

Zámerne pozitívna epizóda prenesie hlavne naivný dojem šťastia ja do ďalšej epizódy, ktorá všetko pozitívne zmetie zo stola.

Ztraceni - Zvláštní vlohy (2005) (epizoda)

Epizóda nádherná vizuálnymi scenériami exteriérov aj súmerných vzorcov v interiéroch flashbackov sa v minulosti vracia ku komplikovanému vzťahu otca a syna, ktorý ešte nebol dostatočne rozobratý. V prítomnosti sa napätie dá krájať a divák stuhnutý pred obrazovkou sa nemôže dočkať ďalšieho vývoja. Akčná scéna je parádna a plot twist prinesie znova viac otázok, ako odpovedí. Výborná práca s látkou, jedna z najlepších v seriáli doposiaľ.

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Tínedžerské problémy na dennom poriadku spolu so zabíjaním netvorov. Je to brak, ale baví a Chekhov's gun funguje. Odľahčenosť, vytváranie vtipných situácií parodujúcich život tínedžerov a čierny humor pri nakladaní s monštrami robia zo zdanlivo vážnych problémov nezáväznú zábavu, pri ktorej sa dá spoľahlivo uvoľniť. Škoda len, že postavy nie sú originálne (opíšte ich charakter bez toho, aby ste nenašli podobnosť aspoň s 50 postavami), ani hlboké (škoda, že tá nezáväzná zábava nedá priestor vyjadriť povahu postáv hlbšie k ich podstate) a dej predvídateľný (zoznámenie sa s netvorom, jeho skúmanie a následné zničenie). Update: Tvorcovia zjavne chcú, aby sa v problémoch postáv našiel každý z nás. Robia to však spôsobom lacným a v žiadnom probléme nejdú do hĺbky. negatívom je aj, že problémy s nadprirodzenom vznikajú aj zanikajú lusknutím prsta, divák sa vôbec nestíha báť, niekedy ani zasmiať nad zápornými hrdinami.

Buffy, přemožitelka upírů - Překvapení (1998) (epizoda)

Dialógy o balení a vzťahoch sú príliš teen a prispôsobené vyvolaniu určitého nereálneho dojmu, ktorý pretrváva aj v romaticko-dramatických existenčných scénach. Akcia baví, aj keď je stále slabá, horor úplne nepohltí, prízvuky hercov to držia nad vodou. Nenáročná epizóda ako predošlé ničím nevtlačí výrazný odkaz.

Akta X - Piper Maru (1996) (epizoda)

Seriál svoje postavy nešetrí, no chcelo by to rozšíriť ich charaktery, nech bavia. Zápletka vyzerá rutinne, snáď to zlepší pokračovanie.

Ztraceni - Srdce a mysl (2005) (epizoda)

Napravená chuť oproti predošlej epizóde. Konečne opäť mysteriózno. Napätie stúpalo až dokonca, ktorý núti diváka si pozrieť ďalšiu epizódu.

Ztraceni - Záhadný kufřík (2005) (epizoda)

Postavy sa pohli len čiastočne, akokeby prešľapovali na mieste, rovnako je to aj s celkovým dejom. Záhada konca minulej epizódy ostala divákovi neodhalená, s napätím sa veľmi nepracovalo. Epizóda má tvar zbytočného predĺženia hlúpo odďaľujúceho nutné drámy.

BoJack Horseman - Překvapení! (2019) (epizoda)

Prepracovaná hra na schovávačku, kde postavy musia riešiť svoje existenčné problémy pomedzi vtipné situácie. Originalita snáď bez hraníc.

BoJack Horseman - Přijde kůň do léčebny (2019) (epizoda)

Odkaz na istú epizódu The Sopranos? BoJack má aj na lepšie epizódy, táto mala hravosti a drámy nie toľko, čo mohla mať napriek kvalitnému scenáru.

American Horror Story - Poslední dívka (2019) (epizoda)

Na záver rozprávania série si tvorcovia pripravili postavu nováčika - nie je oboznámený so všetkými vzťahmi a udalosťami, každý mu všetko vysvetľuje. Navyše, jeho postava zaujímavá nie je, ako to už býva u takých hrdinov, ktorým treba každú vec vysvetľovať. Zaujímavý je jeho herec, ako aj ostatní ďalší. Príbeh šiel uzavrieť aj bez neho, takže je skoro zbytočný, no scenár bol napísaný s uzavretím všetkých otázok. Herecké zastúpenie, skvelé technické spracovanie a kvalitný soundtrack však nedokážu zakryť neprepracovaný dej s očakávanými zvratmi, hlúpymi náhodami a nevýraznými postavami.