Čelisti 3 (1983) odpad!

Ešte žiaden film vo mne nevyvolal takú nenávisť voči jeho tvorcom. Bezduchá, nudná odporná hovadina. Mám chuť pozvať Joea Alvesa k sebe domov, napľuť mu do ksichtu a za tento počin ho ubodať na smrť. Iba veľmi odvážny človek sa môže odvážiť toto nazvať ,,filmom". Je mi až do plaču, že má toto niečo z Čeľusťami. Tento film sa nedá dokonca odporúčiť ani v tom prípade, keby ste sa chceli nudiť alebo prípadne si chvíľu pospať. Ak ste normálny človek, tak vás to iba vytočí.

John Wick 2 (2017)

Podľa väčšiny uživateľov práve táto archaická "Chapter two" predčila prvú časť, ja si ale myslím, že za ňou nepatrne zaostáva. John Wick ako celok je pomerne dobrý akčný film, aký v modernej kinematografii už dlho nebol, ale z dvojky som ostal mierne sklamaný, lebo som ju pozeral s vedomím obsahujúcim veľké očakávanie. Najsilnejšou stránkou filmu je práve záver, ktorý pôsobí perfektne dramaticky a dodáva filmu vyspelú atmosféru, ktorá tam mala byť od začiatku. Na druhej strane ma nesmierne irituje použitie lacnej počítačovej krvi vystreľujúcej desať metrov ďaleko a tvoriacej nezmyselne husté zoskupenie kvapiek z krvného výronu. Väčšine ľuďom sa prehnaná krvavosť vo filmoch páči, ale ja som jeden z tých filmových fanúšikov, ktorí predovšetkým oceňujú anatomickú presnosť a reálnosť, narozdiel od oku lahodiacich iracionálnych efektov. Je to presne ako na koncerte, kde hrá vrcholne mizerná kapela s hudbou slúžiacou ako zbraň hromadného ničenia. Nedostatky v hudbe sa tak snažia vyriešiť rôznymi efektami a show na pódiu. Tak je to aj v prípade Johna Wicka, lenže ten by až také nedostatky nemal, čo ma privádza k záveru, že buď si bol režisér neistý, alebo bol film robený pre ľahko stupídne publikum. A to ma pomerne mrzí.

Nespoutaní vlci (2011)

Veľmi zaujímavý dokument a možno aj jeden z najlepších dokumentárnych filmov aké som kedy videl. Kľudne si to viem predstaviť ako seriál a hneď by som chcel vidieť ďalšie časti. Urobíme si záchod z origami :)

Dracula (1931)

No dobre, nehodnotím, lebo táto doba je úplne mimo mňa. . . . .

Upír Nosferatu (1922)

Ako človek, ktorý pochádza z úplne inej doby toto nemôžem objektívne hodnotiť.