Muž z oceli (2013)

Supermana som nikdy nejak zvlášť neobľuboval, podľa hodnotení filmu som však očakával kvalitný film, vďaka ktorému začnem mať tohto hrdinu aspoň trochu rád. Nestalo sa tak. Film je po stránke digitálnych efektov veľmi pekný, táto stránka naozaj osloví ale to pre dobrý film nestačí. Prišo mi to zbytočne natiahnuté a nudné. V jednom kuse len niečo vybuchuje a tak sa viac menej pozeráme dokola na to isté. Najhoršie sú dlhé bojové scény, kde síce v boji proti sebe postavy lietajú vzduchom minimálne po celkom meste, keď však zastanú sú stále na jednej ulici a podobne. Na jednu ulicu všetko padá, všetko vybuchuje len na nej a dookola to isté. Niečo sa stane a vedľajšie postavy ktoré boli predtým ďaleko sú zrazu na mieste pri mužovi z ocele, presne taká situácia nastala napríklad aj na konci filmu a bolo by toho oveľa viac čo vytknúť tomuto filmu. Celkovo sklamanie ale s peknými efektami.

Tísňová linka (2013)

Vynikajúci thriller, ktorý drží poctivo v napätí počas celej jeho dĺžky. Halle Berry znovu dokazuje že je vynikajúca herečka. Časť keď sa obeť nachádza v kufri je úplne fantastická. Som veľký fanúšik thrillerov a toto považujem jednoznačne za jeden s lepších, ktorý diváka veľmi osloví. Škoda že sa koniec nevyvíja logickejším chovaním z pohľadu hlavnej predstaviteľky, aj napriek tomu to však má aj v závere skvelé napätie. Takto nejako si predstavujem thriller.

Lovec trolů (2010)

Prekvapivo dobré a napínavé. Síce je to úplne iný pohlad na nórsku kinematografiu, je tam ale viacero dobrých nápadov, ktoré skvelo fungujú, a odohrávajú sa v neohratom nórskom prostredí. Síce to v žiadnom prípade neprekonáva legendárny Blair Witch, je to však jeden z naozaj kvalitných found footage.

Zdrojový kód (2011)

Duncan Jones sa ukazuje ako veľmi ambiciózni režisér, ktorý ma za sebou zatiaľ dva naozaj kvalitné filmy. Zdrojový kód má celý čas perfektné tempo a naozaj vtiahne do deja. Na hlavnú hereckú dvojicu sa skvelo pozerá, rovnako ako na sympatickú Veru Fermiga. Po technickej stránke je to tiež perfektné. Prial by som si naozaj viac takýchto filmov.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Veľmi dobrý "druhý" diel Star Treku, kde Abrams už niekoľký krát dokázal že je ako stvorený do tohto žánru. Znovu ako v jednotke, herci veľmi príjemný. Druhý diel však neprevyšuje prvý, ale nieje ani horší. V podstate jediná časť ktorá mi vyslovene vadila bola chvíľa s naprávaním jadra v rádioaktívnom prostredí a udalosti ktoré sa viazali na pobyt v radiácii. Je to však veľmi dobrý film a myslím že už teraz sa môžeme bez väčších obáv tešiť na ďalšie Abramsove pecky :)

Pařba na třetí (2013)

Jednotka bola skvelá, dvojka o dosť slabšia ale stále pozeratelná, no videli sme v nej v podstate to isté čo v jednotke a tak som sa pýtal či je potrebný tretí diel tejto série. Samotný Hangover ako ho poznáme sa nakoniec nekonal, čím ma tvorcovia potešili. Pozeráme sa tak na iný "príbeh", avšak z rovnako účinnými vtipmi a s dobrým prepojením na minulé dva filmy. Hangover 3 je už hlavne postavený na Galifianakis-ovi, ktorý ma neprestane baviť asi nikdy. Bradley Cooper a Ed Helms ho vo filme vynikajúce dopĺňajú. Po mierne slabšej dvojke som si toto príjemne užil.

Papillon noir (2008) (TV film)

Vynikajúci thriller, ktorý diváka takmer celý čas drží v napätí. Hlavné postavy sú výborne vybrané k svojím úlohám a podávajú viac ako dobré výkony. Film má dobrý spád, nie sú tu žiadne hluché miesta a tak sa človek nikdy nenudí. Zápletka je zaujímavá a naozaj baví, navyše ju záver fantasticky zakončil. Mám rád európske thrillery, no toto je naozaj jeden z tých ktoré sú poriadne vydarené.

Svůdné zombie (2008)

Teraz neviem, pozeral som snáď iný film? Absolútne nechápem ešte stále pomerne vysoké hodnotenia, ale každému iné chutí :) Nápad podla mňa zlý, na scenári tiež zrejme dlho nepracovali. Do polovice filmu nevedeli čo dať, tak sa nám pred očami točia živé alebo mŕtve striptérky neustále. Keby boli aspoň pekné a sympatické, ale ani na tie živé sa dobre nepozerá. Herci otrasný, dialógy taktiež / Chceš vidieť zombie celulitídu ?! /. Niekedy sa mi až veriť nechcelo čo vidím alebo počujem. Jediné čo stojí za pochvalu sú naozaj celkom pekne spravené masky, efekty už však nie, tie sú zas zlé.

Abraham Lincoln vs. Zombies (2012) odpad!

Prepáčte ale toto je neskutočná sračka. Otrasná kamera, otrasný herci, otrasné farby obrazu. Vlastne nič v tomto filme nieje aspoň priemerné. Celkom ľutujem aj tú polku filmu čo som zvládol pozrieť. Nechápem prečo toto robia a eŠte do toho zapoja Lincolna... Nepozerajte, len stratíte čas a nervy.

Iron Man 3 (2013)

Nový Iron Man je jednoznačne najlepším dielom po všetkých stránkach, a nie len čo sa Iron Man "trilógie týka". Avengerov to síce neprekonáva, avšak až ďaleko za sebou necháva ostatných marvel hrdinov. "Chorý" Tony Stark je ešte lepšou postavou, a je to práve on prečo mám všetky filmy s Iron Manom tak rád. Gwyneth Paltrow tiež super. Úvodná skladba Blue man in Blue World neskutočne dobre zapasovala, strašne dobrú emóciu to prinieslo. Teraz si už len poprosím Avengers 2 a rýchlo...